Ma nem éreztem a babám mozgását. Baj van? 22 hkm
Nálam is voltak/ vannak kevésbé intenzív napok, de a 12. hét óta nem volt olyan nap hogy ne éreztem volna. Van hogy annyi az összes mozgás egész nap hogy kis kaparászást érzek, vagy egy-egy rándulást, de olyan nem hogy egész nap semmi. Igyál kávét, egyél édeset, rakj fejhallgatót meg dübörgő zenét pocakhoz, feküdj hátra a földre, majd hirtelen fel és vissza hátra,olyankor igazgatja ő is magát, valamit érezned kell.
Abszolút semmit nem éreztél? Kis csavarodás, kopogás, rángás sem?
Ha igen menj be a kórházba, ilyenkor már nem igazán maradhat ki mozgás egész napra.
Remélem minden ok lesz :-)
nem kötelező minden percben mozognia
még kicsi.
mozog ő akkor is ha nem érzed,jönnek-mennek a frontok ők is megérzik ezt.
vannak aktívabb és nyugisabb időszakjaik is.
a nap 90%-át átalusszák.
nekem is volt olyan ebben az időszakban hogy napokat nem jelentkezett be,mikor már azt hittem baj van hírtelen jelt adott.
később fog eleget mocorogni ne aggódj akkor meg az lesz a baj hogy kiüti az oldalad :)
Ha ma már 2-3 alkalommal éreztél némi mocorgást, akkor nagy probléma biztos nincs. Vannak csendes, nyugis időszakok, mikor mozog a baba, de nem túl intenzíven. Figyelj a holnapi nap folyamán is, akár ha megteheted, igyál egy fekete teát, kólát, egyél pár falat fekete csokit, hogy kicsit bepörögjön. Ha holnap sincs reakció, érdemes azonnal szólni a védőnőnek, akihez be tudsz menni soron kívül is, ha behív, és ott meghallgathatjátok a baba szívverését.
De ne aggódj, szerintem, ma csak kissé lustább volt. :)
25 hkm
20:11 vagyok
Ha már érezted az oké :-) Nem kell hogy folyamatosan mozogjon! Voltak napok mikor zsinórban talán ha 5x éreztem mozogni a gyerekeket, kb a 28 hét környékén lesz akkora hogy gyakrabban érzed a mérete miatt, a 36-ot betöltöttem és már azt is érzem ha kinyújtja az ujját, pár hét és gyakrabban érzed ne aggódj! :-)
köszi a válaszokat!
miután feladtam a csokievéssel, mozgással járó ébresztést, mozgásra ösztönzést, és lefeküdtem aludni, egyből beindult a drága :) bepótolta a napi mozgáshiányt :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!