Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, de úgy...

Babát szeretnénk, de úgy tűnik, hogy beütött nálam a korai klimax. Van még lehetőség?

Figyelt kérdés

38,5 éves vagyok, három vetélésen túl. Többször néztek ultrahanggal az elmúlt három évben a próbálkozásaink és terhességeim alatt. Most tavasszal új orvost is felkerestem, és ő mondta először, hogy nagyon kicsik a petefészkeim. Menzeszem nem jött meg, hormonlabort csináltatott a doki, és iszonyatosan magas lett az FSH (90 mlU/ml) és az LH (38 mlU/ml). Azt mondta, egyértelmű a korai klimax, és már ne számítsak babára.

Azt hallottam, hogy akupunktúrával jól lehet kezelni ilyen jellegű problémát. Van valakinek tapasztalata vagy információja ezzel kapcsolatban? Vagy javaslata, hogy hova érdemes fordulni? Vagy érdemes-e még egyáltalán tennem ennek érdekében valamit?

Belefáradtam már a vizsgálatokba, az orvoshoz járásba, de gyerek nélkül sem szeretném leélni az életemet. Mostmár az örökbefogadáson is elgondolkodunk, de az is jó pár év, mire megvalósul, és ha még lenne remény saját gyerekre, akkor közben azt a vonalat is vinném tovább. Úgyis két gyereket szerettünk volna.

Nagyon köszönöm!


2009. júl. 3. 09:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magas az FSH-m, igaz, nem ennyire, de 20 fölötti, ami ugyanennek a jele. Magyar oldalakon én erről semmit sem találtam, de ha beszélsz angolul, itt egy nagyon jó link: [link] Rengeteg infót lehet onnan szerezni, szinte azonnal válaszolnak a lányok, ha kérdezel. Ott nagyon sok sikersztorit is olvashatsz, ahol nagyon magas FSH-val is sikerült a terhesség. Egyrészt, spontán is bármikor megérhet egy-egy jó minőségű petesejt, másrészt a stimura is néha magasabb értékkel reagálnak jól. És nem tudom, gondoltál-e arra, hogy még az örökbe fogadás előtt vagy párhuzamosan meg lehet próbálni a donor petesejtet is,akkor a párod spermáival, és a te testedben fejlődik a baba. Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan privit, én is iszonyúan kikészültem az eredményemtől, és nagyon egyedül éreztem magam. Ja, és van olyan ismerősöm, akik örökbe fogadtak egy babát emiatt, és miközben a második örökbe fogadásra vártak, spontán sikerült. Ezenkívül szerintem mindent meg kell próbálni, akupunktúra, természetgyógyászat, akármi. Ja, és ismételni a labort, az FSH mindig változik.
2009. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

kineziológushoz menj el

én a kineziológustól hallottam sikersztorikat, sok meddőnek hitt nőnek segített pl. átjárhatatlan petevezeték mellett is

sok sikert!

2009. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A kineziológus jó ötlet, szerintem próbáld meg az Aviva-tornát is!
2009. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kineziológusnál voltam a második vetélésem után, nekem nem jött be.

Az Aviva tornát megtanultam, voltam tanfolyamon, de nem végeztem rendszeresen. Szerintem csodát tenni ebben az esetben már nem tud, de beiktatom az életembe, hátha mégis segít. Köszi az ötletet.

Az a baj, hogy legalább egy éve érzem, hogy nagyon aluszékony, fáradékony vagyok, és így visszagondolva a klimax egyéb jelei is jelentkeztek már nálam, csak nem vettem róla tudomást. Másfél évvel ezelőtt ugyanis rákérdeztem az orvosomnál, de ő egy gyógyszerrel kezelt ciklusban vizsgált progeszteronszint eredménye alapján azt mondta, nem hiszi, hogy a klimax kezdődne, mert az nem így szokott (nem ilyen hirtelen). Lehet, hogy rosszul gondolta?

2009. júl. 3. 10:44
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Több szem többet lát (mindig ezt mondta a kedvenc orvosom). Menj el máshoz is, és próbálkozz mindennel, ami tetszik! Még összejöhet.
2009. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a reflexológiát ajánlom, talpmasszázst, 1-3 óra alatt beindul a peteérés.

Heti 1 kezeléssel.

Olvastam, kismillió helyen. Én most clotilbegyt-et szedek, mert nincs peteérésem. Ha nem válik be, a reflexológiát próbálom meg.

A korai klimax testi és lelki okát pedig csodásan ki lehet deríteni biorezonanciás vizsgálaton. Én is választ kaptam egy ilyenen arra, hogy miért nincs peteérésem...

Semmiképp ne add fel!

2009. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
bocs: 1-3 hónap alatt!!, heti 1, 1 órás kezeléssel.
2009. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: az is fontos, hogy az orvosod megfelelő legyen. Tudom, hogy nem szeretnél folyton orvoshoz járni, de olyat keress, meddőségi klinikán, aki nem egyszerűen azt mondja, hogy nem lehet gyereked, hanem a megoldást keresi. Ja, és endokrinológushoz is menj el, sokszor van a hátterében inzulin probléma, és annak az orvosolásával is nőnek az esélyek!
2009. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hű, mennyien olvasgatják a netet ilyenkor! (Én szabin vagyok!) Köszönöm a tanácsokat!

Nyáron jártam talpreflexológiára egy neves intézetbe, heti háromszor kellett menni. Akkor fogant meg a harmadik babám. Beszéltem nemrég a kezelőmmel, kérdeztem, hogy szerinte érdeme lenne-e visszamennem, de nem biztatott.

Inzulinrezisztenciát a nőgyógyászom derítette ki a harmadik vetélésem után, azóta Merckformint szedek (októbertől). Mennyire bíztam a gyógyszerben! Olvastam, hogy sokszor nagyon hamar megfogan a baba a gyógyszer szedésének hatására. Hát most nem itt tartunk!

Endokrinológusnál jártam decemberben, akkor csináltak hormonvizsgálatokat, igaz, nem a harmadik napon, hanem a 21.-en. Akkor 10 alatt volt az LH és FSH. Lehet, hogy ilyen gyorsan ennyit változik? Vagy a 21. napi eredmények nem is értékelhetőek? (Nem magánrendelésen voltam.)

A nődoki, akinél utoljára jártam, a Kaáliban dolgozott régebben. Mindent megtesz, amit tud. Meddőségi klinikán egyébként nem foglalkoznak az emberrel 25-ös FSH felett. Ezt ő is mondta, és én is olvastam a neten fórumokban. Akivel a klinikákon már nem foglalkoznak, azok egy részének ő még tud segíteni. És ő mondta, hogy nálam ilyen értékek mellett nincs mit tenni! Pedig előtte két hónapig az ő javaslatára mágneses impulzusokon alapuló kezelésen is részt vettem. Mégis ilyen rossz eredményeim lettek.

Alacsony vagyok, vékony vagyok. Lehet, hogy valami anyagcsere problémám van? Mert az is okozhatja a korai klimaxot. De ezt ki tudja megállapítani? És lehet egyáltalán kezelni? És miért nem mondja/mondta egyik orvos sem?

Gondoltam rá, hogy elmegyek egy vizsgálatra, ami lehetne a voll-diagnosztika, hőtérképes vizsgálat, vagy biorezonanciás vizsgálat. Vajon melyiket lenne érdemes? Egyéb javaslat?

Pesttől 50 km-re lakok, igaz, van jó közvetlen vasúti összeköttetés, de akkor is időigényes. Tényleg csak oda mennék már, amiben van lehetőség.

2009. júl. 3. 11:48
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

írtam már neked. A biorezonanciás vizsgálat nagyon jó, az tényleg az OKOT mondja meg, és persze kezelésre is teszt javaslatot. Nekem is anyagcsere miatt nincs peteérés, ami mellett a pajzsmirigy alulműködés csak apró következmény...

Nálam a vékonybél a hibás, - na erre orvos, az a mezei, soha nem jött volna rá... De a rezonanciás vizsgálat nem hazudik, és teljeskörű, mindent megmutat, nincs menekvés. :)

Én Veszprémben voltam ilyenen, nagyon ajánlom!

2009. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!