Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor van ovulàcio? Ha...

Mikor van ovulàcio? Ha leesik a hö vagy az utànna valo napon?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt fogják neked mondani, hjogy amikor leesik a hőd, pedig az még csak előjel. Amikor ELINDUL FELFELÉ a hőd, azon a napon ovulálsz, illetve akkor hajnalban valamikor. Ezért jó, ha előtte szeretkeztek, akkor, amikor leesik a hőd. Így leszel a legtermékenyebb.
2009. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Azért linkelek csak, mert kicsit eltérőek a válaszok! Linkelek még egyet és utána leírom a tapasztalatom!

2009. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2009. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az első válaszolónak teljesen igaza van! Én is ezt tapasztaltam, és azért linkeltem mert nekem másokat írtak, és 1-1 válaszoló volt aki a helyes választ írta!

Szóval akkor van peteérés ha a hőd elindul felfelé és fent is marad a menzeszedig, ha baba van akkor fent marad ha pedig mensi lesz akkor leesik vagy előtte vagy a mensi napján!

Személy szerint nekem tojásfehérjés nyákom is van de előtte, és ráű pár napra érzek egy kis hasszurkát és az az ovuláció és ekkor már a hőm is megy felfelé!

A linkelt oldalon a görbén meg is tudod nézni!

Remélem tudtam segíteni!

2009. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Végre értem! Köszönöm! :)
2009. jún. 18. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

1. válaszoló vagyok: leírom az okokat is.


A peteérést az ösztrogén hormon idézi elő, ettől van lent a hőd. Amikor az ösztrogén mennyisége a csúcsra ér, akkor leesik a hőd, és ettől az ösztrogénhullámtól kiszabadul a pete. Ovulálsz, többnyire valamikor hajnalban.


A visszamaradó tüszőből lesz a sárgatest, ami innentől fogva progeszteront termel. Ez a hormon nyomja felfelé a hődet. Ebből lehetsz biztos abban, hogy VOLT tüszőrepedés. ha a hőd nem indul meg felfelé, akkor nem volt.


A kiszabadult pete maximum 24 óráig életképes, de minél fiatalabb, annál kisebb esélye van arra, hogy az elöregedésből származó génhibák legyenek benne, amiből aztán (kis eséllyel!!!) beteg baba születhet, vagy meg sem tapad, koraterhességben elvetélődik a kromoszóma-aberrációk miatt.


Ezét javasolják, hogy a szeretkezés a tényleges tüszpreőedés ELŐTT történjen, hogy a hímivarsejtek már a petevezetőben várják a petét, és az minél fiatalabban termékenyülhessen meg. Ezt belőni viszont nagyon jó figyelni azt a bizonyos hőleesést az ovu előtt. Ha leesik a hő, akkor hajrá, itt az idő akcióba lépni, hogy másnap hajnalban a pete meg is termékenyülhessen. :-)

2009. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ez is valoszinüsitheti, hogy az elözö magzatom ezért halt el! Még egy ok! Jajj, màr màsodik honapja nem sikerül teherbe esnem, ezért kezdtem el a hömérözést! Köszönöm lànyok még egyszer a segitséget!
2009. jún. 18. 10:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A tüsző megrepedése a hő megemelkedésével jár, ebből tudni, hogy történhetett-e ovuláció.
2009. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!