Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy "mélyen...

Mit jelent az, hogy "mélyen tapadó méhlepény"? 12 hetes vagyok most.

Figyelt kérdés
Tegnap nekem ezt állapította meg az orvos, és azon kívül, hoyg ez még megváltozhat és vérzéseket okozhat, nem tudom micsoda.
2008. ápr. 16. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én 13 hetes vagyok és ezelőtt héten voltam UH-on és nekem is mellső falon, mélyen tapadó méhlepényem van. Azt mondta a védőnőm, hogy ebben az esetben kerülni kell az emelgetést, cipekedést, futkározást és a nemi életet is hanyagolni kellene, amíg nem változik a méhlepény helyzete, mivel idővel valószínű, hogy kijebb fog jönni, emelkedni.
2008. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt jelenti nemes egyszerüséggel, hogy mélyen a méhed alján van a méhlepény. Azért "veszélyesebb" mert takarhatja a méhszájat, ami majd szülésnél gondot okozhat. De nem ilyesztelek meg, általában ahogy nől a baba, nől a méh, és feljebb "kúszik" a méhlepény. Ne félj, ettől még nem lesz semmi baj.
2008. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mélyen tapad,arrol jó tudni,és egy-két dologra jobban odafigyelni(mint amiket az első válaszoló írt),de ha nincs a méhszájon,v a méhszáj szélénél,akkor általában nem okoz gondot..Talán annyi hogy egy picit tényleg jobban vigyázz magadra,az átlagosnál..Nekem az első fiamnál a lepény a hátsó falon volt mélyen,a széle a méhszájnál,de nekem senki nem szólt róla,nem is foglalkoztam vele,és csúnya vérzést okozott,3 hónapot töltöttem kórházba fenyegető vetéléssel a lepény végett.A mostani babámnál már a 12.héten szóltak,hogy lepény ismét a hátsó falon,mélyen,de mostmár tudtam mit hogy csináljak,mire figyeljek,és most szerencsére semmi probléma nem volt még a lepény végett.Bár már 31 hetes vagyok,és a lepény még mindig mélyen van,szóval nem húzódott fejjebb,de semmi gondot nem okozott.Persze azért nem kell ugy csinálni mint aki cukorból van,csak figyelni kell erre-arra,és hidd el semmi gond nem lesz...
2008. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!