Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Május 29 óta szedek meforált...

Május 29 óta szedek meforált a doki javaslatára pcos-re baba ügyben. Kb 4 havonta van spontán vérzésem, júni 1-én volt utoljára, azóta semmi. Teszt negatív. Mennyi idő múlva állítja be a vérzést? Mikortól jöhet össze a baba? Már 1 éve várunk rá.

Figyelt kérdés
Felszívódhatnak a cisztáim a gyógyszertől? A doki azt mondta,hogy zsúfolásig vagyok cisztával. :(

2012. júl. 14. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a merckformint szedem November ota és az 500mgvel kezdtem aztán az 1000mg és most visszaálítottak a 750re mert 1honapig megvolt és lehet erős volt mi is nagyon szeretnénk babát...
2012. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az endodokim szerint a PCO el nem múlik soha, csak most jó állapotú a petefészek.

Abbahagynád a gyógyszert, kiújulna ismét a sok cisztás petefészek.

IR-t néztek nálad? Pajzsmirigy-TSH mennyi? Lehet kevés a mennyiség.

Nekem nagyjából belőtte a 45napos ciklusom 32-re két hónap alatt.

2012. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen néztek nálam ilyeneket,voltam endonál is. vércukor: 4.2 vércukor '120 : 3.9 inzulin: 11.7 inzulin '120: 46.8mU/L tesztoszteron: 121.4ng/dl Fsh:6.1mIU/ML LH: 22.3 TSH:3.38 Csak most nem tudom,hogy mit csináljak,meddig várjak még hogy megjöjjön. Peteérésem sincs,még clostyval sem volt. Mit tehetnék még,hogy valami történjen. :(
2012. júl. 14. 16:37
 4/12 anonim ***** válasza:

És a TSH-ra a doki nem adott euthyroxot? Vagy szedsz a pm-re gyógyszert? Mert tudod ugye hogy NEM jó a TSH-d!!!!!!! Pm alulműködésed van. Ez is csinálhatja a hosszú ciklusokat!!! A babához a TSH-nak 2 alatt kell lenni, de legjobb ha inkább az 1-hez közelít.

Nekem 3,6-volt a TSH kusza össze-vissza ciklusok. Kaptam gyógyszert, 1,6-al estem teherbe.

Szerintem válts orvost feltétlen.

2012. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a TSH-d tényleg magas, kellene rá bogyó.

A ciklus beálláshoz meg türelem!


Olvasgasd a www.pco-szindroma.hu oldalon alul az igaz történeket!


Ja meg persze diéta, mozgás is a kezelés része, nemcsak a meforal.

2012. júl. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Más gyógyszert nem kapok sajna,mert azt mondja a doki,hogy nem kell mindent külön kezelni. Mozgok és diétát is tartom,fogynom nem kell,vékony vagyok.A pm-re azt mondta a doki,hogy kicsit alulműködik,de nem vészes,ezért nem akarja megbolygatni. :( Már a 4.dokihoz járok,és ez az utolsó írta most fel a meforált,a többi clostyval stimulált,meg műteni akart,vagy épp meddőségibe küldeni... csak 1 endós van itt nálunk,az meg csak D vitamint írt fel.Úgyhogy várok,nem tudok mást tenni. :( A doki szerint majd szeptemben csinál újabb terhelést,és ha addig nem történik semmi,akkor átjárhatóságit is.
2012. júl. 14. 17:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért átjárhatóságit, mert nep képes felírni azt a k...va pm gyógyszert???? Lehet hogy rendbetenne az is.

Magánba nem tudsz menni? Merre laksz?

De igen is meg kell bolygatni, és helyre kell tenni azt a TSH-t.

ÚÚÚgy felbosszant amikor ilyet látok-olvasok. Komolyan. Az ilyen orvosok miatt teszed ki magad fölösleges időnek, várakozásnak, szenvedésnek. Tudom miről beszélek, én hat évet vártam, és hittem..........:(:(:( Úgy mint te. Bíztam a dokiban.

Figyi. Ha már van papírod a Met-ről az endodokitól, akkor azt simán felírja neked a háziorvosod is!!! Nyugodtan mehetsz, és kérlek menj is másik orvoshoz!

Elszomorít hogy ennyire nem foglalkoznak a problémáddal.

2012. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ui:.nálunk sincs jó endodoki, azt az embert, aki segített nekem a babásodásban, a pco-pm problémámom Kecskeméten magánrendel,50km-ert vezetek oda/+vissza.... be kellett vállalni, de megérte!
2012. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent külön kezelni???? Ezek szerint úgy gondolja a dokid, hogy majd a Meforaltól helyreáll a pajzsmirigyed?????? ÁÁÁÁÁ

Bocsi, dühöngök most....... EGybe kell nézni, és együtt kezelni. MInden hat mindenre, minden befolyásol mindent!!! Azt a hétszázát........

2012. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Győrben élek! És itt csak 1 endo doki van.(nem tőle van a meforál,hanem a nődokitól,endos doki csak D vitamin írt fel,meg diéta mozgás) Most magán nőgyógyászhoz járok,és már ez is nagy lépés hogy ő írta fel a gyógyszert,és állítólag van másik pcos-es beteg is,akinek sikerült a baba. Itt nálunk nem sokan értenek a pcos-hez,de ő igen.Lehet csak várni akar még,mert ugye nemrég kerültem hozzá.Vagy nem tudom.Próbálok keresni mást,de nem egyszerű itt.A háziorvosom látta a pm eredményeket,de mivel csak 1 *-os és nem tér el sokkal,ezért nincs gyógyszer.A régi dokim meg azt mondta,hogy nincs is pcos-em,mert nem vagyok kövér..szóval ilyenek erre felé..
2012. júl. 14. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!