Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség! Szerintetek is nagy...

Segítség! Szerintetek is nagy baj van?

Figyelt kérdés

Megjött a menzeszem 06.05.-én

18.-án voltunk együtt megszakítással védekeztünk. 29.-én vagy 30.án teszt negatív lett. Ez lehet elhamarkodott volt.

07.02. megjött. 6.-án elmúlt, és 8, 10,11 és 12.én voltunk együtt védekezés nélkül. Következő hónap menzesz előtt teszt pozitív lett. Elsején volt UH, ahol én csak egy kis fekete pontot láttam, és az Uh papíron olyan látok, hogy valami 2,4 mm-es .

Aztán köv UH 6.-án tehát 5 nappal később 8x10 mm es petezsák. Emriórólnem látok írva.

Következő UH 13.-án menzesz szerint 5hét 6 naposan volt és ekkor szívpulzálás, és 6 mmes emrió.

Kérdésem az lenne hogy váltsak e orvost, ha ő ezek birtokában azt állítja hogy menzesz alatt is terhes voltam, tehát hogy júniusban estem teherbe a megszakításos hónapban. Pedig én nem így gondolom, mert július 2.án megjött rendesen, és ott az a negatív teszt is, meg hát megszakítás az mégis megszakítás.

A másik indok, hogy ha 3, vagy 4 héttel lenne nagyobb a babám, akkor már az első uh alkalmával látni kellett volna embriót, nem is kicsit, és nem is 6 mmeset. Szerintetek váltsak orvost, mert hát ez olyan abszurd amit állít. Oké hogy nem pont ciklus közepén nem védekeztünk, de a korai peteérésrúl még nem hallott? Nagyon sokat olvastam utána és én így gondolom . (az orvosom kicsit idősebb, ha értitek...)

Tanácsokat kérek, hogy jó e a gondolatmenetem.??? Köszi előre is


2012. szept. 9. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésed, hogy ez miért lenne nagy baj. Lényeg, hogy állapotos vagy, és ver a szíve a picinek. Meg később az UH alapján még úgy is módosulhatnak az adatok, tehát ki szokott azért derülni az esetleges tévedés.
2012. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A megszakítás mellett lehetsz terhes,és ,meg is jöhet a menzeszed!

Az idős orvos pedig tapasztaltabb,mint egy fiatal. De mindenképpen tapasztaltabb nálad!

2012. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezeket én mind értem. Csakhát az a helyzet hogy olyan gyógyszert szedtem akkor ami miatt így védekeztünk, és ha akkor fogant valószínű el kell vetetnem. Csak abban akartam segítséget kérni, hogy ezen adatok birtokában ti hogyan látjátok mikor estem teherbe. Mert akármilyen idős és tapasztalt az orvosom, a 6 mm es CRL alapján 6 hetesnek felel meg. És ha az előzőben fogant a megszakítás, anegatív teszt és a menzesz ellenére is, akkor nem nagyobb lett volna már? Egyébként ha nincs az a fránya gyógyszer engem sem érdekelne mikor estem teherbe. Normális válaszokat várok, kétségbe vagyok esve.
2012. szept. 9. 19:46
 4/17 anonim ***** válasza:
Mert ha az előzőben fogant meg akkor elvetetnéd?... nem voltam még terhes, saját tapasztalat alapján nem tudom hogy ekkora babának mekkorának kéne lennie, de az internet 5-6mm t láttam. Szerintem nyugodj meg, és örülj:) Én már alig várom hogy nekem legyen babám:)
2012. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ha nem kellett volna olyan gyógyszert szednem, akkor nem vetetném el. SOHA!!! De genetikai javallat alapján ha akkor fogant, akkor kénytelen lennék, mert valószínűleg súlyos fejlődési rendellenességgel születne, és nem akarom hogy szenvedjen. Remélem mostmár érthető mit szeretnék.

Nem az elvetetésről akarok válaszokat, hanem arról, hogy ki mit gondol mikor fogant a babám. De ehhez figyelmesen végig kell olvasni a kérdésem. Aki ezt megteszi annak nagyon szépen köszönöm. Aki pedig nm ért hozzá, az ne bántson, van éppen elég bajom... Bocsánat

2012. szept. 9. 20:17
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szerintem megnyugodhatsz, mert ha az előző ciklusban fogant volna, ahogy az orvosod is gondolja, akkor tényleg sokkal nagyobbnak kellene lennie.


Azok az adatok amiket leírtál megfelelnek a második ciklusban való fogantatásnak azaz amikor 07.02-án jött meg.

Véleményem szerint biztosan ebben a hónapban fogant meg, mégpedig a felsorolt 10,11 vagy 12. napon tehát ahogy gondolod viszonylag korai peteérésed lehetett.

Ez korántsem egyedülálló, nekem is a 9. vagy 10. fogant meg( egészen biztosan tudom, ovu tesztet is csináltam)

Nálam a menzesz szerint 5 hét 5 naposan 5 mm-es embrió, tehát körülbelül megegyezik.

Abszolút jó a gondolatmeneted, lehet később majd kicsit nagyobb lesz a koránál méretei szerint pont emiatt mert hamarabb fogant meg nem a ciklus közepén, de egészen biztosan nem egy egész hónappal hamarabb!

2012. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves előző! Nagyon szépen köszönöm, hogy végigolvastad a kérdésem. El sem tudod képzelni, hogy mennyire hálás vagyok érte. És örülök hogy nem gondolkodtam bután. De tényleg nagyon alaposan utánaolvastam, mert a tét nem kicsi...

Orvost fogok váltani, bár ez kellemetlen lesz a régi előtt, de nem érdekel. A babánk élete a tét. Ilyen marhaságot meg hogy lehet állítani, hogy tulajdonképpen védekeztünk, negatív teszt, aztán megjön, és terhes vagyok??? És az Uh is arra utal, hogy hamarabbi peteérésről van szó, nem egy hónappal korábbi terhességről. (az ultrahangot nem ő készítette).

Dühös vagyok rá nagyon, és már felvette telefonon egy másik orvossal a kapcsolatot, végighallgatta az egész históriát adatokkal együtt, közben nézte korongon is, és ő is igazat adott nekem. Jövő héten megyek hozzá.

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm megnyugtató válaszodat.

Írtad hogy neked is kb ekkora volt ilyen idős korban. Megszületett már?

2012. szept. 9. 20:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a 07.12-i együttléttől lettél terhes, hiszen a spermák 72 óráig is életképesek, és ha 27 napos a ciklusod, kb. bevárták a petesejtet. A méretek ehhez az időtartamhoz igazodnak.

Azt nem értem, hogy a dokid miért az előzőre mondja, hisz addigra akkor már 8-9 hetes lettél volna az első UH-n és simán talált volna mindent.

2012. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Én is néztem rá hülyén. De semmi baj, már kezdek megnyugodni, hogy nem lesz baj. (hála nektek utolsó 2 válaszoló). Lehet úgy volt vele a doki, hogy inkább ezt mondja és vetessem el, minthogy megtartom, és ne adj isten beteg lesz, az pedig rajta szárad. De gyógyszerészekkel is konzultáltunk már. Csak akkor lehet baj, ha a megszakításos hónapban fogant, ha utána akkor minden oké. És én tudom, hogy minden oké. Hála nektek, meg persze annak a sok könyvnek meg internetes oldalnak amiket átnyálaztam ezerszer.

Köszönöm nektek mégegyszer

2012. szept. 9. 20:45
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj nem megbántani akartalak. ( az abortusztól herótom van mert, a férjemet is annó elakarták vetetni mert hogy belőle nem lesz ember, és egész életében beteg lesz... szerencsére megtartották és most itt van velem egészségesen:) másrészről meg mondtam hogy nyugodj meg 6 mm s baba az nem két hónappal ezelőtt fogant.
2012. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!