Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megoszthatom veletek a HSG-m...

Megoszthatom veletek a HSG-m történetét? Elejétől a végéig!

Figyelt kérdés

1 éve próbálkozunk, voltam hormonvizsgálaton. párom volt andrológiai vizsgálaton. Majd következett az átjárhatósági.

Ez 2 napos beavatkozás, elvileg bentalvós, de haza engedtek az első nap után.

Az első nap 8-ra kellett mennem a klinikára. Bejelentkeztem az ambuláns vizsgálatra,

majd onnan elküldtek a betegfelvételre. Itt odaadták a papírokat, amiket a kezelőnél kellett leadnom. Itt megkérdezték a testsúlyom, magasságom, van-e allergiám, szedek-e gyógyszert. Megmérték a vérnyomásom és leültettek egy kis szerkezet elé, ahol 10 percig kellett ülnöm. Ezután ki kellett ülnöm a váróba és 1 óra múlva vettek vért. Ez egy olyan vérvétel, mely előtt lehet inni és enni is! Majd írattak velem egy papírt, hogy saját felelősségemre holnap délelőttig távozom. Ezen a napon az orvosommal nem is találkoztam.

A 2. nap 11-re kellett vissza mennem. Bejelentkeztem a kezelőnél, megmutatták a szobát és az ágyat. 4 személyes szoba volt, hárman voltunk benne. Nagyon szép, tiszta hely volt, délben ebédet is hoztak. Itt kellett várnom 1 óráig, ekkor szóltak, hogy mehetek a vizsgálatra. Lementem az alagsorba, itt volt a vizsgálat helye. Hát ez már nem nézett ki olyan szépen, nem volt valami barátságos környezet. Az orvosom behívott egy helységbe, fel kellett feküdnöm egy vizsgálati ágyra, lábakat szét kellett tárni. Azzal nyugtatott az orvos hogy ez olyan lesz mint egy rákszűrés, de már a katéter felhelyezése is fájdalmas volt. Ezután mondta hogy túl vagyunk a nehezén, de nekem csak ekkor jött a rémálom. Ahogy nyomta belém a kontrasztanyagot, rémesen fájt tőle a hasam. Hirtelen nagyon melegem lett, szédültem, hányingerem lett és nagyon szomjas is lettem. Már szinte majdnem könyörögtem neki hogy hagyja abba. Szerencsére ez a nagyon fájdalmas rész csak max. 1 percig tartott. Kiderült hogy nem voltam elzáródva, pedig így is nagyon fájt! Mi lett volna ha el van záródva? Bár ez emberfüggő, van akinek fáj, van aki meg se érzi.

Visszavittek a szobámba, ahol 2 órán keresztül kellett feküdnöm. Ezután véreztem egy picit, másnap pedig egy csöppnyi barna folt volt. A vizit után elkértem a zárójelentést és mehettem is haza. Az orvos elmondta a további teendőket és hogy mikor találkozzunk legközelebb.

Hát ennyi a történetem! Remélem hasznos lesz azoknak, akikre még vár ez a vizsgálat.


2011. jan. 7. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem dettó ugyanigy volt,mintha helyettem irtad volna.:))
2011. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


én 3 évig vártam a csodát, és azt ajánlom neked hogy keress egy endokrinológust, és csináltass terheléses cukor és inzulin vizsgálatot, nálam itt derült ki a probléma, kaptam merckformint 1 év szedése után sikerült a terhesség!

8 hetes vagyok

keress egy jó endokrinológust!!

2011. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
énugyn ilyenen stem át de engem altattak én semmit nem éreztem nem tudom neked miért nem így csinálták.most clostyt kaptam ettől várom a csodát...amúgy rendben vagyunk mindketten!
2011. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én is most fogom elkezdeni a clostyt.
2011. jan. 9. 08:31
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem az első napi elmaradt, én reggel bementem, a katéter felhelyezése nekem is nagyon fájt, szédülés, ájulásérzés. Közben azt mondták, menjek le (gyalog!!!!) egy szinttel lejjeb a radiológiára. Hát felállni sem tudtam, nemhogy lesétálni a lépcsőn. Így hát tolószékben levittek, felmásztam az asztalra, és akkor kezdődött a tulajdonképpeni vizsgálat. Az eddigiekhez csatlakozott az éles fájdalom, amikor kinyitották az elzáródott petevezetékemet. Azzal engedtek haza, hogy vegyek be no-spa-t, mert lehet hogy kicsit görcsölni fogok. Nem kicsit görcsöltem, hanem nagyon!!! Órákon át! És napokig véreztem utána. :-(

Azt mondtam, soha többet nem engedem!!!!

2011. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!