Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe eshettem ebben az...

Teherbe eshettem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő történt velem mostanában:

Október 7-én kezdtem el szedni az e havi fogamzásgátló adagomat (ez egy csütörtöki nap volt). Azon a héten vasárnap voltunk együtt a párommal. Aztán véletlenül nem vettem be a gyógyszeremet a következő csütörtökön, azaz 14-én, és nem is pótoltam 12 órán belül, mert csak másnap este vettem észre, amikor a következő szemet vettem be. Mivel 7 napig ilyenkor nem ajánlatos védekezés nélkül együtt lenni, hétfőn (18-án) voltunk együtt, de megszakítást alkalmaztunk, gondoltuk ez is több, mint a semmi. Kivártuk utána a többi napot, nem voltunk együtt, majd legutóbb múlthét pénteken voltunk együtt. Akkor már lejárt a 7 nap.

Tegnap vettem be az utolsó szemet ebből az adagból, hétfőn fog elvileg megjönni, azonban kezdek furcsaságokat észrevenni. Elég sűrűn kesernyés, fémes ízt érzek a számban, reggelente görcsöl sokat a hasam, szédülök, ma pedig egész nap olyan érzésem volt, hogy mindjárt megjön. Tompán fáj a derekam és a hasam alja is fájdogál, tegnap hasszurka volt. Sokat vagyok álmos mostanában, mindig fel szoktam kelni 7-8 körül maximum, mostanában meg 11-12ig is tudok aludni simán. Múltkor 1ig aludtam. Mivel gyógyszert szedek, nem lehet "mindjárt megjön" érzésem, mivel honnan tudná a szervezetem, hogy ma nem fogok még bevenni gyógyszert? Meg amúgy se szokott. Azt is furcsállom egy ideje, hogy amikor a gyógyszernél a 14. nap körül járok, akkor olyan, mintha peteérésem lenne, krémes fehér folyásom van, meg egész hónapban úgy változik a folyásom, mint mikor az ember nem szed gyógyszert.

Szerintetek lehetséges, hogy teherbe estem? Mikor teszteljek, hogy biztosan kiderüljön?

Ha még eszembe jut valami, írok!

Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. okt. 28. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én sosem szedtem gyógyszert, s kortárssegítőként nem is szoktuk ajánlani. Mert elméletben a kortársképzők szerint (bár orvosok máshogy mondják), nem sokkal kisebb esélye van az embernek gyógyszer mellett teherbe esni, s egészen felborítja a hormonháztartást. Amúgy én úgy tudtam, hogy aki először kezd el szedni fog..gátlót, annak 3 hónapig nem ajánlott védekezés nélkül szeretkezni.

S nem ijesztgetni akarlak, de elég könnyen teherbe lehet esni. Pl. nekem nem volt peteérésem, s csak egyszer megpróbáltuk a párommal, bár akartuk is nem is a babát. Várni akartunk vele, de gondoltuk egyszer megpróbájuk, úgy sincs peteérésem, s mindenkitől azt hallottuk, hogy elsőre nem szokott összejönni. Most 27 hetes km. vagyok. Ja s kortárssegítőként tanultuk, hogy ha nincs peteérésed, de nagyon izgatott állapotban vagy. Pl. jó a kedved vagy ideges vagy, mindkét esetben, s ha orgazmusod is nagy, ebben az esetben is a szervezetet elindíthatja a peteérést, s terhes lehetsz. Ha a vártkor nem jött meg, 1-2 napra rá tesztelhetsz, s az tud csak biztosat mondani.

2010. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl sok esély van rá, de ha gondolod csinálj tesztet pár nap múlva.
2010. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt elfelejtettem odaírni, hogy januárban lesz 2 éve, hogy szedem.
2010. okt. 28. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajjajj! Én is voltam kortárs segítő, tehát semmi bajom az intézménnyel, de azért szerintem ne akarj okosabb lenni az orvosoknál! A fogamzásgátló hatékonysága 99,9%, a hiba arány is a helytelen használatból szokott fakadni (kimarad, hányás, hasmenés, antibiotikim). Ha az első vagy harmadik héten marad ki egy szem, akkor védekezni kell, ha a második héten marad ki, akkor még azt sem. Egyébként ha kimarad egy szem, és csak másnap vetted észre, akkor a legtöbb fajtánál a kimardt és az aznapi szemet egyszerre, tehát kettőt kell bevenni. Ha kettő maradt ki és csak harmad napra veszed észre, akkor meg ki kell kérni az orvos tanácsát. Ha a gyógyszerek nem gátolnák a fogamzást, akkor mi lenne a magyarázat arra, hogy 10 évig szedi a nő, nem lesz terhes, majd amikor abbahagyja akkor meg igen? A hormonfelborításról meg annyit, hogy sokszor ez hozza rendbe a dolgokat a tiniknél. Az persze előfordul, hogy sok évi használatnál "ellustul" a szervezet saját hormontermelése, és abbahagyás után esetleg 1-2 hónapba tellik, mire a szint visszaáll és újra termékeny lesz a nő. De ez azt is jelenti sokszor, hogy annak ellenére hogy kifelejtettél, nem is vagy termékeny, mert 1 nap alatt nem indult be a peteérés. Egyébként a gyógyszerek a beágyazódást is gátolják, ami tivább csökkent az esélyt. Tehát nem 100%, de nagyon valószínű, hogy nem vagy terhes és a tünetek is csak az izgalom miatt vannak. Nyugodj meg és ha nem jön meg akkor csináj egy tesztet. Velem is előfordult, kimaradt+antibiotikum és teljesen ráparáztam, már tüneteket is produkáltam, aztán amikor megláttam a negatív tesztet megnyugottam és pár óra mulva megjött. :-)
2010. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ilyen esetben sem jönne meg? Mert hát végülis ez csak megvonásos vérzés, nem "rendes" menstruáció, azért nem tudom. :)

Egyébként annyira nem lenne hatalmas probléma, ha terhes lennék, szóval nem is parázok rá. :) Csak hát mégis kíváncsi vagyok. :)

Akkor majd kb. 1 hét múlva tesztelek, aztán kiderül. :)

2010. okt. 28. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha terhes leszel a megvonásos vérzésed sem fog jelentkezni,csakúgy,mint a rendes menstruációd sem jelentkezne.Persze vannak kivételek.Ennek hormonális okai vannak.A méh nyálkahártyája nem válik le,sem tabi mellett sem tabi nélkül,ha már megtörtént a beágyazódás.

Esetedben az baj,hogy az első héten felejtetted el a tabit és nem is pótoltad.Jó pont,hogy védekeztetek ezután másképp is,rossz pont,hogy erre a megszakítást választottátok.Emiatt megvan az esély a terhességre.A tüneteid többségét több minden is okozhatja,így valóban gyanus,de nem feltétlenül csak a baba okozhatja.A "mindjárt megjön" érzés nem is olyan ritka tabletta mellett sem.

Ha jól számolom 10 napja voltatok úgy együtt,hogy abból lehet gyerek.Szerintem várd meg a 7 napos szünetet.Ha meg is jön a vérzésed akkor is csinálj egy tesztet a biztonság kedvéért a 8.napon,mielött beveszed a következő levelet.

2010. okt. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! :)

Szép napot mindenkinek!

2010. okt. 29. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!