Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mióta zavarható el egy kismama...

Mióta zavarható el egy kismama a terhestanácsadásról?

Figyelt kérdés

18 hetes kismama vagyok. A 8. hétig sztk-s rendelésre jártam, majd magándokihoz mentem. Sajnos úgy hozta a sors, hogy a magándokira már nem telik:(

Mivel 4 hete voltam utoljára vizsgálaton, így most lett volna esedékes egy újabb nőgyógyászati vizit. Elmentem sztk-s rendelésre, ahonnan az asszisztens a többi kismama és nőbeteg szemeláttára elzavart.

Mondtam, hogy eddig más dokihoz jártam, de most szeretnék váltani. Azt is említettem, hogy a 18.hetes uhn is túlvagyok. Erre közölte, hogy akkor menjek 4 hét múlva, amikor 22 hetes leszek. Mondom neki ismét, hogy dehát sima vizsgálaton 4 hete voltam, és most lenne esedékes. De közölte, hogy mivel megvolt a 18 hetes uh, ezért elégedjek meg annyival. Mondtam, hogy dehát nyitva a méhszájam és emiatt 4 hetente vizsgálatra van szükségem. Hát akkor menjek be a kórházba, ha valami panaszom van. Meg különben is, a 18 hetes uhn miért nem vizsgáltattam meg magam. (csak uh rendelés van olyankor, kézi vizsgálat nincs)Meg kihez jártam eddig? Mondtam a nevet. Hát akkor menjek ahhoz az orvoshoz, hogy megvizsgáljon. Vagy kérjek időpontot nőgyógyászati vizsgálatra. Persze a kismamáknak eleve nem kell időpontot kérniük, nem tudom nekem miért kellett volna. Annyit említett még, hogy őket nagyon megbüntetik, ha egy kismamát 4 hétnél sűrűbben vizsgálnak. Én ultrahangos vizsgálatot nem akartam, csak manuálisat, de el lettem zavarva:(

Teljesen tanácstalan vagyok:( és úgy érzem, a jogaim sérültek, kötelesek ellátni egy kismamát, nem pedig elzavarni.


2009. júl. 2. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Felháborító!

Minden eü. intézményben ki kell, hogy legyen függesztve a helyi betegjogi képviselő elérhetősége, mielőbb keresd fel.

Az, hogy őket megbüntetik, duma. Nem azt mondom, hogy nem voltak problémák a terhességem alatt, de nem olyen komolyak, mint pl. egy nyitott méhszáj, gyakorlatilag háromhetente voltam vizsgálaton, hivatalosan, rendesen, sztkban.

2009. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az előttem szólóval. Kiegészítve azzal, hogy beszélnék a jegyzővel is.


Ez ugyanis az ő hatásköre, interneten biztosan találsz körzetre elérhetőséget. Hivatalosan is hozzá érdemes panaszt intézni első körben, szerintem, ő mint munkáltató minőségben van jelen.

2009. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Elég gusztustalan, ahogy veled bántak! Mi az, hogy nem vizsgálnak meg?

Az megint más, hogy ha azt mondják, ma már nem tud fogadni, kérj időpontot valamelyik napra.

Nálunk ki van függesztve, hogy ki a felügyeleti szerv, simán tegyél panaszt.

Nálam is kihúzták már a gyufát nem egyszer. Már másodjára játsszák el, hogy bejelentkezek, megkapom az időpontot, aztán mikor megyek csak néznek rám nagy szemekkel, hogy nem is vagyok beírva aznapra... Aha érdekes... Biztos megálmodom az időpontokat magamtól.

Szóval állj a sarkadra nyugodtan.

2009. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok. A helyedben a védőnő véleményét is kikérném.
2009. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is menj ezügyben a jogi orvoslatért,mert ugye most nem csak rólad, hanem egy másik életről is szóvan.

Sajnálatos, hogy ilyen dolgokat meg lehet csinálni manapság Magyarországon!!!Engem 176/107 -es vérnyomással és emiatt a szememben kialakult ödémával hazaküldtek, hogy nincs mi indokolná, hogy vizsgáljanak vagy befektessenek......szerinted???Ez amúgy szerintem azért törtönt, mert nekem sem volt fogadott dokim és így gyakorlatilag lesz.rtak vastagon.Pedig még alapban diabéteszes is vagyok.....na de hagyjuk is.....Szóval ne hagyd ennyiben szerintem!!!!!!A nyitott méhszáj nem vicc!Sok sikert!!!!!

2009. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Teljesen felháboritott,amit veled műveltek,mert nincsen joguk elküldeni onnan,ahova körzetileg tartozol!Ha eddig magándokihoz jártál és visszamentél sztk-ra,ahhoz semmi közük!Na,csipem az ilyen helyzeteket meg a sok bunkót!!!!Elszomoritó!

Szerintem beszélj azzal a dokival,akihez eddig jártál,hogy most nem vagy olyan helyzetben,hogy ki tudd fizetni,nem tudna e kevesebbért ellátni!Sajnos én is jártam már igy,de a dokim rendi volt és fele árért is ellátott.Remélem neked is sikerül megoldani a problémát!Szoritok neked!!!

2009. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy ilyen élmény ért... remélem sikerült megnyugodnod utána egy kicsit!

2009. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Iszonyat, hogy az sztk-kban mit művelnek az emberrel (tisztelet a kivételnek) És akkor még csodálkoznak, hogy magándokihoz járunk (már aki megteheti) Nem tudom, hogy melyik sztk-ról van szó, de én is felidegesedtem a körzeti sztk terhesgondozós viselkedésén. Felháborító. Mi az, hogy nem vizsgálnak meg. Kötelelsek!

Én magándokihoz járok, de az AFP vizsgálatra mentem a tőlünk 2 percnyire lévő körzeti sztk-ba. Erre szó szerint ki lettem oktatva, hogy mit képzlek, hogy oda megyek, mert a doki nem kerületi. Úgy beszélt velem a nő, mintha hülye lennék, pedig csak egy afp vért szerettem volna leadni vizsgálatra. (Gondoltam 5 éve fizetek TB-t a munkabéremből, talán elvárom, hogy a körzeti sztk bármit megtegyen) Én is gondolkodtam, hogy panaszt teszek valahol, de én is üfszolgálaton dolgozom/tam (ha mi így dolgoznánk, már rég nem lenne munkahelyünk) és már nincs erőm az asztalt verni. De neked javaslom, főleg, ha még ezek után is oda "kell" járnod. Ezért tart itt az EÜ, mert az ilyen betyepesedett eü dogozók azt hiszik nekik mindent lehet, és így érik el, hogy kevesebb legyen a "betegük". Tisztelet a kivételnek persze.

Bocs, ha offoltam, de ez most kijött belőlem....

2009. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok. Még annyi, hogy konkrét dokit nem ismersz onnan? Akihez a 8. hétig jártál? Nem tudod őt megkeresni közvetlenül? Mondjuk mobilon, vagy ha esetleg valamelyik kórházban is rendel, akkor ott? Érdemes lenne inkább vele beszélni, vele megegyezni egy időpontban. Remélem hamar megoldódik a helyzet, ne aggódj, inkább a babádra koncentrálj! Boldog Babavárást!
2009. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ez a 3. terhességem,de így még nem jártam.

Előző terhességnél is félidőben váltottam, mert a doki azt mondta, nem kell foglalkozni a nyitott méhszájjal. És alkalmanként 7ezret elkért.

SZTKs dokihoz mentem utána, nem problémázott, és még nála is szültem...

Most meg...

2009. júl. 2. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!