Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnek vizesedes ellen?

Mit tehetnek vizesedes ellen?

Figyelt kérdés

Tudom mar sokszor kiirtak ezt a kerdest, de meg "csak" 28 hetes vagyok, szoval van meg par honapom hatra a szulesig, es mar most alig alszom emiatt. Napkozben is bevan dagadva a kezem es a labam, raadasul sokszor zsibbad is.

Nem eszek sosat, kislanyom miatt alig sozom az eteleket. Eleget mozgok, de igyekszek azert pihenni is. Tulzottan alacsony a vernyomasom, igy a toxema kizarva. Vercukor szint rendben, elevitet, vasat es magneziumot szedek.

Mit tehetnek meg?


2011. márc. 23. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nekem szakértő irta:


Minden egyéb esetben az első, amivel megpróbálkozhatunk a vizesedés enyhítésére, hogy kicsit lepihenünk, mert a sok mászkálás és a mindennapi stressz miatt a vesék teljesítőképessége csökken, ezáltal lassabb lesz a vizelet-kiválasztás és több víz gyülemlik fel a végtagokban.


A várandós teakeverék is jó szolgálatot tejet: csalán, palástfű, málnalevél, orbáncfű, méhfű, cickafark és zsurló 1:1 arányú keverékéből készítsünk teát és napi 3 csészével igyunk meg belőle.


Táplálkozással is elősegíthetjük a felesleges víz kiürülését a szervezetből: a héjában főtt burgonya, valamint a petrezselyem, a barnarizs, a metélőhagyma, a lestyán és az uborka egészséges vízhajtó hatással bírnak.


Régebben azt tanácsolták a kismamáknak, hogy ne igyanak sokat és ne egyenek sós ételeket, ha vizesednek, de ilyen diétára semmi szükség. Sőt: az elegendő só és fehérjebevitelre mindenképpen szükség van a kiválasztás egészséges működéséhez! Végső esetben -ha nagyon zavaró az ödéma- 1-2 napos gyógyteafogyasztással kombinált burgonyadiétával enyhíthetünk a tüneteken.

2011. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a jó tanácsot, azt hiszem, hogy ez nagyon hasznos!!
2011. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szivesen :) azért másoltam be mert ezt nekem orvos ismerős küldte :)
2011. márc. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is köszi :) de hol lehet ilyen teát venni?


26 hetes vagyok, és már nincs olyan cipőm, ami kényelmes lenne. Egyébként is széles, magas a lábfejem, így meg...

Uh valamit tennem kell :) vérnyomásom nekem is alacsony.

2011. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban vagy drogériákban
2011. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bioboltban is, de én most láttam pl. a müllerben is
2011. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt! Nagyon jo, remelem segiteni fog, igyekszem minden tolem telhetot megtenni, hogy kevesbe vizesedjem.

Itt olvastam egy masik hasonlo kerdes valaszaban, hogy vki kevesebb cukrot fogyasztott a 2. terhessegenel, es ezert nem is vizesedett, holott az 1. terhessegenel nagyon. Errol tapasztalatok vagy velemenyek?

Mert ha az is segit, akkor nem szivessen, de lemondok az "edes eletrol".

2011. márc. 24. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de te hány kilót híztál? Én írtam, hogy én is nagyon vizesedek, 26. hét, és a kilók.... no comment...
2011. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

172 cm vagyok, 57 kg-val kezdtem, most vagyok 68 kg, holott hetfon meg "csak" 67 kg voltam. 1. terhessegemnel is vizesedtem, ott meg hamarabb is kezdodott, ennek ellenere nem jottek ilyen gyorsan a kilok. Bar akkor kislanyt vartam, most kisfiut.

Nem nagy a hasam, megis a kilok szama ijeszto. Remelem a sok viz es egyebek miatt... Bar nem aggodom annyira, mert 1. szulesem utan is minden problema nelkul visszanyertem regi alakom, s ha maradna par kilo plussz, az sem zavar, mert megeri.

2011. márc. 25. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!