Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhesen kirúgott a...

10 hetes terhesen kirúgott a főnököm. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tavaly ősz óta dolgozom egy Bt-nél, ami idén októberben Kft-vé alakult, a főnök pedig 3 hónap próbaidőt kötött ki (pedig előtte 11 hónapot dolgoztam a Bt-ben). Most azzal a jelszóval, hogy próbaidőn vagyok elküldhet ok nélkül, el is küldött. Még nem tudta, hogy terhes vagyok, ezt most közöltem vele, reakció annyi volt: És? Próbaidő alatt elküldhetlek.

Írt egy papírt, hogy 23-án megszünteti a munkaviszonyom, de mától (11.15) mentesít a munkavégzés alól. Ezt nem írtam alá, mert közös megegyezés volt benne, én viszont nem egyezem bele.

Kérdésem, ha elmegyek háziorvoshoz és mai nappal kiíratom magam, akkor még van esélyem rendesen pénzt kapni? Ő fog utánam fizetni? 23-áig még tart a szerződésem nála, ugye? Így elmehetek táppénzre?

Válaszokat előre is köszi!


2008. nov. 15. 07:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nagyon sajnálom. De én azt ajánlom hogy keress fel egy jó ügyvédet és beszéld meg vele mi a teendő. Elvileg terhesen nem rúghat ki, de nem tudom próbaidő alatt hogy van. De ha nem teheti akkor beperelheted akár és az jobban fog fájni neki mikor a gatyáját is kifizetheti neked. Remélem hogy minden rendben lesz, de én ezt tudom tanácsolni, hogy ügyvéd!

Azért ne idegeskedj, minden rendben lesz! :)

2008. nov. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi, igyekszem nem idegeskedni, csak sajnos nem vagyok tisztában a jogaimmal és azzal, hogy mit tehet meg velem a cég. Azt hiszem próbaidő alatt felmondhat, ha terhes vagyok, ha nem. Viszont ha táppénzre megyek, talán védve leszek. Hétfőn viszem a papírjaimat ügyvédhez, csak félek nehogy kifussak az időből. :(
2008. nov. 15. 08:58
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj, hogy így táppénzen lehetsz, meg tgyás-t is fogsz kapni, de gyed-et nem, mert a szüléskor már nincs érvényes munkaszerződésed. Ez így volt nekem, mikor lejárt a szerződésem. Viszont tényleg kérdezz meg egy ügyvédet, hogy ilyenkor elbocsájthat-e, bár így hogy próbaidős lettél, lehet...
2008. nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
írasd ki magad táppénzre, talán meg tudod beszélni a dokival, hogy visszadátumozza a táppnz kezdetét, hogy a kirúgás előtti dátum legyen.
2008. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha 23.án szűnteti meg a munkaviszonyod és közölted vele a terhesség tényét, és van kiskönyved is, akkor a munkaviszonyodat a főnököd 23.-ai nappal tervezi megszűntetni, ha pedig azidő alatt táppénzre mész, ezt nem teheti meg , elvileg még próbaidő alatt sem!

Az, hogy mentesített a munkavégzés alól egy dolog, de nem zárta le a munkaviszonyod.

Ha így mész táppénzre és a táppénz fennmarad szülésig, onnan jöhet a TGYÁS , de GYEDis fog járni, mert a táppénz a folyamatos munkaviszonyodban van.

Közös megegyezést ne írj alá,azzal csak csőbe akar húzni, ezért gondolkodik 23.-áig.

Ha pedig kirúg , akkor egyből munkaügyi bíróságnál érdeklődj, mert ott nem kell ügyvéd sem.

Ha pedig minden kötél szakad, a munkaviszony megszűnésének napjától három napon belül passzív táppénzre vagy jogosult, ami 42 nap. Utána sajnos semmi nem jár.

Szóval kezdd a hétfőt táppénzzel, mielőtt kirúgna.

Telefonálj be, hogy táppénzen vagy és majd viszed, vagy postázod a táppénzespapírt.Ez csak akkor megy, ha a próbaidő lejárta után határozatlan idejű a munkaszerződésed!

2008. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó vagyok. Látom hétfőn mészaz ügyvédhez, deazt javaslom előbb menj a dokihoz táppénrevétel miatt, mert a háziorvos csak akkor vesz terhességi táppénzre, ha nődoki ad javaslatot.

Ha már van ügyvéd, akkor nyugodj meg , reméljük megoldódik!

2008. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet.

Próba idő alatt indoklás nélkül felmondhat, ha terhes vagy, ha nem.

Ha betegen vagy ,akkor is kirúghat próbaidő alatt, s meg sem kell indokolnia.

Ha bele mész abba, hogy közös megeggyezéssel megszűnik a munkaviszonyod, akkor kapsz munkanélküli segélyt, bár akkor utánna semmi nem fog járni, se tgyás, se gyed.

Ha ő kirúg, s alá írjátok a papírokat, akkor ha 3 napon belül házi orvos kiír, 40 napig lehetsz táppénzen, tovább nem tarthat azon, de akkor utánna munkanélkülire nem leszel jogosult, s a tgyásra, gyedre sem.


Nekem tavasszal megszűnt a munkám, közös megeggyezéssel, utánna elmentem munkanélkülire, fél évig kaptam.

Majd most 6. hónapban vagyok, bejelent egyik ismerősöm minimálbérrel, két hónapig kifizetem neki a járulékokat,

majd elmegyek két hónap betegre, s pont a betegállományom végén fogok szülni, mert annyit lehetsz betegen, amennyit dolgoztál. S így jogosult leszek mindenre, mert a két éven belüli 180 napom be van dolgozva, mint neked is.


Vagy még úgy tudod megoldani, hogy ha van ismerősöd aki bejelentene, most, miután közös megegyezéssel felmondtál, akkor a jogviszonyod folytonos lenne, s tőle 2 hét után már el is mehetnél betegállományba, s akkor már úgy is maradhatnál végig, s jogosult lennél mindenre, s csak 1 havi járulékot kéne kifizetned magad után.

2008. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már teljesen belezavarodtam ebbe. Közös megegyezést nem akarok aláírni... mi van ha egyáltalán nem írok alá kilépős papírt?
2008. nov. 15. 10:06
 9/22 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: azon gondolkozunk, hogy jogszerűen alakult-e át a cég?! Mivel, ha jogutódlással alakult át, akkor nem köthetne ki próbaidőt, ha nem lett volna próbaidő, nem rúghatna ki. Meg ok, hogy 23-mal megszűntet, de ha nem írom alá akkor mi van?
2008. nov. 15. 10:14
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a rossz hírem van, hogy próbaidő alatt bármilyen különösebb indok nélkül megszűntetheti a munkaviszonyod. Passzív jogon pedig csak 45 nap tp jár és ha nem tudsz hamarosan vmilyen munkát találni( terhesen persze lehetetlen) akkor elesel a thgys-től és a GYED-től is.
2008. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!