Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikortól számolnátok a sikerte...

Mikortól számolnátok a sikertelenséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A férjemmel 1,5 éve próbálkozunk a babával, eddig sikertelenül. A fogamzásgátló abbahagyását követően 1 év kellett, hogy újra rendszeres legyen a menstruációm (45-55 nap között jött meg). Fél éve rendszeresnek mondható, igyekszünk nem stresszelni rajta, nem számolgattuk, hogy mikor kell együtt lennünk, stb. (kb. heti 2-3x voltunk együtt). Alap vitaminokat szedünk mindketten és folsavat. A következő ciklusra vettem ovulációs tesztet. Szerintetek ez alapján úgy nézzem, hogy fél év csak a próbálkozás időszaka (mivel fél éve van rendszeres ciklusom), vagy nézzük 1,5 évnek, és kezdjük el a kivizsgálásokat?

Ismerősök, barátok folyton kérdezgetik, mi a helyzet a babával, emiatt gondolkoztam el rajta...

27N


2023. aug. 6. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
A fogamzásgátló előtt rendes ciklusod volt? Akárhogy nézzük gyógyszer után is sok az 1 év helyreállás. Egyébként mit értesz helyreállásnak? Ugye, nem a 45-55 napot? Mert az nagyon nem az. Én nem nagyon várnék. Jó, 27évesen még nem vagy elkésve, de nem gondolnám, hogy nincs semmi gond. Inkább tudjak róla hamarabb, mert még van idő kezelni. Ha nem is fordulnék még meddőségibe, egy hormonpanelt biztosan nézetnék kezdetnek.
2023. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kezd el egy hormonpanelt.


Mi a próbálkozásokkal egyszerre megcsináltattuk a hormonpanelt is magánban. Kiderült magas a TSH-m, de ezeket a vizsgálatokat amúgyis érdemes lehet pár évente elvégezni, legalább a második gyereknél van összehasonlítási alapod.

2023. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátló előtt kb 30-32 nap körüli ciklusaim voltak. Az utóbbi fél évben 29-33 napra jött meg, az szerintem rendben van. Az egyik alkalommal, amikor rendszertelen volt, akkor csináltatott az orvosom hormonlabort, ott minden rendben volt. Ekkor mondta, hogy a gyógyszer abbahagyás miatt vájunk még. Akkor kb 7 hónapnál tartottunk. Azóta egyszer voltam általános nagylaboron, az is rendben volt.
2023. aug. 6. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a fogamzóképesség szempontjából a kor nem egy elhanyagolható tényező (főleg, ha nem egy gyerek a cél), én egész biztosan nem várnék. Azért vannak problémák, amiket nem egy-két hónap kikezelni, ezekből jópárat még a fogamzásgátló használata is remekül elrejthetett. Egy ismerősnél nagyon magas volt a TSH, több mint fél év telt el, mire sikerült beállítani. Másik párnál mind a kettőjüknél találtak problémát (a férfinél pocsék spermakép, a nőnél IR, PCOS), ott két-három év szenvedés volt, mire sikerült ezeket rendbetenni, és összejött a baba. 35 lesz, mire így szül, és ő mondta, hogy így nem is biztos, hogy egy másodikba bele mernek majd vágni.
2023. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Leendő apuka volt vizsgálaton? Mert az is lehet, hogy nála (is) van gond. Te meg kérj egy beutalót endokrinológushoz biztos ami tuti, meg egy teljes hormonpanelt uh követéssel. Van olyan gond, amit elöttem is írtak, hogy nem fog pikk pakk helyreállni.
2023. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

meddőség = 1 év rendszeres, védekezés nélküli szexuális élet mellett nem jön létre terhesség.


Az teljesen mindegy hogy az alatt az 1 év alatt valaki 28 naponta, 50 naponta vagy egyáltalán nem menstruál, az 1 év az 1 év.


Kezdjétek el kivizsgálatatni magatokat (férfi részt is), később csak bánni fogjátok, hogy húztátok az időt.

2023. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
rendszeres mensitől számolva 1 év. De érdemes lenne egy hormonpanelt nézni 3.-5. napon és 18.-21. napon.
2023. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!