Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az ovulációs teszt lényege?

Mi az ovulációs teszt lényege?

Figyelt kérdés
Eddig nem mertem venni, mert nem tudom, hogy kell használni. Ahhoz meg egy kicsit drága, hogy elrontsam... azt is egyszer lehet használni, mint a terhestesztet? Vagy többször is? És hónapokig, vagy csak egy hónapig? Bocsánat, ha nagyon bénát kérdeztem... :)
2008. ápr. 13. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényege, hogy kimutatja, hogy mikor van peteérésed, tehát, hogy mikor kell akciózni, ha babát szeretnétek. A használati útmutatón rajta van pontosan, hogy hogyan kell használni, van több különböző fajta is, de lényegében ugyanúgy, mint a terhestesztet (tehát vizeletet cseppentesz rá, vagy vizeletbe mártod), viszont nem a reggeli első vizeletből kell mintát venni. Előtte pár órával már ajánlott kevesebb folyadékot inni, hogy ne legyen túl híg a vizelet. A másik különbség a terhesteszttel az az, hogy ha csak halványan jelenik meg a második csík, akkor negatív (terhestesztnél már az is pozitívnak számít!). Ovulációs tesztnél csak az a pozitív, amikor legalább olyan sötét, vagy sötétebb a 2. csík, mint a kontrolcsík. Szerintem figyeld a ciklusod során a hüvelyváladékodat is, abból is meg lehet állapítani, hogy mikor van peteérés, illetve mérd a reggeli hőt a hüvelyben, utána már ovuteszt nélkül is tudni fogod, hogy mikor akciózzatok mindenképpen! :-) Ja, általában 5db teszt van egy csomagban, természetesen mindegyiket csak 1x lehet használni, tehát 5 napon át tesztelhetsz, a tájékoztatón rajta van, hogy a ciklus mely napján kell elkezdeni.
2008. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én Intex-Ovu tesztet vettem ebben a hónapban 4200 ft-ért. Öt darab teszt kazetta van egy dobozban. Ugyanúgy néz ki mint a terhességi teszt, csak ez az Lh szintet méri, nem a Hcg hormont, mint a terhességnél. Ha mondjuk 28 napos a ciklusod, akkor a 11. napon kell az első tesztet megcsinálni,-vizelet cseppentős teszt-, utána a 12.en, 13.on és így addig amíg el nem fogy az 5 kazetta. Látni fogod, hogy a T-csík ha halványabb a C-nél, akkor még negatív a teszt, ami azt jelenti, hogy nincsen peteérés. Ha viszont erősebb a T a C-nél, vagy egyforma erősségű, akkor 24-36 órán belül bekövetkezik az ovuláció. És pozitív teszt esetén és utána napon nagyon érdemes együtt lenni, hogy baba legyen. Én is most ebben a helyzetben vagyok. Három napja történt meg az ovulációm, a teszt alapján tudtam meg. Hát...várom, hogy mi lesz.. :) Sok sikert Neked is!! Szerintem érdemes venni ovu-tesztet, próbáld ki. Aztán lesz ami lesz.

Drukkolok.!

2008. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Én Rossmannban vettem, nem tudom, mi volt a neve sajna, de az csík volt, és félbe lehetett vágni. Így dupla annyi lett :o) és ugyanúgy működött. Van két eredménye: éppen alszanak.

Sok sikert! :o)

2008. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
annyiszor használod ahányszor akarod akár napontatöbbször is!el rontani nem tudod a papirt amit mellé adnak pedig minden le van irva!én is nem rég vettem egyet!ebböl csak azt tudod meg hogy mikor van peteérésed tehát melyik napokon állsz készen a baba gyártáshoz!!!!
2008. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4.válaszolo vagyok!nyállal vagy hüvely válladékkal kell be kenni várni6-8 percet és már tudod is hogy mi a helyzet!csak le ne pisild!:-)sok szerencsét!ja amugy a nyál is ugyan olyan hatásos mint a hüvely válladék!!
2008. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
2008. ápr. 13. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!