Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan mondjam ek neki, hogy...

Hogyan mondjam ek neki, hogy apa lesz? Van más is, aki félt a reakciótól?

Figyelt kérdés
Sok éve vagyunk már együtt, már kezdetektől leszögeztük, hogy bizonytalan körülmények közé egyikünk sem vállalna gyermeket. Most adott lenne minden anyagilag, de a kapcsolatunk egy kisebb hullámvölgyben volt mostanság, egy veszekedésünk során elhangzott, hogy valójában ő bizonytalan, nem érzi úgy, hogy elég érett vagyok a gyerekvállaláshoz. 30 vagyok, voltak/vannak ellenérveim, most nem is erről van szó. Azóta ez a veszekedés a múlt, megbeszéltük... Rendszeresen éltünk/élünk nemi életet, megszakításos védekezéssel. Párom etéren a főnök, nagyon figyel arra, hogy ne jöjjön idő előtt a baba, amire szerinte várjunk még... Ma reggel teszteltem egy pozitívat, és fogalmam sincs, hogy miként mondjam meg neki. Nem kérdés, hogy szeretném megtartani, de amióta tudom, hogy terhes vagyok, csak a múltkori veszekedés kattog a fejemben. Fogalmam sincs, hogy melyik alkalommal foganhatott, és most nagyon tartok a reakciójától, hogy mit fog mondani... Szerintetek?
2014. febr. 3. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nyíltan és egyenesen. Nem kell a körítés, mert nem tudod, hogy most éppen örülne e vagy sem. Így én nem trükköznék, vagy megmutatnám neki a tesztet, vagy csak szimplán elmondanám és leülnék vele beszélgetni.
2014. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is igaza van az elsőnek. Ülj le vele és közöl a tényt, vagy ha nem megy tedd oda a tesztet. Nem biztos hogy rosszul fog reagálni, ne parázz rá es ne várj túl sokat. Lehet hogy először fel sem fogja majd, a pasik furcsán reagálják le az ilyen szituációkat, de végig maradj higgadt, hagyd hogy eljusson az agyáig. Természetes, hogy a múltkori veszekedésen jár az agyad, de minden rendben lesz, nyugi!
2014. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Hat ne ugy, hogy "apa leszel, Pisti", mivel itt gy nem tervezett terhességről van szó. Gyereket ket ember vállal együtt -normalis esetben- es minimum illő meghallgatni a masik velemenyet, hogy o mit szeretne, hiába a nőé a végső döntés.
2014. febr. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenféleképpen orvos mondja ki a végeredményt, tehát pontosítsa a terhességet. Majd szépen egyenesen ad tudtára a párodnak, hogy babátok lesz. Biztos, hogy örülni fog, minden háztartásban van veszekedés.


Sok sikert és jó babavárást!

2014. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

"Rendszeresen éltünk/élünk nemi életet, megszakításos védekezéssel.

<->

Párom etéren a főnök, nagyon figyel arra, hogy ne jöjjön idő előtt a baba, amire szerinte várjunk még..."


Hát azért ez a két mondat eléggé ellentmond egymásnak!

Ha olyan nagyon várni akar, védekezhetne NORMÁLISAN is!

2014. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozití, hasznos válaszokat. Lesz, ahogyan lesz, remélem a legjobbakat. Az 5. válaszolónak is köszönöm, bár hasznosnak nem volt hasznos. A párom védelmében szeretném megjegyezni, hogy 2 évig védekeztünk óvszerrel, majd szintén kb. 2 évig gyógyszerrel, amit el kellett hagyjak a mellékhatások miatt. Több, mint 10 évig volt sikeres a megszakításos módszer, a bizalmam emiatt töretlen, és nem érzem, hogy emiatt a "baleset" miatt a páromat kellene hibáztatnom, remélem, hogy erre nem is kerül sor. A rendszeresen pedig = heti 2-3 alkalom. De kívánom, hogy Nálad alakuljon tökéleteste a teherbeesés, és ne kerülj ilyen bizonytalan helyzetbe!
2014. febr. 4. 13:39
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Ki mondta, hogy hibáztasd??

Arra írtam, hogy NINCS okod félni, neki pedig nincs oka hőbörögni, ha esetleg ilyen reakcióra számítanál!


A jókívánságaidat pedig megtarthatod!

Mi is így védekezünk, de azzal, hogy az abortusz eleve kizárt. Ezzel ő is tisztában van. Tudja, hogy ha becsúszik, marad. Persze az esély így is megvan rá, hogy meggondolja magát, de a gyerek akkor is marad, csak nélküle.

2014. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

Szia! Leirom az én esetem.

Van már egy 3 éves fiúnk, tavaly juniusba pozitivat teszteltem. NEm terveztük, nem ugy álltunk anyagilag...! A párom mikor hazajött mondtam neki van egy kis ajándék a mosogépen menjen nézze meg. Hát bement és kikerekedett szemekkel jött ki hogy most ez mi? Mondom minek néz ki? hogy ez nem lehet és ne haragudjak de el kell vettetni mert nem birjuk! Belenyugodtam, egyik felem tudta de a másik meg bizonytalan volt... Igazából mindenünk megvolt, miért ne jöhetne?! Elmentem orvoshoz kiderült 5 hetes vagyok, az orvos időt adott eldöntsem mi legyen!? Bár ugy mentem hogy abortusz! 6 hetes lehettem, elkezdtem pecsételni vérezgetni, és elkezdtem hozzá kötődni. Nem akartam az abortuszt, akartam a gyereket. Próbáltam megbeszélni párommal, az anyámmal, apámmal, mindenki ellenem volt. Elmentünk a családsegitőbe mert hogy ilyenkor ez a szokás. És miután kijöttünk elkezdtek potyogni a könnyeim, hogy én ezt nem birom megtenni és hogy gondoljuk át az anyagi lehetőségeinket menni fog csak akarni kell. Most akar jönni akkor had jöjjön! Végül a párom meg birtam győzni. Akkor voltam 7 hetes. 8 hétbe akartam menni orvoshoz, a vérzés miatt, mikor egyik éjjel nagyon begörcsöltem. Mire beértünk a mentővel elment a babám:((( Azóta is szoktunk sirni miatta, és talán a párom hibáztatom, vagy inkább magamat, ha hamarabb megtudom győzni akkor már itt tartanánk a karunkba:(((

Most ez az időszak különösen nehéz, mert most született volna meg!


Nagyon bizom benne hogy a párod jól fogja fogadni és meg fogjátok tudni tartani!


Minden jót Nektek!

2014. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Had kerdezzem mar meg mi miatt lettem lepontozva???
2014. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilván azert, mert koze nem volt a kérdéshez a tortenetednek, utolsó, barmilyen szomorú is.
2014. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!