Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tengerimalac és toxoplasma=mac...

Tengerimalac és toxoplasma=macskavírus?

Figyelt kérdés
7 hetes kismami vagyok. Több mint 10 éve vannak tengerimalacaim. Azt olvastam, hogy tőlük is el lehet kapni a "macskavírust", ha még nem voltál fertőzött eddig. A jövő héten megyek csak orvoshoz, de izgulok nagyon a vérvétel (toxoplasma) eredményétől. Szerintetek?
2008. ápr. 26. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A mscakavírus nem egyenlő a toxoplasmával!!!!!!A toxoplasma egy protozoon és nem vírus, ettől függetlenül lehet, hogy a tengerimelactól is le lehet kapni. de ha régóta van temgerimalacod, akkor már tuti átestél a fertőzésen és ez azt jelenti, hogy védett vagy, nem kell aggódnod, ha negatív lesz az eredméyn, akkor kell vigyázni hogy ne szedd össze. A macskavírus pedig nem tudom mi lehet, mert abból nagyon sok van!!!

Boldog babavárást!

2008. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem biztos, hogy már átestél a toxoplazma fertőzésen! erről csakis akkor bizonyosodhatsz meg, ha a kezedben lesz a laboreredmény.

szerintem ne nagyon nyúlkálj a kis állatokhoz!

írd be bármelyik netes keresőbe, hogy toxoplazma és tengerimalac!

2008. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy csak a macska fertőz közvetlenül, a többi csak akkor, ha megeszed (pl. nyers hús, vagy földes zöldség, krumpli, répa mosatlanul). Egyébként nekem is van hörcsögöm, és még nem estem át a toxo fertőzésen.

2008. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden kisállat ürülékében ott lehet a toxoplazma, de ha 10 éve vannak malacaid, semmi gondod nem lesz. Már régesrég átestél a fertőzésen, így a babádnak se lehet baja. Engem se tiltott el a dokim semmilyen állattól, pedig nálunk is van kutya (lakásban) , tengerimalac, lovak.. Azt mondta, semmi baj nem lehet belőle. Úgy néz ki, igaza is van, mert minden eredményem tökéletes, szinte ujjong a védőnő is, amikor megyek hozzá. Pedig mind a mai napig én látom el az állataimat, almozok is utánuk, a tengerimalacoknál éppúgy, mint a lovaknál. Most 29 hetes vagyok és egy egészséges, szépen fejlett kislányt hordok a pocakomban.

Minden jót neked és boldog babavárást!

2008. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!