Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses vércukor vizsgálatn...

Terheléses vércukor vizsgálatnál meddig számít jónak a 120 perces vércukor eredmény?

Figyelt kérdés

Sajnos csak az éhgyomrihoz írtak referenciát.

Éhgyomri: 4,7 ( 4,2-6,0)

60 perces: 9,9

120 perces: 7,8

A belgyógyász azt mondta hogy ez jó.



2014. jún. 27. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

3,8-7,8 között a jó. Úh pont belefértél. :)

(Tegnap előtt voltam én is.)

2014. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tiéd pont benne van még a határértékekbe, mármint a 120 percesre gondolok. Így valóban jó érték, de azért azt tanácsolom, hogy ne egyél annyi nasit. nekem terhességi cukrom volt, a 120 percesem 9 fölött volt.
2014. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Tavaly terhesség elött is vizsgálták a cukrom, azóta fruktózzal helyettesítem, és igyekszem oda figyelni. Még a fehér kenyeret nem hagytam el, akkor erre is jobban figyelek.
2014. jún. 27. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez pont határérték, de hányadik heti vizsgálat volt ez?

Mert a terhesség előrehaladtával rosszabbodhat az állapot, szóval tényleg nem árt odafigyelned...

2014. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz a fruktózzal, mert nem jó. Én régen évekig fogyasztottam, azt hiszem, ennek is köszönhetem az inzulinrezisztenciámat: [link]
2014. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4es válaszoló: 26 héten volt a terhelés.

Gond lehet hogy sok gyümölcsöt eszem mostanában?

5ös válaszoló: köszönöm az információt. Napi egy teáskanál fruktózt teszek a teámba reggel. És a gyümölcsöket télire is fruktózzal raktuk el nekem. Ez sok lehet? Xilit jobb helyette? Jó hogy én pont az inzulinrezisztencia gyanujakor tértem át fruktózra. Most vásároltunk be 2kg a befőzésekhez. Te mit használsz helyette?

2014. júl. 2. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!