Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én szeretnék babát, a férjem...

Én szeretnék babát, a férjem nem igazán partner ebben. ő is belemenne, de csak miattam. így meg minek kezdjünk egyáltalán neki?

Figyelt kérdés

hogyan tereljem más felé a gondolataim? milyen más célt találjak magamnak? (pedig most ez lett volna minden vágyam)


a férjemmel ezt már többször átbeszéltük, úgyhogy többször már nincs értelme. abban maradtunk, hogy nem hozom föl a témát többet, majd ő szól ha felkészült. így még beszélgetni se tudok miről vele, hiszen csak egy dologról tudnék... most egy olyan pontra jutott a kapcsolatunk, amikor nem közös a cél.


mit csináljak, hogy megváltozzon ez a beszűkült gondolatvilágom?


elkeseredésem még azt is fokozza, hogy nincs rendben a ciklusom sem, így lehet, hogy ha akarnánk, se tudnánk olyan könnyen összehozni a babát.


2010. márc. 10. 10:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%

hát, a férjed eléggé basáskodik feletted. az ember azért házasodik, mert felnőtté vált, és felvállalja a gyermekvállalás felelősségét is. magyarul: felnőtt a feladathoz. ha a férjed ebben nem partner, akkor vagy éretlen, vagy ... nem is mondom, mert nem akarlak megbántani.

ha csak járnátok, azt mondanám, lépj le.

2010. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

szerintem legyél türelemmel :) hány évesek vagytok? nem írtad, hogy fennáll a veszélye hogy kifutsz az időből...nem vagyunk egyformák, nem egyszerre vágyunk családra sem. erőltetni nem szabad, annak a vége általában csúnya válás pici gyerekkel, ezt gondolom nem akarod...várj amíg ő is akarja, addig pedig foglald le magad mással. dologzz, tanulj valamit, kezdj el gyűjteni egy új kocsira, vagy bármi, ami érdekel...meglátod, ha nem görcsölsz a témán, ő is hamarabb megnyílik! emellett az is jó ötlet, ha gyakran találkoztok az ő baráti köréből olyanokkal, ahol már van baba, hátha megjön a kedve!


sok sikert!

2010. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
én is ezt mondanám, ha csak járnánk... most nyáron volt az esküvőnk. ilyeneket nem tisztáztam vele, mert azt gondoltam, hogy házasságban ez nem lesz kérdés. úgy tűnik mégis az. szerintem egész egyszerűen éretlen még hozzá, fél a felelősségvállalástól. erre nem lehet valakit rávenni, magának kell akarnia. de addig nem tudom leplezni az érzéseim. sajnos rossz színész vagyok
2010. márc. 10. 10:39
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi ugyan igy voltunk.Én vágytam a babára, ő nem igazán.De mivel látta rajtam, hogy minden vágyam egy csöppség,abbahagytam a gyógyszert.Mikor pozitiv lett a teszt, azt sem tudta mitévő legyen, beparázott, de amikor meglátta ez első uh vizsgálaton az akkor még csak egy rizs szemre hasonlitó babucit, teljesen elolvadt.Azóta jön velem minden vizsgálatra, és már ő is nagyon vájra, hogy kibujjon a babánk a pocimból.Ők másképp élik ezt meg mint mi nők.Kezdetnek az is jó ha nem zárja ki a gyerek lehetőségét, a többi pedig majd jön magától, hidd el!!!!

Kitartás a párodhoz, és sok sikert a babához!

20 hetes km.

2010. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
25 és 26 évesek vagyunk. de azért nem írtam, mert nem tartottam fontosnak a kérdés szempontjából.
2010. márc. 10. 10:47
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Mert ha még fiatalok vagytok, akkor várjatok vele. A gyerek a közhiedelemmel ellentétben nem tart össze, sokkal inkább szétválaszt abban az értelemben, hogy mindig nagy próbának veti alá a párkapcsolatot. Minden megváltozik és ha nem tudtok lépést tartani a változással vagy már korábban sem volt minden rendben, akkor könnyen kicsúszhat a biztos családi háttér alólatok. Ha még fiatalok vagytok, akkor várj addig amíg ő is felkészül rá és mindenképpen együtt vágjatok bele. Ellenkező esetben ha nem is hagy el, de nem fog úgy részt venni a gyerek körüli teendőkből, mint amennyire ezt elvárnád tőle. Ráadásul a gyerkőcnek is rosszabb lesz. Persze lehet, hogy megbirkózik a feladattal és felnő az apasághoz menetközben, de erre nincs garancia és szerintem nem a gyerek rovására kellene ezzel kísérletezni.
2010. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
10:36 vagyok, azért fontos a kor, mert ha már 32 éves lennél, akkor szorítana az idő :) így nincs semmi okod az aggodalomra :) tartsd be, amiket írtam, sztem megéri...
2010. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia miután mi összeházasodtunk, nálunk is szoba került a baba téma, én szeretem volna már, a férjem visszont még nem. De győzőtt a női akarat és 2.házassági évfordulónkat, már a 4 hónapos kislányukkal ünnepeltük. Most 17 hetes terhes terhes vagyok és még 6.házassági évfordulónk előtt apuka születésnapja környékén érkezik a trónörökös ( BÁLINTKA )úgyhogy egyszóval apa nagyon boldog. Az én férjem egyáltalán nem bánta meg, hogy ilyen hamar jött az első gyerek.
2010. márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. most egy kicsit jobban érzem magam. :)


olyan rossz: egyszerűen nem tudom kontrollálni az érzéseim ezzel kapcsolatban. egyszer sírógörcs napokig, másnap rájövök, hogy milyen hülye vagyok, hogy ilyen tragikusan fogom fel és akkor minden jó. biztos a hormonok...


fog nálunk is jönni az a baba, csak most azért vagyok csalódott mert túl romantikus vágyaim voltak vele kapcsolatban, pl. spontán egyszer csak egymás szemébe nézünk, látjuk, hogy a másik is arra gondol és csak megtörténik. de a valóság nem ilyen, ez egy komoly döntés, amit sok beszélgetés, készülődés előz meg. (persze vannak példák a romantikus verzióra is, de kevesebb)

2010. márc. 10. 11:30
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
jaaaj! Én nő vagyok, ugyanez volt a problémánk, elkezdte erőltetni a dolgot, minél jobban hajtogatta, annál jobban bezárkóztam, dacból nem akartam. Aztán egyszer csak megérett bennem:) Nem szabad erőltetni, légy türelmes, ehhez 2 ember kell. teremts körülményeket kettőtöknek! Érezze, hogy ő egy igazi FÉRFI, kényeztesd, járjatok el szórakozni, még kettesben szeretne veled lenni, ennyi a probléma, türelmes legyél és szeresd, ez a lényeg, ha így állsz hozzá, a szeretet és a türelem megtérül, bízz a férjedben maximálisan, hidd, hogy van jövőtök és sikerülni fog:)
2010. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!