Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek az első baba nehezen...

Akinek az első baba nehezen jött össze, hogy állt a második baba kérdéshez?

Figyelt kérdés

Az első babánk nehezen jött össze, közben mindenféle problémára fény derült, endometriózis, enyhe IR, rendszertelen peteérés, stb. Most szeretnénk megpróbálni a második babát, elvileg orvosilag rendben vagyok, az IR-t kordában tartjuk, az endo is tünetmentes, de nem tudok pozitív lenni ezzel kapcsolatban, félek hogy ugyanolyan nehézségekbe fogunk ütközni. Nem akarok olyan lelkiállapotba kerülni, mint az első alkalommal.


Volt valaki ilyen helyzetben? Ti hogy tudtatok pozitívak maradni?


febr. 27. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2,5 év volt az első lányunk. Spontán fogant,megvolt az időpont is a meddőségibe,a kivizsgálások is. Nehezen viseltük,DE mi úgy voltuk másodiknál már semmi kivizsgálásos témába nem vágnánk bele,ha nem jön. Úgy voltunk 1x megadatott,ha összejön újra nagyon hálásak leszünk,de emiatt nem fogunk tönkremenni úgy,hogy már van egy gyerekünk és már szülők lehetünk. Végül nagyon nagy meglepetésre 2-3 hónap alatt jött. :) Nem volt stressz,nem figyeltük (bár az elsőnél se már),semmi,lefoglalt a lányunk. Többet nem szeretnénk már viszont,nem akartunk sose 3-at.
febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 1 év 9 hónap volt mire megfogant, mondjuk nekem "csak" a pajzsmirigyemmel volt gond. Mire a másodikat terveztük, már minden be volt szépen állva. Direkt jó korán kezdtünk próbálkozni, hogy ne legyen sok korkülönbség, erre első hónapban sikerült. :D De én odavoltam a boldogságtól. Még egy utolsót tervezünk, remélem rá sem kell sokat várni.
febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pcos + ír mellett

Az elsőre 2 évet, második harmadik gyermekre pedig fél év.

febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok lazán felfogni, ott van már egy gyerek. Szexeljetek sokat védekezés nélkül, és ha jönni akar, majd jön. Ha rástresszeltek, annál nehezebben jön össze. Akár menjetek el valahova kikapcsolódni peteérés időszakában, ahol semmi és senki nem zavar, csak egymással foglalkozzatok. Persze, ha megoldható, hogy a gyerekre vigyáz addig valaki.

Tudom, nehéz, meg mondani könnyű, de rágörcsölve nem fog összejönni. Plusz ne tegyétek ki az elsőt a stressznek amit láthat rajtatok.

febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi endometriozis és rossz spermiogram mellett hoztuk össze a fiunkat, 1,5evet vártunk rá (viszont friss eredményekkel épp az első konzultáción jártunk a meddőségiben, mikor azt mondták, IVFre lesz szükség... Erre a baba már a pocakomban volt, csak még az ultrahangon nem látszott semmi, csak az hogy már megvolt a peteérés, rá 2 hétre már pozitív volt a terhességi tesztem).


A másodiknak mi is hamar nekialltunk, mondván, beletelik, mire osszejon. Végül szoptatás mellett, a 4.probalkozos hónapban jött össze, napok kérdése, mikor érkezik, 20honap lesz a picurok között 😃

febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Eszembe sem jut másodikat vállalni. A meddőségem évei alatt az is lehetetlennek tűnt, hogy valaha lesz gyerekem, így tudtam, ha lesz egy egészséges gyerekem, semmi többre nincs szükségem. Lombikkal fogant.


De egyébként családtervezés előtt is egykepárti voltam. 1 éves a fiam, és érzem, sosem bírnék kettővel.

febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!