Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el neki?

Hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves vagyok, a párom 22. Kismama vagyok, gyógyszert szedtem. Amikor elmondtuk mindenkinek, akkor az anyukája azt mondta, hogy ne tartsuk meg, menjek abortuszra, ne tegyünk tönkre az életünket. SOHA nem tudnám megölni a gyermekemet!!!!!!!!!! Meg akarjuk tartani, a párom is afelé hajlik, de az anyukáját nagyon szereti és most elbizonytalanodott. Segítsetek, hogy meg tudjam érteni az "anyósommal", hogy a baba marad!

Köszi előre is:)


2011. máj. 29. 08:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

anyós pajti nálunk majdnem a kapcsolat végét okozta. Nálunk egy betegség miatt kellett vállalni a babát előbb, de a párom nem akarta, mert félt az anyjától...



Nem tudom, hogy anyósoddal kéne-e próbálkozni. Én meggyőztem a párom, miután rájöttem, mi a probléma. Bár mi akkor már együtt éltünk, terveztük a házasságot is, meg a gyereket is, csak anyagi okok miatt egy évvel későbbre.

Nálatok viszont más a helyzet, még tanulsz (gondolom), párod hogy áll? Én is abortusz ellenes vagyok, de tényleg nagyon fiatal vagy. Egy gyerek olyan lemondásokkal jár ( a rengeteg öröm mellett), hogy azt még elképzelni sem tudod.

Mióta vagytok együtt?

Szerintem a párod győzd meg, aztán az anyós már az ő feladata :)

2011. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegeld azt is, hogy mekkora anyagi vonzata van egy gyerek felnevelésének, és hogy meg tudnátok e birkózni a feladattal. Ha készen álltok rá, akkor szerintem semmi baj nincsen ezzel, anyósod valószínűleg csak ezért aggódik, ha "szembesül" a "végeredménnyel", valószínűleg büszke nagyi lenne.
2011. máj. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, bebizonyítjátok, hogy nem a szüleitek nyakára hoztok a világra egy gyereket, hanem ti ketten fogjátok eltartani, és a gondját viselni. NEM a zsebpénzetekből.

A barátod elég idős, ha apa lesz, az ő felelősség eltartani a családját, te kapod a GYES-t, a családi pótlékot, és szépen el lehet menni albérletbe. Más fiatal pár is így csinálja.

Előtte (mivel már 16 vagy) összehozhattok egy szerény esküvőt, ti, a szülők, és két tanú. Innentől te is nagykorúnak számítasz majd.


Hosszú távon meg majd bebizonyosodik, hogy tönkretettétek-e az életetek, vagy sem.

2011. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mióta vagytok együtt? Stabilnak érzed a kapcsolatotokat? Mi majdnem másfél éve voltunk együtt, amikor terhes lettem. Tervezett baba :) Vannak akik azt mondják, hogy korai... de én úgy érzem, hogy stabil a kapcsolatunk, megvan az anyagi háttér is, miért várnánk? Anyósom az elején, ha tehette volna szintén az abortuszt javasolta volna. Nagyon ellene volt a babának. A szemembe mondta, hogy felelőtlenek vagyunk és nem vagyok elég érett az anyaságra 25 évesen... Még szerencse, hogy csak a 12. hét után tudta meg, és így már nem is tudta rágni a fülünket, hogy vetessük el. Én azt tanácsolom neked, hogy a pároddal beszéld ezt meg. Beszéljetek róla, hogy mennyire fontos neki az anyukája véleménye és szeretné-e annyira ezt a babát, hogy melletted álljon ki és ne bizonytalanítsák el. Nagyon fiatalok vagytok, és ez egy nagyon felelősségteljes döntés. Gondoljátok át! Ha a baba mellett döntötök, anyós szíve egy idő után úgyis megenyhül, nálunk is ez volt, pedig nem hittem volna!

Sok sikert nektek!


32 hkm

2011. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:50


Nem vennék rá mérget, hogy megenyhül. Mivel az ő pici fia még valószínűleg nem elég felelős a gyerekvállalásra, a lánynak fix, hogy nincs munkahelye.

Tegyük fel, hogy a fiacskája otthagyja a fősulit a vége előtt, levelezőn vagy be akarja fejezni, vagy nem, hogy elmenjen árufeltöltőnek.

Esetleg nem tudják eltartani a gyereket, és neki kell pénzt adnia még pelenkára is.

Tegyük fel, hogy ő már eleve nem egy ilyen kislányt szánt a fia mellé, aki hat évvel fiatalabb, stb, és azon kattog az agya, hogy fiacskája most 18 évig kénytelen gyerektartást fizetni, a jövedelmének a harmadáról lemondhat, soha nem fog tudni önálló életet kezdeni, és nem számít többé "jó partinak" a kötöttségei miatt.


Sokkal esélyesebb, hogy igazi anyóshoz méltón, mindent meg fog tenni, hogy őket szétszedje, egymás ellen uszítsa, és utálni fogja a lányt is meg a gyereket is. Nem ez lenne az első eset a történelemben.


Úgyhogy leányzó akkor vállald a gyereket, ha azt mondod, hogy EGYEDÜL is vállalod, fel tudod nevelni, és a TE szüleid anyagilag és minden szempontból támogatni fognak.

Mivel nagyon úgy nézem, hogy még pár évig nem a te keresetedből lesz eltartva, hanem a szülőkéből. Ne kalkuláld bele a gyerektartást se, nemhogy azt, hogy lesz melletted egy "apuka".


HA ennyire szereti a fiú az anyját, az meg ennyire ellene van, nem lesz belőletek boldog család.

2011. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a gyors válaszokat.

Barátom az apukájával elmentek versenyt nézni, itt vagyok náluk a hétvégén, aztán amikor jöttem be a lovaktól, az anyukája rögtön el kezdte : "Most mi lesz?? Hogy gondoltátok?" Elmondtam, hogy én meg akarom tartani, de a párom miatta bizonytalan.

Erre jött a sírás(tényleg sírt), hogy ő nagyon szeret engem, és szeretné, ha egyszer a menye lennék, de a babát még nem most, meg ez olyan váratlanul jött. Megölelt, meg jött a szöveg, hogy nem nekem akar rosszat, csak szerinte nem vagyunk elég érettek hozzá, rá 10 percre már elég érettek voltunk, csak, hogy nem lakhatnánk velük, a babának fűtés kell, meg a rezsi meg minden.. Mondtam neki, hogy csak addig akartunk itt élni, amíg nem születik meg, utána albérlet, hogy addig is tudjunk gyűjteni.

De már mindegy, nem érdekel, anya támogat, majd anyával felnevelem:)

Ja és azt mondta az "anyósom", hogy a párom azt mondta neki, hogy csak nem akart megbántani azzal, hogy nem akarja a babát. Lehet, hogy csak rosszindulatból, de nem érdekel már.:(:(:(:(

Kb. ennyi:):(

Köszönöm mindenkinek.

2011. máj. 29. 10:52
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja és jó volt a kapcsolatunk, amíg az "anyós" nem tömte tele a fejét. Párom dolgozik, nagyon jól keres. 1 éve vagyunk együtt:)
2011. máj. 29. 10:54
 8/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet csak kicsit idősebb korban. Nálunk úgy lett megoldva, hogy összehívtuk a szüleinket és 6-an beszéltük meg, hogy most mi legyen. A beszélgetés igaz, hogy nagy vitába torkollott de a végén megegyeztünk és azóta 30hetes kismama vagyok. Próbálunk felnőni a feladathoz a szüleink pedig segítenek, hogy addig se haljunk éhen. Hány hetes vagy? Nézz utána a google-ban, hogy mennyire fejlett már a baba és miket tud + kérj képet amikor legközelebb mész ultrahangra és ezeket add oda a szüleiteknek. Nálunk ez bevált...

19éves 30hetes kismami

2011. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

5+5 hetes:)

rendben, köszönöm:))

2011. máj. 29. 11:12
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A párod már nem gyerek felnőtt férfi nem hiszem hogy az anyjának kéne dönteni helyette helyettetek hiszen nem az ő élete nem az ő teste és gondolom nem nála laknátok. Mondjátok meg egyenesen kertelés nélkül hogy a baba marad tetszik vagy sem.
2011. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!