Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell tampont vagy nem kell...

Kell tampont vagy nem kell tampont felhelyezni állapotosnak fürdőzés közben?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Akkor tegyük ki újból kérdésnek......:)

Nyissunk vitát?:)

Ugyanolyan válaszokat fogsz kapni, ugyanolyan eltérőeket.....

Szerintem hallgass az eszedre.

A tampon nem "kiszorítja" a kórokozókat, hanem elég jól magába szívja és benntartja.....

2009. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha az eslő vagy harmadik trimeszterben vagy, akkor igen. A melegvíz csak a második trimeszterben engedélyezett,akkor is kell tampon,de természetes vízbe lehet tampon nélkül is mint pl. Balcsi, Tiszató... amúgy az elsőben nem szabad melegbe menni, és az uccsóban sem..mert megindíthatja a szülést. Én amikor nem voltam várandós akkor is használtam tampont élőflórás joghurtba mártva.
2009. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vitát szeretnék, hanem egyszerűen nem értem ezt az "új módit". Az első gyerkőcömet tavaly szültem, soha senki nem mondta, hogy fürdőzéskor tamponozzak. Most megint állapotos vagyok, múltkor mondta a védőnő, hogy ha megyünk fürdeni (szó sem volt természetes vagy mesterséges vízről) helyezzek fel egy Canestenes tampont, amit fürdés után egyből távolítsak el. Nem igazán figyeltem erre, más miatt voltunk nála, de most elgondolkoztam rajta és be kell, hogy valljam: nem értem, miért?
2009. júl. 6. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
tampont hasznalni terhesen nem szabad meg jobban beszivja a bacikat!
2009. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad terhesen, de valami miatt komplett mitológia van körülötte, hogy hogy szabad, mikor, és még van, aki Canestennel is bekeni! Ilyeneket nem szabad, csak fogja a bacilusokat, megsérti a hüvelyed természetes nyálkahártyáját és védelmét.
2009. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A tamponnal annyit tudsz elerni hogy esetleg megserted a nyalkahatrtyat(huvely)es a termeszetes vedelmet is elveszti s szabadutat nyitasz a baciknak.En a kislanyommal(3 eves) vegig usztam rendszeresen de nem tettem semmit fel,s most sem rakok.

22 hetes km

2009. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csakis baciforrás.....
2009. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Az a "baj", hogy ezekből a válaszokból nem is fogod megtudni, hogy "miért"...

Durván nézve kétféle álláspontot fogsz olvasni. Mindenkinek van érve és ellenérve.

A döntés Rád van bízva, hogy mit látsz jónak a sok leírt dolog közül:)


Én pl most idén nyáron teljesen kihagyom a fürdőzést. Gondolom Te a már meglévő gyerköc miatt szeretnél bemenni mindenképp.

Hát......igen.

Próbálj mérlegelni a sok-sok leírt vélemény között:)

Majd valamerre hajlasz egy kicsit a végére, és az lesz a megfelelő Neked:) Sztem a lényeg, hogy jól érezd Magad.

Mindenesetre ha be is mész, azért a canesten-es tampon változatot végképp nem részesíteném előnyben:S

2009. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek.
2009. júl. 8. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!