Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy rendes szülés...

Császár vagy rendes szülés gyerekkori csípőficammal?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani egy jó oropédust elérhetőséggel, tarifával szakvélemény céljából Budapesten? 7 hónapig volt rajtam pavlik kengyel a nőgyógy szerint császár ajánlott. 22 hetes kismama:)
2010. márc. 2. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Neked akkor súlyosabb volt, én 4 hónapig voltam benne, a kiskönyvemben benne volt hogy csípőfisamos voltam és szülésnél is rákérdeztek, simán szültem nem császárral. Sajna a többihez nem tudok hozzászólni :)
2010. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is csípőficamos voltam, de ilyenről még nem hallottam, hogy valakinek császár szüléssel kell szülnie, mert csípőficamos volt. Teljesen "meggyógyultál". Én nem tudom meddig voltam benne, de hallottam a szülemtől, hogy nagyon megszenvedtem, majdnem későn vették észre. Szerencsére semmi "nyoma" nem maradt. Én is terhes vagyok, én is kíváncsi vagyok, milyen válaszokat kapsz majd. Honnan tudta a doki, hogy az voltál?
2010. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is kengyeles voltam, ha jól emlékszem anyu elmondására, három hónapig. Kettő babát szültem simán. Nem is kérdezett rá a doki, hogy volt-e gond gyerekkoromban a csípőmmel.
2010. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is hordtam kengyelt 6 hónapig.Nekem sem kérdezte a szülész,de simán szültem 2 gyereket.Akkor semmi gondom nem volt,csodálkoztam is,mert rendszeresen szokott olyan fura érzésem lenni a csípőmben,mintha nem volna helyen,és ki akarna fordulni.Szülés közben nem volt,pedig nehezen tűröm a hosszú kényszertartást.
2010. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Kolléganőnmek is volt gondja gyerek korában a forgójával (ha jól emlékszem nem csípőficam, de hasonló szerintem akkor is a két eset, egy évig volt kórházban és műtötték Pesten), a fiát és a lányát is simán szülte. A menésén is látszik kicsit, nehezen rakja szét a lábát, mégis simán szült. Szerintem kérdezz meg egy másik dokit is, ill ortopéd dokit.

Van egy csípőficamos, volt kengyeles rokonom is, ő császárral szült, de nem tudom pontosan miért, mondjuk ő 38 éves, első baba volt, lehet ez is közrejátszott.

2010. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A dokim onnan tudja,hogy megkérdezte volt-e a családba és mondtam hogy igen, és nekem is volt. Azt mondta, hogy fenáll a lehetősége, hogy a medence minimálisan deformálódott (még ha külső nyoma nincs is) és esetleg elakadhat a baba. Sajnos a röntgen felvételt nem találtuk meg babakoromból, most meg a terhessék miatt nem csinálhatnak. Adott beutalót ortopédiára, még nem voltam, de szeretnék legalább 2 véleményt a biztonság kedvéért, ezért kérek elérhetőséget egy jó ortopéd orvoshoz Bp.-en.
2010. márc. 2. 13:16
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Sziasztok! Nekem is veleszületett csípőficamom volt, műtöttek is egyéves koromban 9 hónap kengyel után, mert már valahogy az izmok rossz helyen nőttek vagy valami ilyesmi. Én a Szent Rókus kórházhoz tartozó szakrendelőben voltam annak idején(a kórháztól egy utcányira), az orvosra sajnos nem emlékszem, egy idősebb bácsi volt, nekem sem voltak meg a röntgenleletek és 17 hetes voltam mikor elmentem, mert engem is császárral "fenyegettek", de végül mindhárom gyermekemet simán szültem és a lábaim szétrakásával sem volt gond. (bocs a kicsit naturalisztikus leírásért)
2010. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha ortopéd engedi, normál szülés. Nekem 4 csigolyám van átrepedve, mégis szültem hüvelyi úton.

Ajánlani nem tudok sajna dokit

2010. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 hónapig volt kengyelem, császárral szültem de nem emiatt.
2010. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Te mit szeretnél inkább?


Tudtommal ezzel nem császároznak, de annyi félét olvasok itt. Ami az egyiknek ok, az a másiknak nem, én sem tudom követni.

Tudok egy jó ortopéd orvost a 13. kerületben, ha érdekel!

2010. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!