Miért nem javasolt terhesség alatt a nagy mennyiségű méz fogyasztása?
Beteg vagyok, köhögök nagyon.
Több embertől hallottam,hogy azért ne vigyem túlzásba a méz evést, de megindokolni nem tudták, csak annyit mondtak hogy halloták hoyg terhesen nem igazán szabad mézet enni.
Ekkora hülyeséget már régen halottam engem is rémisztgettek már sok mindennel de indokolni nem tudták.
A méz folsavat tartalmaz akkor miért is nem szabad?
Idióta emberek vannak nagyon nekem apukám mióta terhes vagyok rendszeresen veszi nekem, a védőnő is azt mondta lehet csak egy hátránya van hizlal de én imádom a vajas mézes kenyeret és mikor beteg voltam mézes citromot ettem.Nyugodtan egyed inkább mint a cukor meg a cukorpótlók.
34hkm.
Elsö vagyok ezt találtam:
A terhesség alatti torokfájásra szopogathatsz mézet, a mézes tea nem az igazi, mert a mézben levő hatóanyagok a forró vízben hatásukat vesztik, de a citromos tea ajánlott a C-vitamin bevitel miatt. Hársfateát is ihatsz, naponta 3 csészével, és a csipkebogyótea is jótékony hatású. Érdemes gyógynövényboltban nem filteres változatot választani.
terhesen szabad enni, csak a kisbabának nem szabad adni (botulizmus miatt) - szerintem csak keverik a szezont a fazonnal
23h km
Az allergizáló hatása miatt mondhatták ezt neked, de amúgy nincs tiltott listán a terhesség alatt, hanem a pici babáknak nem szabad majd adni.
"Kerüld a finomított cukrot (fehér cukor). Cukorból általában véve is próbálj meg minél kevesebbet fogyasztani. Az édesítőszer sem jó alternatíva, használj inkább barna cukrot, nádcukrot, vagy mézet, de azt is csak mértékkel, a méz ugyanis allergizáló hatású."
amiért 1 év allat sem ajánlott
ráadásul nagyon magas acukortartalma, úgyhogy az sem jó
(cukorbetegeknek kifejezettetn nem ajánlott a méz fogyasztása)
Én naponta eszem a mézet, hogy elkerüljem a nyavajákat.A lányom most volt másodszorra vírusos betegségben, de én nem kaptam el.
Hagymatea nagyon jó köhögésre.Mézet és citromot akkor tedd bele a teába, amikor egy kicsit már kihült, hogy legyen hatása!
A kismamablog.hu-n le van írva hogyan javasolt a hagymatea készítése.
Cukor helyett méz!
Ha kávét vagy teát iszunk, legtöbbször cukorral édesítjük. Pedig a cukor nem hat túlságosan jól az emberi szervezetre.
A cukor, mint háztartási alapanyag, rendkívül széles körben használható, de vajon vizsgálták-e a hatását?
Rengeteg cukrot fogyasztunk manapság, pedig ezeknek a finomított élelmiszereknek 99,9 %-a KALÓRIA!
Ha túl sokat fogyasztunk belőle, felszedhetünk 1-2 kilót, kellemetlen székelési problémáink lehetnek és a fogainknak sem tesz jót. Túlterhelést jelent a szervezetünknek, izgatja az emésztőrendszert, nehezíti élő gépezetünk, agyunk munkáját.
A cukor bőséges használata káros lehet, hiszen nincs benne ásványi anyag, cellulóz, ami elősegítené a bélmozgást. Csak üres kalória, szénhidrát és víz, semmiféle más anyag. A legnagyobb probléma, hogy a cukor, zsír teszi ki a legnagyobb részét élelmiszerfogyasztásunknak. Sokat eszünk, de nem sokfélét.
De mivel helyettesítsük a cukrot?
A méz
A méz tökéletes tápanyag.
Nemcsak kalóriát, fehérjét, zsírt, vizet, szénhidrátot, hanem ásványi anyagokat és vitaminokat is tartalmaz.
A mézben van B1 vitamin (tiamin), B2 riboflanin, C-vitamin, Pantotensav, B6-vitamin (piridoxin) és nikotinsav is található benne.
Ásványi sói: kálium, nátrium, magnézium, vas, réz, mangán, kén és szilícium.
A méz amellett, hogy nyugtatja a gyomrot, enyhíti a kínzó köhögést, még az izületi gyulladáson is segít. Igaz, hogy a méz többe kerül, mint a cukor, de egészségünk megóvása érdekében tényleg drága-e? Ezen érdemes elgondolkodni…
Igen fontos méztermék a propolin és a virágpor is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!