Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS és kisbaba. Reménykedhete...

PCOS és kisbaba. Reménykedhetek még?

Figyelt kérdés
Régebben nyitottam már egy másik témát, akkor az arról szólt, hogy kisbabát vártam, de komplikáció adódott, ciszta volt a méhemben, és a babám meghalt. Azóta eltelt pár hónap, és én eldöntöttem, hogy utána járok a dolgoknak, így a debreceni klinika szülész és nőgyógyász centrumába időpontot kértem nőgyógyászati endokrin vizsgálatra. március 27-én voltam először, csináltak két pontos terheléses cukor, és inzulin vizsgálatot. A cukrom kifogástalan, jobb mint a normál súlyú embereknek, viszont (túlsúlyos vagyok, 120 kg) az inzulin szintem már 0 perckor is 29, 6, ami a megengedett fölött van jóval. 120 perc után 36, 8. Szóval inzulin rezisztencia! Csináltak még hüvelyi ultrahang vizsgálatot, mind két petefészkem nagyon sok apró meg nem repedt tüszőt tartalmaz, ami egy idő után cisztává alakul. Menstruációm jó ideje nincs. A méhnyálkahártyám nagyon vastag, 12 mm, vaskos. A kezelőorvosom kiírta a merckformin tablettát, valamint elküldött hormon vizsgálatra. Azt is mondta, hogy nagyon nagy valószínűséggel PCOS! És még azt is mondta, hogy a méhnyálkahártya vaskossága miatt biopsziát kell csinálni, hogy kizárják a méhnyálkahártya daganatot. Elmagyarázta azt is, hogy ezt a biopsziát általában olyan nőknél nem szokták alkalmazni akik még nem szültek gyereket, mert benne van a dologban a meddőség kockázata is. Na erről én hallani sem akartam, kértem, hogy találjon ki más módszert, mert a párommal nagyon vágyunk kisbabára. Ezért, kérésemre írt fel provera tablettát, ami menstruációt idéz elő, amikor lezajlott a menstruációm, megint ultrahang és ha semmit sem változik a méhnyálkahártya állapota, akkor elkerülhetetlen lesz a biopszia, amitől nagyon rettegek. És még valami. . . . Így utólag már értem, hogy miért halt meg a kisbabám. Azon is csodálkozom, hogy egyáltalán meg tudott fogadni, ilyen egészségi állapot mellett. Mindenesetre az életemet megváltoztattam, diétázom, sportolok, és szedem a merckformin tablettát, és hiszek benne, hogy lesz eredménye. A következő ultrahangtól viszont tényleg nagyon félek. Ha van vagy volt hasonló tapasztalatotok szívesen venném, mind a biopsziával, mind a I. R-rel, PCOS-sel kapcsolatban.

2012. máj. 14. 16:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Első terhességem előtt elkezdtem kondiba járni, nem ettem szinte semmit. Lefogytam. Majd dolgoztam és a második hónapban sikerült összehoznunk a kisfiunkat. 12. hétig barnázgattam, feküdnöm kellett. Majd a 36. héten megszületett a kisfiunk, egészségesen.

Utólag tudom, hogy nagy mázlink volt, de rengeteget felszedtem a terhesség alatt.

Majd akkor derült ki a pcom, amikor nem jött a kistesó. Cisztáim akkor még nem voltak, másfél év után derült ki, addig nem is nagyon volt ciklusom. A nődokim felírta a metet, elmentem endokrinológushoz is, előbb elkezdtem diétázni és mozogni, majd a gyógyszer szedése és összesen 27kgot fogytam. Volt 4 inszeminációm, de én voltam a hülye, hogy nem vártam vele. Majd miután egyik sem sikerült, gyógyszert váltottam, mert még mindig ment a hasam tőle. Az utolsó inszemet követő hónapban spontán megfogant a második fiunk, már 28 hetes vagyok.

8 gyógyszeres hónap kellett, hogy minden helyreálljon odabent.

A biopszia dologhoz nem tudok érdemben hozzászólni, nem hallottam még hasonlót!

Viszont nagy esélyed van a spontán babára, ha már voltál terhes. Nagyon jól teszed, ha tartod a hármas kezelést, csak légy türelmes! Én teljesen feleslegesen idegeskedtem az inszeminációk miatt és nem két fillérbe került!

Szeretnénk harmadik babát, akkor már okosabb leszek!

28hkm

2012. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked, hogy elmesélted az élet tapasztalatodat, egy kis reményt öntöttél belém, és gratulálok a gyerekeidhez, nagyon sok boldogságot kívánok nektek :)
2012. máj. 14. 17:31
 3/24 anonim ***** válasza:

Köszönjük szépen!

Tényleg azt szerettem volna jelezni feléd, ha kezelés nélkül is sikerült a baba, akkor a kezelés hatására hamarosan lehet babátok!

Sajnos sokan vannak, akik évek óta tartják a kezelést, mégsem sikerül a baba.

Nagyon szorítok Neked!

2012. máj. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Szia,

én is leírom a történetem röviden, hogy lásd, nincs reménytelen helyzet.

Nekem 16 évesen jött meg először, és 15 év alatt 4 spontán menzeszt produkáltam, de abból is 2 gyógyszerek utóhatása volt. Teletömtek mindenféle gyógyszerrel, de semmi sem segített. Aztán egyenesen lemondtak rólam, mivel nem a túlsúlyos pcos kategóriába tartozom, hanem a kórosan soványba, azt mondták, soha nem lesz gyerekem (idézem: "aki ennyire cisztás, el kell fogadnia, hogy nem lesz gyereke, annak sem nő vissza a lába, akinek levágták"), a metformin sem segített. Aztán fórumok alapján rátaláltunk a mensmentisre, ahol 8 hónapig kezeltek, egy kombinált gyógyszerrel. Ettől volt 2 ciklusom, és a harmadikban megfogant a babánk, és most a 28.hétben vagyok. Szóval nem indultam jó helyzetből, 15 év alatt 4 ciklus, hajhullás, szőrösödés, pattanások, 160-as inzulin... Mindig van remény, nem szabad feladni. Próbálj meg a mensmentisbe elmenni, ott értik a dolgukat. Szurkolok Nektek!

2012. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

szió!

Most h.lyének fogsz nézni, de leírom az én történetemet. Valami oknál fogva 14 éves korom óta hormonzavaros vagyok, Diane 35-t szedtem, így legalább volt havim. 20 éves koromig szedtem, utána nem. 23 éves voltam, amikor kiderült, hogy pcos-m van. NEM akartam elhinni. Férjem családcentrikus, nagyon gyerek szerető férfi, teljes kétségbeesés lett úrrá rajtam, féltem, most mi lesz. Semmilyen reklámügynök nem vagyok, de nekem nagyon sokat segített az agykontroll + az, hogy Szedtem Norcolutot, hogy megjöjjön, belőttük a peteérést a Clostilbegyt-tel, és tüszőrepesztő szuriztunk. Mondta az orvosom, próbáljuk meg, de nem kecsegtet túl sok jóval, már mondta, hogy ha nem jön össze, inszemre kerülhet sor. Na ott tényleg elveszítettem minden reményemet. Megvoltak a napok, mikor kell összebújni, egyáltalán nem gondoltam a babára, mert ott volt a záporoztak elém újra és újra az orvosom szavai. Tudni kell, hogy havim tényleg sohasem volt gyógyszer nélkül, volt hogy 3hónapig semmi. nyálkahártya 6-7 mm vastag stb-stb, lelkileg rom..

A havim már 2napja késett, amikor teszteltem egy igen halovány pozitívat, elmentem orvoshoz és mindketten kikerekedett szemmel néztük a petezsákot. Még nem reménykedtem, mondta az orvos, akkor oké a dolog, ha rá két hétre lesz pulzálás.. 12 hetes uh-n alig volt nyoma a pcos-nak... a 7hónaposom szuszog a kis ágyában.

Nagyon szorítok minden babára vágyónak!! :*

2012. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, talán nekem is lesz ilyen szerencsém és össze jön a baba, bár a doki egyelőre nem ajánlj amíg nem tudjuk, hogy egyáltalán a méhnyálka hártyámmal mi a helyzet, mert ugye ha daganatom van, akkor nem is vágnék bele. De erre nem is gondolok, próbálok én is pozitívan gondolkodni :)
2012. máj. 14. 21:41
 7/24 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! megy a drukk nagyon!!
2012. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Mikor derül ki, hogy kell-e biopszia?

Csak azt szeretném ajánlani Neked, hogy addig mindenképpen várj a babával, míg le nem megy legalább 30kg. Bár nem tudom, milyen magas vagy, de a 120kg rengeteg, már megbocsáss, nem bántásképp írom. Sokkal könnyebb kevesebb kilóval kezdeni egy terhességet, mert a terhesség második felében szoktak a kilók felugrani úgy, hogy az ember észre sem veszi. És a gyors hízás nagyon megterheli a szívet és az egész szervezetet.

Várom a híreket!

2012. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Egyelőre várom az ultrahang eredményét, amire 2 hét múlva kell mennem, aztán konzultáció a dokival, és utána pár nap múlva eldől, hogy kell e biopszia vagy sem. A fogyásról meg annyit tudok mondani, hogy tudom milyen érzés nagyon kövérnek lenni, azt is tudom, hogy milyen érzés fogyni, az utóbbi időben gyűltek a kilók rám, akkor még nemtudtam, hogy miért. Soha sem voltam sovány, de 100 fölé nem mentem soha. Aztán egyik napról a másikra arra lettem figyelmes, hogy 170! kg vagyok, a magam 160 cm-hez. Nehéz volt felfogni, hogy változtatnom kell, és hogy orvoshoz kell fordulnom, de rögtön életmódot váltottam, és 1 év alatt sikerült 50 kg-ot leadnom, viszont ezt a fennmaradó 20-30-at nem bírom. A dokim szerint a merckformin segíteni fog és azzal is biztat, hogy nem fog visszajönni olyan könnyen . Szóval tényleg tudom mit jelent küzdeni.
2012. máj. 15. 11:55
 10/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Nagy kitartás kellett ahhoz, hogy 1 év alatt 50kgot lefogyj! Gratulálok hozzá! Akkor tényleg tudod, milyen küzdeni a kilók ellen és kitartani.

Csak megerősíteni tudom, amit a dokid mondott. Először, mikor a doki látta a cisztákat, még nem írta fel a merckformint, kellett a vérvétel is. Viszont csak hónapok múlva jött meg. Addig utánanéztem ennek a pconak és magamtól elkezdtem a mintaétrend és táblázatok alapján diétázni és mozogni. 17kgot adtam le így, majd a mercforminnal még 10et. A nődokim nagyon meg volt lepődve. Az endokrinológusom kevésnek tartotta a fogyást, még szigorúbb diétára fogott. Egy szó, mint száz: a merckformin segíteni fog, könnyebben lemegy majd a plusz kg. Amit még én észrevettem, hogy nem kívántam az édességet, ahogy elkezdtem szedni a merckformint. Egyből beállt a ciklusom 28-30 napra!

Két hét azért hossz idő....

Szorítok!

2012. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!