Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyógyszer melletti terhességné...

Gyógyszer melletti terhességnél kell fizetni abortuszért?

Figyelt kérdés

Nem kell fújjogni, sajnos a gyógyszer mellett lettem terhes, nem hagytam ki egy szemet sem mégis összejött. Nem szeretném megtartani, mert mellette nyugtatót, hangulatjavítót és altatót is szedek, és félek, hogy valami baja lenne.

Ilyen esetben is kell fizetni az abortuszért?


2011. jún. 30. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen fizetni kell ugynúgy,mert a gyógyszer használati utmutatójában is benne van hogy nem 100%,nekem 44 ezer forintos spirálom és ha terhes lennék ugynaúgy fizetnem kellene...
2011. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

sajnos kell :( a családvédelmis néninél max elmondod, hogy védekeztetek, de fizetni kell


sajnálom, ami Veled történt; kitartás!!!

2011. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, kell. Ugyanannyit, mint bárki másnak, azaz 30 ezer körüli összeget. Mondjuk, én azért elmennék egy genetikai tanácsadásra a helyedben, ott meg tudnák mondani, hogy azok a gyógyszerek, amiket szedtél, egyáltalán károsíthatták-e a babát... Az első hetekben eleve nincs is kapcsolat az anya és az embrió között... A fog. gátló meg nem okozhat bajt. Én is szedtem fog. gátlót+beteg is lettem, így antibiotikumot is... közben nem tudtam, hogy már lakik odabent valaki. A dokim azt mondta, ilyenkor a mindent vagy semmit elv érvényesül: ha egészséges, megmarad, ha nem az, akkor magától elhal...
2011. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Igen, kell, mert hogy akarod bebizonyítani, hogy te rendesen szedted? Mindenki azt állít amit akar. Ennyi erővel senkinek nem kellene fizetni, mert bemondja, hogy ő bizony gyógyszert szedett.
2011. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, kell, és legközelebb figyelj oda, hogy a hangulatjavítók, antidepresszánsok, nyugtatók befolyásolják a fogamzásgátló tabletták lebomlását, felszívódását. Sajnálom, ami történt, nem lehet könnyű rászánni magad egy ilyen döntésre. Kitartást kívánok neked!
2011. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is így lettem terhes.a doki azt monda egésséges lesz,így megtartottam.:-)

koraszülött lett és meghalt.a doki szerint miattam lett baj. vele nem volt gond

úgyhogy nem ajánlanám,hogy megtarts.amúgy januárba egyik ismerősöm járt abortuszon és 32900 volt támogatás nélkül

2011. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mondjuk én csak fogamzásgátlót szedtem,más bogyoz ne.(az előző vagyok)
2011. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, de te egyértelműen a gyógyszerkölcsönhatás miatt lettél terhes, mert mint írod antidepresszánstól kezdve nyugtatóig mindent szedsz. Ezek pedig hatással vannak a fogamzásgátlóra, csökkentik a hatékonyságot. Csak azért írom le, mert nem szeretem, ha valaki azzal jön, hogy én is gyógyszer mellett lettem terhes kezdetű sztorikat, mert az esetek 99%-ban a gyógyszert szedő tehet róla. Egyébként nem lesz ingyenes az ab., ugyanúgy kicsengeted te is a teljes árat.
2011. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amikor a többi gyógyszert kiírták, tudták, hogy szedem fog.gátlót, és megpróbáltak olyat adni, ami nem semlegesíti. De nem is volt baj, mert azokat is több, mint egy éve szedem, így azoknak már kellett volna jelentkezni mellékhatásként. Nagyon nehéz volt meghozni a döntést, de sajnos a családban van olyan, akinek azt mondták minden rendben, és beteg fia született. :( Nem merek kockáztatni, inkább várok pár évet, és legyen egy egészséges babám.
2011. jún. 30. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy szobatársam, amikor a terhességem folyamán be kellett feküdnöm.

Az ő története:

Neki a 20. terhességi hétnél derült ki, hogy állapotos, miután egy súlyos öngyilkossági kísérlet miatt kórházba került. Előtte hónapokig brutál nyugtatókat szedett, aztán besokallt és az egészet bevette. Időközben fogamzásgátlót is szedett, és gyakran nézett a pohár fenekére. Családi problémái voltak, illetve folyton P4-es volt a rákszűrése, és nem tudták mi a baj. Amikor megismertem ő pont ezért feküdt bent, valami terápiája volt, hogy elkerüljék a betegséget okozó szövet terhesség alatti kimetszést.

Még az is történethez tartozik, ami nekem a legjobban szúrta a szemem, hogy végig dohányzott, és nem is kicsit. Amíg bent feküdtünk, képes volt még este 10-kor is lemenni bagózni.

Mivel ennyire előrehaladott terhesség volt, és az ultrahangok és vizsgálatok semmi problémát nem mutattak, megtartották a Picit.

Az egyik közösségi oldalon bejelölt, és látom, hogy egy csodálatos pici fia van, és leugrik a képekről, hogy mennyire boldogok.

Azért írtam le, hogy lásd, attól még lehet egészséges a babád, csak el kell végeztetni a megfelelő vizsgálatokat.

Bevallom töredelmesen, hogy a szobatársam történetét hallva, én nem tartottam volna meg a picit......neki túl sok minden összegyűlt.........ami a nem megtartás mellett szólt volna.

2011. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!