Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 16 hós kislányunk. nagyon nagyon szeretnék még egy babót. és olyan szinten ha meglátok egy ujszülötett sírva fakadok. egészséges vagyok én apja is. Lakás, auto, babaholmi, Pelenkán kívül mindene meglenne a picinek. De az apja nem akar most még egyett, majd később.

Ok_ nem olyan a gazdasági helyzet... állandóan a politikára fogja

elegem van miért kell egy nönek az álmát összetörni

most van még energiám s idöm felnevelni még egy babát

28 éve vagyok. Párom 30

nem akarok éveket várni

olyan szinten ki vagyok bukva és nem érti meg..

hogy már ott tartok ha jövő ilyen korig se kar még egy babáét összehozni elhagyom.. Mi a véleményetek?


2012. jan. 10. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha ennyire nem érdekel a már meglevő gyereketek, hogy képes vagy elhagyni az apját csak amiatt, hogy a teáltalad megszabott határidőig nem akarja a testvért összehozni, akkor nem akarom kommentálni a leírtakat!
2012. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lényegét nem érted és csak képletesen értettem elhagyom.

Ha minden adott akkor mire kell még várni??

2012. jan. 10. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg elég rossz a gazdasági helyzet, de ha nem vagytok szegények (a leírásod alapján nem vagytok azok), akkor nem kéne ennyire aggódnia az anyagiak miatt. De hogy emiatt elhagynád, ezt azért te se gondolhatod komolyan, gondolom, nem csak azért mentél hozzá, hogy gyereket szülj. A kislányotokkal egyébként milyen a kapcsolata, szereti őt?
2012. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Imádja s szereti semmi gond a kapcsolatukkal
2012. jan. 10. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Erőszakkal és hisztivel nem lehet összehozni egy kisbabát. Higgadtan leülni és előadni az érveidet, úgy igen. De egyenrangú felek vagytok, egy házasság vagy párkapcsolat két emberen múlik, nem alapulhat csak az egyik akaratán. Még hogyha normálisan meg is beszélitek, és mindent elmondasz, ami a következő baba mellett szólna, akkor is sajnos el kell fogadni hogyha a másik azt mondja, nem. Persze egy nő nehezebb helyzetben van a karrier szempontjából is, és ott van az az érv is, hogy most vagytok benne a lendületben is. Nem egy ismerősöm mondja (egy gyerekes), hogy tök jól beállt a családi élet és a napirend amióta a gyerek oviba jár, emiatt nehezebben veszik rá magukat egy második babára, mert újra kezdődne az éjszakázás, a hasfájós időszak stb. Az is tény, hogy még fiatal vagy, a párod is az, és még van időtök egy második babára akár 2-3-4 éven belül is, és még akkor is fiatal szülőnek számítotok a mai világban.

Nagyon nehéz helyzet. Én megértem, hogy ki vagy bukva. Próbáld meg összeszedni a gondolataidat és úgy beszélni a pároddal. Írhatsz pro és kontra listát, vagy megkérheted, hogy segítsen ebben. A lényeg, hogy közösen jussatok megoldásra, mert erről szól a házasság és a párkapcsolat.

2012. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ugy teszek!!
2012. jan. 10. 10:58
 7/9 anonim válasza:
Szia. Épp abban a korban vagy , hogy gyermeket szülj és nevelj. A kívánság természetes dolog, a szervezeted is generálhatja a hormonokat. Szerintem próbálj nyugodt lenni, és ne legyél a pároddal akaratos. Szeretettel és türelemmel fordulj felé,érd el nála hogy ő is szeresen még egy gyereket. De ráerőszakolni nem lehet. Keress érzelmi praktikákat, hogy tudsz rá hatni, de sose legyél erőszakos.. kedveskedj neki, légy minta anya...és ha látsz egy babát ne bukj ki. Légy türelmes vele..én ezt tudom tanácsolni...
2012. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
szio köszönöm a válaszod megprobálok türelemmel birni... de nem tok várni 5- 6 évet...
2012. jan. 10. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, ezt is el kell mondanod a férjednek higgadtan. Teljesen normális, hogy neked is van egy elképzelésed a családalapításról és vannak terveid, nem pedig csak élsz bele a világba.

Én szerintem is jobb "letudni" egyben, de másnál meg más jön be. Én örülök, ha kis korkülönbség lesz a gyerekek között, úgy érzem, hogy a 2. babával lesz teljes a kis családunk. Ugyanúgy 16 hónapos kislányunk van mint nektek, és ha minden rendben lesz a terhességgel, akkor szeptember legelején érkezik a kistesó.

Ezért is mondtam, hogy megértem a helyzeted.

2012. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!