Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől!...

Nagyon félek a szüléstől! Nyugtasson meg valaki, mert annyi negatív és rossz élményt lehet hallani! Jó is van?!

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 4x szültem és így visszagondolva csupa jó élményem van. Nekem a fájások nem voltak erősek, a doki normális volt, a babámra tudtam koncentrálni, így azt éreztem, hogy ő is segít megszületni. :))) Ha nem lettek volna jó élményeim, biztosan nem vállalkozom 4 gyerekre :))) Persze, akkor fáj, meg rossz, de az járjon a fejedben, hogy ennek micsoda értelme van. Ennél szebb fájdalom nincs és ez az egyetlen, amiért érdemes szenvedni.
2010. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
szia! én is féltem, fájt is, de aztán császároztak. akkor meg attól féltem, hogy nehezen fog gyógyulni a seb...végül 2 hét múlva begyógyult, szerencsére....egyébként sztem az a fontos, hogy az orvosodban bízz meg, és minden kérdésedet ami felmerül, hogy mi van, ha....tedd fel neki, és meg fogsz nyugodni. csak attól félünk igazán, amit nem ismerünk, szóval kérdezd bátran, akkor is, ha butaságnak tartod a kérdést :)
2010. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem régen szültem és sokkal rosszabra számítottam.Az előtt én is csak rosszakat halottam.Nem is volt olyan vészes. Első baba és 3 óra allatt megvoltunk.Nagyon tudom ajánlani a 36. héttől a homeo bogyokat.Sokat segítenek.Megkönnyítik a szülést.Hanyadik hétnél tartasz.Hol fogsz szülni?

2010. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Még csak 9 hetes vagyok... És most úgy érzem, csak annyiból áll a babavárásom, hogy hányingerem van (amúgy reggel KIVÉTELÉVEL mindig), puffad a hasam, és riogatós történeteket hallok :-( Mintha sokan azt élveznék, hogy problémákat sorolnak: jól meghízol, a melled lóg majd, szoptatás alatt sebes lesz stb. Persze talán az a baj, hogy nincs a környezetemben olyan nő, akivel erről beszélhetnék (kivéve anyósom, de hagyjuk).
2010. jan. 18. 16:29
 5/19 anonim ***** válasza:

Én is féltem a szüléstől, hosszú volt, akkor fájt is nagyon, de nem volt olyan szörnyű, mint gondoltam. ha leírnám, akkor nagyon nehéznek tűnne, de akkor bennelenni más volt. Ez csak fájdalom, eltelik az a pár óra és kész. utána ott a gyönyörűséged :))

és így 7 hó távlatából már szép emlék. még tervezünk 2-t, 3-at.

2010. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
olvasd a kismama magazint, az pozitív :)
2010. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És a vajudás az, ami igazán szenvedős-fájós? Mert attól valami miatt nem félek! Inkább a végétől, mikor kijön a baba. A gátmetszéstől és ahogy kibújik.
2010. jan. 18. 16:36
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem ott jött a megkönnyebbülés, a tolófájásoknál! Most 39 hetes vagyok, de ha már ott tartanék összetenném a két kezem! Ráadásul az kb 20perec, a legszebb része hidd el!!!
2010. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó élmény volt a szülés, a legjobb része volt a terhességnek. Olyan volt, mintha megkönnyebbültem volna. Mindig mondom a férjemnek, hogy jó lenne ha a terhesség csak a szülésből állna.

A vajjúdás nem mindenkinél fájdalmas, nekem olyan volt mint a menzis görcsök.:)

2010. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia

Az már nem fáj amikor jön a baba. Inkább csak feszítő érzés. A gátmetszést meg sem éreztem!

Ne izgulj! Életed legcsodálatosabb emléke lesz!!!

2010. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!