Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ennyire gáz a császár?

Ennyire gáz a császár?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom a környezetemben, hogy szinte nem is nézik embernek azt, aki császárral szült, és ez nagyon bánt. Szerintem Magyarországon nem jellemző, hogy az anyák azért szülnek császárral, mert "nincs kedvük" a természetes szüléssel járó dolgokhoz. A többség nem választja ezt, hanem a beindult szülés során fellépő körülmények indokolják nagyon is, mint esetemben is. Ennek ellenére egyesek körülöttem szinte megszólnak, hogy császárral szültem.
2010. márc. 10. 15:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell velük foglalkozni. Teljesen mindegy, hogyan hozza valaki világra a gyermekét, a lényeg, hogy jó anyja legyen. Ez meg nem császár, vagy hüvelyi szülés kérdése.

Én személy szerint sosem néztem le a császárosokat, sőt! Azért az csak egy hasi műtét, sokkal komolyabb beavatkozás, mint a természetes szülés.

Szóval ne is figyelj oda. Szeresd a kicsikédet, és tojj azokra, akik lenéznek a császár miatt.

ҝ

2010. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Jaj, ne törődj már a hülyékkel! Kérdezz vissza: inkább haltatok volna meg a picivel együtt? Vajon mit mondanának erre? Vannak még tudatlan, okoskodó emberek, de őket max sajnálni lehet.
2010. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Ismerős. :( Nálam is így szokták: milyen volt a szülés? Jah, császár... És értetlenkednek, amikor azt mondom, mennyire szeretném, hogy a következő sima legyen.

Ne foglalkozz velük, ez egy komoly hasi műtét, és legyél büszke arra, hogy így ellátni a babát sem kis teljesítmény...

2010. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
bolond lyukból bolond szél fúj, nem kell velük foglalkozni :) nekem is császár volt, progis. engem meg az altatás miatt cukkoltak feszt...fel sem veszem, nem foglalkozom idiótákkal, mert ha vitatkoznék velük, lesüllyednék a szintjükre és legyőznének a rutinjukkal :) Neked is ezt javaslom, tojni kell a fejükre, a nevelés minősége, és nem a szülés milyensége a lényeg!
2010. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Én a saját környezetemben szerencsére nem tapasztaltam ilyet!Persze ettől még a hátam mögött bitzos jól kivesézik!3 császárom volt,semmi hátrányát nem éreztem ennek!A gyermekeink formás,gyönyörű babák voltak és a lényeg,hogy EGÉSZSÉGESEK!Engedd el a füled mellett a megjegyzéseket:)
2010. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért nagy különbség van aközött, aki a fájdalomtól fél vagy az alakját, a hüvelye rugalmasságát félti, meg aközött, akinek elkerülhetetlen a császár mindkettejük egészsége érdekében. Aki az utóbbit leszólja, az egyszerűen ostoba, az ilyenek véleményével meg nem kell foglalkozni.
2010. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Na ez, meg a szoptatós téma a sláger. Mennyi hülye van! Érdekes nekem az ismerőseim császárral szültek (programozott, betegségek miatt) én normálba és nem tudom őket lenézni. Csak azon "röhögtem", hogy nekik nem volt meglepi mikor indul be a szülés, mint aki simán szült. (Pl. én 6 nap túlhordással mindig este megjegyeztem: - na ma se, ők meg hívogattak minden nap)

Én szoptatós és normál szülés párti vagyok, de ami nem megy nem kell erőltetni.

Még egyszer ismételni tudom önmagam: Sok a hülye...

2010. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem gáz!!! Én császárral szültem 6 hete. Az utolsó 4 hétben minden nap iszonyatos jósló fájásaim voltak a ctg is mutatta, 4-szer!! csináltak oxitocin-terhelést az utolsó 2 hétben, a császár előtt közvetlenül is, olyan sokat kaptam, hogy rosszul lettem...akkor sem indult meg a szülés és a 36. hét óta 2100-ról nem nyílt a méhszáj semmit.

Kiderült, hogy kicsi a medencém +olyan szorosan a nyakán van a köldökzsinór, hogy nem tud elindulni lefelé. 40+5 hetesen a doki az oxitocin után azt mondta, hogy azonnal császár. Nem érdekelt, csak az, hogy 3700 grammal, 49 cm-rel megszületett a kislányunk, 10/10-es apgarral. A doki azt mondta utána, hogy amit műtét közben látott az alapján hüvelyi szülés esetén a 10-es apgar környékén sem lettünk volna. Ezek után szerinted hol érdekel, hogy ki mit gondol a császárról? 3 hétig nem tudtam mozogni .Az nem anyának való, aki lenézi azokat, akik császárral szültek.

2010. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Megint kifogtunk egy lepontozóbajnokot, aki szerint biztos mindneki gáz, aki nem hüvelyi úton szült.
2010. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
ja, látom...15:40-es vagyok, jól lehúzott engem is :)
2010. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!