2,6 tsh-val a háziorvos beutal endokrinológushoz vagy bővebb vérvételre?

Figyelt kérdés
A határon belül van, de mindenhol azt olvasom, hogy 2 vagy akár 1,5 alatt ideális a teherbeeséshez. 6 hónapja próbálkozunk.
máj. 7. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog. Ez normális érték teherbeeséshez is. Nekem volt 0,02, na azzal persze beutalt, kaptam gyógyszert és 3,8 volt a tsh-m amikor teherbeestem.
máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem. És negatív antitestek esetén ennek baromira nincs jelentősége, ezt a témát baromira túltolják a laikusok. Ha ennyire pörögsz a témán, akkor magánlaborban vetess le anti-TPO-t meg anti-TG-t, ha ezek negatívak, akkor a 2,6-os TSH-val semmiféle teendő nincs.
máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Orvosfüggő, nem biztos, hogy ilyen értékkel be fog utalni, azért próbáld meg!


B opcióként utána még mindig elmehetsz magánba, az drága, de hát ez van 😥


Én magánba mentem, mert államiban 3 hónapot kellett volna várni. Mondjuk nekem majdnem 5 volt a TSH. Magánban nekem is azt mondta az endokrinológus, amit a kérdésben kiírtál, hogy érdemes 1,5 alatt kell lennie a sikeres teherbeeséshez, és a sikeres kihordáshoz. De látod, terherbe lehet esni 3,8-al, mint a kettes.

máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*de nekem az anti-TPO is rossz volt, azért kellett endokrinológushoz menni, nem önmagában a TSH miatt.


Hashimotoval is derült ki...


Hármas voltam.

máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én meddőségibe jártam és 2,56 volt a legmagasabb. Nem foglalkoztak vele. Én sírtam ki, azt hiszem, a sima nődokimtól egy beutalót endokrinológushoz, de csak mert a cukorterhelésem is kétesélyes volt, meg szerettem volna, ha ránéz a hormon laboromra, mert túl öreg vagyok.

Majdnem fél év volt, amíg bejutottam, szóval, ha most a helyedben lennék és ezen paráznék, elmennék magánba.

máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapja próbálkoztok. 1 év után kellenek a kivizsgálások, akkor foglalkoznak veled. Alapjáraton a 2,5-es tsh nem okoz problémát a teherbeesésnél. Én 3,8-al vetéltem el mindig, anti-TPO-m se volt jó és egy cisztikus göböt is találtak a nyakamban. Gyógyszer szedése mellett 2,5-el estem teherbe ami meg is maradt
máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Cukorterhelésre, antitestre nem tudok hivatkozni, ezeket az értékeket is jó lenne megismerni. Ilyenre sem kaphatók beutalót? Szomorú, hogy állami ellátásban fél évet, meg ki tudja mennyit várhatunk még pluszban arra, hogy kiderüljön, esélytelenül próbálkoztunk mindvégig :(
máj. 7. 22:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7! Kérni kérhetsz, de nem biztos, hogy kapsz. Ha pl.vannak inzulin rezisztenciára utaló tüneteid, akkor házi orvosnál is próbálkozhatsz, hogy adjon beutalót terhelésre. Ott hozzáteheted a teherbeesési nehézséget is, mint tünet.

#5

máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!