Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha baj van a babával, az...

Ha baj van a babával, az lehet érezni, vagy csak uh-on derül ki?

Figyelt kérdés

Annyi szívleállást olvasok itt, félek.

11h


2013. jún. 27. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, én szinte fogantatástól éreztem, hogy baj lesz. 6 hetesen elhallt, de mivel Angliában élek, ahol csak 12 hetesen van uh elsőnek, így nem kaphattam bizonyosságot róla. Az uh előtt pár órával vetéltem el a korházban. Tudtam, hogy el fogok vetélni. 2. terhességem volt, lányommal nem éreztem ilyet. Megérzi az anyuka.
2013. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én alapból nagyon parás vagyok... mindenben.

De mondogatom magamnak, hogy nem lesz semmi baj.

Mit csináljak, járjak hetente uh-ra, hogy megnyugtassanak???

2013. jún. 27. 16:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet megérezni, én sem éreztem,meg egyszercsak elkezdem vérezni!
2013. jún. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, most ez nagyon elterjedt... De szerintem, fölösleges aggódni. Magát a szívleállást nem lehet érezni, ez igaz. "Szerencsésebb" esetben ilyenkor spontán megindul a vetélés, és távozik minden embrionális/magzati szövet. Rosszabb esetben nem.

DE! Tudnod kell, hogy a rossz hír mindig gyorsabban terjed, és annak ellenére, hogy ez most itt gyakori és felkapott téma lett, valójában azért nem olyan nagyon gyakori eset. Sokkal gyakoribb, hogy az embrió szíve el sem indul, vagy egyéb ok miatt a terhesség legelején megindul a vetélés. (Vagy pár nap késéssel menses formájában távozik a megtermékenyített petesejt, mert nem tudott valami miatt rendesen beágyazódni.)

Én is féltem ettől, de kicsi az esély rá, és gyakorlatilag megakadályozhatatlan folyamat. Azt javaslom, ne is olvass ilyeneket, mert csak fölöslegesen idegesíted magad, az meg sokkal, de sokkal rosszabb! Állj a dolgokhoz pozitívan, és éld meg örömmel, ne aggodalmaskodással a babavárást!


32 hkm

2013. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon aggódsz emiatt, akkor érdemes lenne beszerezned egy szívhang figyelőt, és akkor amikor bizonytalan vagy, meg tudnád hallgatni a pici szívét, és megnyugodnál :)
2013. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. jún. 27. 21:01
 7/12 anonim ***** válasza:

5.!

Maga a gondolat nem rossz, de én a dopplerekről nem hallottam igazán jó infókat a védőnőmtől. Mi is gondolkodtunk, hogy vegyünk egyet, de lebeszélt a védőnőnk, mondván elég sok riadt kismamája telefonált, mert nem találta a szívhangot, pedig mint kiderült, minden rendben volt. (Szimplán a tapasztalatlanság, vagy elfordult a baba...)

De egyébként egy jobbfajta (AngelSound) már olyan 10 000 ft-tól kapható.


32 hkm

2013. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez mondta a védőnő, nagy szerencse, hogy nem hallgattam rá...
2013. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó,mi történt?
2013. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:(

Sajnos meg lehet érezni, nem véletlenül paráztam.

2013. júl. 7. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!