Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyen fekvo mehlepeny?...

Melyen fekvo mehlepeny? Tehetek-e valamit, hogy a mehlepeny feljebb "kusszon"?

Figyelt kérdés
34 hetesek vagyunk melyen fekvo mehlepennyel. Kulfoldon elek itt csak nagyon indokolt esetben hajlandoak csaszarozni, szoval elegge megijedtem, amikor az orvosom megkerdezte, hogy esetleg beleegyeznek-e egy mutetbe, ha nem marad mas megoldas.
2010. aug. 12. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
SEMMIT NEMTEHETSZ. hA VÉGIG LENT MARAD, RÁLÓG VAGY ELZÁRJA A MÉHSZÁJAT, AKKOR NEM KOCKÁZTATJÁK A HÜVELYI SZÜLÉST, HISZEN ERŐS VÉRZÉST OKOZHAT, hA AKÁR EL IS VÉREZHETNÉL. Ha meg takarja a méhszájat, akkor elzárja a kiutat. Még van esélyed, hogy feljebb csússzon, ha nő a méhed, de egyre kisebb rá sajnos az esély. bocsi a Caps lock-ért!
2010. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt. Sajnos elzarja a mehszajat es a 14edik heti uh ota nincs valtozas.
2010. aug. 12. 20:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos nem igazán van esély, hogy feljebb menjen... Az enyém csak közel volt a méhszájhoz, nem lógott rá, így tényleg feljebb tudott húzódni, de csak a 32. hétre. Nem a szülés módja a fontos, hanem kettőtök egészsége! Ha a babád így születik, az is jó, csak neked lesz kicsit nehezebb a felépülés. Minden jót Nektek!
2010. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy b.nom masodik kisfia szuletett csaszarral e-miatt. En is igy kezdtem. Kb. ugy a 20. heten tudatosult bennem, hogy jaj nem fogom tudni megszulni? De nekem feljebb csuszott. Mire belenyugodtam, hogy jaj de jo, nem kell vajudjak orakig akkorra szepen feljebb csuszott ahogy a mehem is nott.

Most is happy vagyok, csak neha jol megijedek, hogy jaj hogy fogjuk ezt vegigcsinalni? Ez felelem az ismeretlentol, hiszen a nagytobbseg tulelte....az agyam is tudja de megis...

2010. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló volt a helyzet csak nálam teljesen fedte a méhszájat a lepény. Biztattak hogy ahogy nő a terhesség majd feljebb megy a méhlepény, de nem ment. Sajnos én többször is véreztem és feküdnöm kellett vele. A lányom a 29. héten született sürgősségi császárral a vérzés miatt.
2010. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Nem a csaszartol felek, hanem attol, hogy egy orvos sem mondja el, hogy ez mit is jelent. Nem tudom, hogy most akkor megmondjak, hogy mikor kell bemenni a korhazba, vagy meg kell varni a szulest, es hogy ugy fog-e kezdodni, mint normal esetben, vagy van valami kulonbseg?

Remelem feleslegesen aggodok es a jovoheti uh jobb eredmenyt mutat.

2010. aug. 12. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tehetsz semmit. Én is 34 hetes vagyok, szintén mélyen tapad a lepény, és a mellső falon van.De nem éri el a méhszájat, csak közel van hozzá.Elvileg kiférne a baba, de szerintem ezt nem fogja megkockáztatni az orvosom.Azért baj, mert leválhat idő előtt, és komoly vérzést tudna okozni pl. szülésnél.És az sem lenne egészséges, ha előbb születne meg, mint a baba.Én is a 20. hét óta várok arra, hogy fentebb kússzon.De még mindig ott van.Az orvosom nem mondott rá még semmit, ő szerintem beleengedne a normál szülésbe, mert ő is a hüvelyi szülés mellett kardoskodik.Viszont a védőnőm azt mondta, hogy ha a 38. hétre nem húzódik fentebb, akkor elkönyvelhetem, hogy császár lesz.Sőt!Még a vajúdásba sem engednek majd bele.
2010. aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hol élsz?A császár mindenhol rutinműtét.Évtizedek óta.Gondolom nincs fogadott dokid,ha ilyen aggodalmak gyötörnek.Ha nem változik a lepény,-már pedig ennyi idősen nem valószínű-akkor a kiírt nap előtt un. programozott császárt írnak ki.Ami azt jelenti,h megmondják mikorra menj be,gerinctáji érzéstelenítő-ami nem fáj-és kb. fél óra és meg is van a baba. Ha előbb indulna meg a szülés,lezuhanyzol,és indulsz is a csomagoddal a kórházba. Ne aggódj,hiszen ebben az esetben a fájások indulását követően még nagyon soká indul el a baba az útjára. Egyébként meg azért nem tudsz hüvelyi úton szülni,mert ugye először a lepényt kellene megszülni,mivel a méhszájon van,csak utána jöhetne a baba.Ez pedig nem lehetséges. Tehát semmi ok az aggodalomra,de azért amikor mész ctg-re,kérdezz rá az orvostól,h mikor indulj a kórházba. Gondolom azért nem mondják,mert nekik ez olyan természetes. Nem szégyen,nem szülünk mindennap.Ez nekik rutin,nekünk nem.
2010. aug. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Irorszagban elek, itt nem lehet orvost fogadni, sot mindig mas vizsgal meg a korhazban is. Arra sem hajlandoak, hogy megmondjak, hogyha baj van a kicsivel, vervetelen, vizeletteszten es ultrahangon kivul nem csinalnak semmilyen vizsgalatot. A csaszarmetszest pedig csak legvegso esetben alkalmazzak, ha mar legalabb 20 oraja vajudik a kismama vagy komplikacio lepne fel.

Nekem nem lehet amugy helyi erzestelenitesem, ha mutenek, akkor teljes altatas kell, mert epileptikus rohamaim voltak.

2010. aug. 13. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!