Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha kétségek vannak bennem, ne...

Ha kétségek vannak bennem, ne tartsam meg a babát?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk (még) gyereket, beszéltünk már róla, de komolyan nem volt tervben, csak évek múlva.

Igen, néha eljátszottam a gondolattal, hogyan nézne ki, miket csinálnánk, mi lenne a neve, de ennyi.



Viszont terhes lettem, 8 hetes vagyok. Először a pánik jött rám, a párom örült a hírnek.

Én elmondtam az aggályaimat, amik a következők:

-Nem vagyunk házasok, nem szeretnék "barátnő státuszban" szülni, apasági nyilatkozattal és egyebekkel.

-Az én lakásomban élünk, ami 2 felnőttnek és egy babának kicsi, kényelmetlen. (Neki van háza ugyan, de külső részen és tudom, huszadrangú dolog, de nem is tetszik, sosem éreztem otthonosnak, ezért mondtam, mikor az összeköltözés szóba jött, hogy ő költözzön inkább hozzám, oda én nem szívesen költöznék, mert nem tetszik sem az elosztása, sem az interior.)

-Még tanulok, jövőre államvizsgáznék, ami egy kisbabával mellettem kb. lehetetlen küldetés.


Erre ő megkérte a kezem, a tudtomon kívül vett egy kertes házat és mondta, hogy az 1/2 tulajdonrészét azonnal nekem ajándékozza és megígérte, hogy minden szálat megmozgat, amit csak tud, hogy az egyetemmel se legyen problémám. Ő a fellegekben jár, én pedig félek.


Sosem várt rám ekkora felelősség, egy cserép virágot nem tudok életben tartani. Kiskutyán gondolkoztunk egy ideje, de azt is halogattam, mert félek, mekkora változást hozna, képes lennék-e figyelni rá egész nap, ellátni megfelelően, nevelni, tanítani?

Ha szétmegyünk, támogassanak újra a szüleim, mint egy kamaszt? Kérjek tőlük pénzt, ha a gyerekem beteg lesz és orvoshoz kell vinni, vagy venni szeretnék neki valami új ruhát, játékot?

Ez a ház is elsőre nagyon romantikus gesztusnak tűnt, hogy azon a részen van, amit nagyon szeretek, hogy olyan a stílusa, ami engem tükröz, de ahogy lenyugodtam, gondolkoztam azon is, hogy ez olyan, mintha megvett volna. Gyűrű szintén. Eddig esküvőről nem is beszéltünk, most a kis világoskék dobozt úgy kaptam meg, mintha csak a pozitív teszt kellett volna hozzá... Azt akartam, hogy amiatt kérje meg a kezem, mert szeret, és úgy érzi, velem élné le az életét, nem azért, mert véletlenül terhes lettem.


Tele vagyok kétséggel, de tudom magamról, hogy nehezen hozok meg döntéseket, inkább vívódok csendben és már csak akkor változtatok, ha nagyon fáj... De itt, ebben a helyzetben nem tudom sokáig húzni a döntést, és fogalmam sincs, mit csináljak.



(3 éves kapcsolatról van szó)


ápr. 21. 16:00
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

És a legjobb barátnőm ismeri őt is, engem is. Vele beszéltem meg a kapcsolatunk elején bennem lévő kételyeket, előre elmondta, mi lesz, hogy lesz, mit fog csinálni.


1 évet együtt voltunk titokban, utána kezdte el mondogatni, hogy szakítani szeretne a barátnőjével, de csak akkor, ha én ott leszek neki. A legjobb barátnőm mondta, hogy igen, az előző kapcsolatában is ez volt a forgatókönyv, 1-1,5 évig ment átfedésben a két kapcsolat, utána a volt barátnőjével szakított az akkori szeretője miatt (akit rá pár évre velem csalt meg).


Mondta azt is, hogy azonnal magához akar majd költöztetni, ez is így volt, 2 hónap "rendes kapcsolat" után mondta, hogy unja a kétlaki életet, költözzek hozzá. Ebbe nem mentem bele, azért sem, mert a háza messze van mindentől, csak kocsival tudtam volna közlekedni, nem is tetszett és igen, zavart az is, hogy a korábbi barátnői is ott éltek...


Utána azt is előre lefestette, hogy azt akarja majd, hogy dolgozzak neki, az összes barátnőjét odatette valamelyik cégéhez. Van, aki a mai napig ott van, mert a kapcsolatuk csak simán kihűlt és nem volt hangos szakítás, de olyan is volt, aki repült onnan, mikor szétmentek (nyilván nem ezzel az indokkal). Nálam is volt erről szó, de nem akartam, pont azért, hogy ne legyek kiszolgáltatva teljesen neki.

ápr. 21. 16:45
 12/26 A kérdező kommentje:

"akkor örökbe is adhatod a gyermeked. "


Erre sosem lennék képes, ez, mint opció, fel sem merül.

Nevelem mondjuk 10 évig, szeretem, ismerem, ragaszkodom hozzá, utána meg közlöm vele, hogy eddig voltam az anyád, mostantól mások lesznek a szüleid?

Vagy végigcsinálok egy terhességet, szülést, és odaadom idegeneknek? Aztán hagyom, hogy rólam pletykáljon mindenki, meg kérdezősködjenek, hogy van a babám, milyen az anyaság? Ebbe belegondolni is szörnyű, nem lennék rá képes.

ápr. 21. 16:48
 13/26 A kérdező kommentje:

"Van különleges tanulmányi rend is, lehet halasztani is.."

1 évet már csúsztam, többet nem szeretnék.


"és jó esetben a szüleitek/keresztszülők is szívesen besegítenek majd"

Az ő szülei nem élnek már, nincsenek rokonai. Az én családom 200 kilométerre van innen, nagyszüleim már nem szívesen mennek városon kívülre, szüleim pedig még évekig dolgozni fognak, főállásban. Barátnőimnek megvan a saját életük, nem várhatok el tőlük állandó segítséget.

ápr. 21. 16:58
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is igazán értem min gondolkozol.Csak negatív dolgokat soroltál fel mindenre ahelyett hogy megoldásokat keresnél.
ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Mert itt az abortuszon kívül nincs más megoldás, ami valljuk be, elég végleges és drasztikus.
ápr. 21. 17:19
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt neked kell eldöntened,de ha pl csak az egyetem miatt gondolod így akkor egyébként sokan államvizsgáznak gyerek mellett és van apja is a gyereknek aki tud rá vigyázni.Meg ha így vélekedsz a párodról és 3 éve együtt vagytok akkor az baj.
ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
41%

"A stílusom mindenben visszatükröződik."

Szóval nincs stílusod.


Vetesd el. A pasi meg újra facér lesz legalább, mert hogy ezek után megtartani nem fog, az is biztos.

ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Visszatükröződik mindenben, amit használok és ami van körülöttem.*

Így megfelel a mondat?

ápr. 21. 17:30
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

"sem az interior"

Atyagatya, már megint ugyanaz a stílus, történet, nagyon uncsi. Kicsit több ötletességet!

ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
A ház belseje, így jó? Szeretnél másba is belekötni esetleg?
ápr. 21. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!