Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap oxitocin próbára kell...

Holnap oxitocin próbára kell mennem, mire készüljek?

Figyelt kérdés

sziasztok! a második babámat várom, 40+5-nél járunk, de semmi jele, hogy ki szeretne bújni. mivel a fiamat is túlhordtam 1 héttel és ő be is kakilt a vízbe, a dokim ezúttal nem nagyon akar várakozni. ha holnap 4 óráig nem indul be, oxitocin próbára kell mennem.

Mire számthatok? volt valaki hasonló helyzetben? ennyire szülés-képtelen típus lennék? A kisfiam egyébként burokrepesztés, méhszáj tágító zselé és 4 ocitocin mellett 13 óra alatt lett meg...

Esetleg valami szülésbeindító ötlet? sajna a mozgás és a szex nem jött be :(

eléggé be vagyok tojva...

Köszi ha válaszoltok!


2010. jan. 4. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is szülés-képtelen vagyok:) mindkét kisfiamat indították:)


OPT/OTT

mindegyiknél volt.

Először sima NST van, kb. fél óráig.

Utána bekötik az oxitocin infúziót és figyelik, lesznek e méhösszehúzódásaid, és a baba szíve hogy reagál rá.

Ha nincsenek összehúzódások, akkor emelik az oxi adagját.

DE olyan fájásaid nem lesznek, mint szüléskor. Ez valahogy tök más, legalábbis nekem más volt.

OPT-kor összehúzódásokat éreztem, mást nem.

Szüléskor meg nem volt összehúzódásom, csak lent a méhszájam fájt, mintha ki akarták volna tépni.

Na, szóval 10 összehúzódásnak kell meglennie a vizsgálatkor, és utána levesznek az infúzióról és megy tovább a sima NST.

Nekem másfél-2 óráig tartott az egész, mert nem akartam reagálni a kisebb adag oxira.

Vizsgálat után megnézték, hogy nyílt-e a méhszáj valamennyit.


Van, akinek ettől is beindul a szülés. Na, nekem nem:)


Szülésbeindító praktika? Nincs:)

Én végig lépcsőztem a terhességet, veszélyeztetett is voltam korán nyíló méhszáj miatt. Nem kíméltem magam, főleg hogy a nagyobbat még cipelnem is kellett:)



Könnyű és gyors szülést:)

2010. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Arra számíthatsz, hogy esetleg megszülsz:-)
2010. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a meleg vizes zuhany segített,de nagyon változóak vagyunk. Van valami fejlemény?

Sok sikert!

2010. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Oxitocin próba? Én ilyet még nem is hallottam. Nekem is belekakilt a vízbe 40+5. napon, és kaptam oxitocint. 2 órán keresztül folyt, semmi eredménnyel, és mindig növelték a dózist. Végülis beindult tőle, akkor már 2 óra alatt meglett. De nagyon rossz volt, mert átmenet nélkül rögtön fél perces fájásokkal kezdtem. Nincs még összehasonlítási alapom, de mindenki mondja, hogy így sokkal jobban fáj. Végig fent volt a szívhangfigyelő, szóval meg sem bírtam mozdulni, semmi vajúdási technikát nem tudtam bevetni, az is nagyon rossz volt.
2010. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

sziasztok! úgy tűnik, nem úszom meg ezt az oxi-témát... nem készül kifelé a kiscsaj, pedig tegnap is mindent elkövettem már. majd beszámolok, sikerül-e ezzel az eljárással kicsalogatni :)

köszi mindenkinek!!!

2010. jan. 5. 11:38
 6/11 A kérdező kommentje:

Halihó! ígértem, beszámolok. hát, még egyben vagyunk :)

Ahogy a kedves első válaszoló írta, először sima nst volt, magzatvíz színét nézték, aztán jött -fokozatosan emelt adagban- az oxi. nem reagáltam a kegyszerre, semmit sem erősödtek az összehúzódások, amiket én nemis éreztem. viszont rémes volt, hogy feküdni kellett, iszonyúan fájt a derekam. több mint 2 óra volt. és a méhszáj sem tágult tőle - szóval egyelőre kivárunk.

a jó hír, hogy a baba is jól viselte a procedúrát, így tudjuk, hogy a lepény még jól ellátja a feladatát.

most várom az újabb frontot :)))

2010. jan. 6. 11:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

első vagyok...

doki mit mond? mikor indítja a szülést? nálunk 41+0nál indítanak legkésőbb

drukkolok, úgy néz ki jól érzi magát odabent a kiscsaj:)

2010. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

szia! még mindig egyben :)

a dokim reménykedik, ahogy én is, hogy elindul végre a kis zsivány magától, de ha nem, hétvégén tuti indít...

már most magzatmáz darabok vannak az egyébként tiszta magzatvízben, szóval nem valószínű, hogy el lenne számolva. csak tényleg jól elvan odabenn :)

most végigsuvickoltam a lakást, a 15 hónapos kisfiam is dolgoztat rendesen, de meg se kotttyan :) hátha a melegfront :)

majd írok, hogy állunk! köszi az érdeklődést!

2010. jan. 7. 16:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szurkolok neked! :)

Várjuk a fejleményeket!

Hol fogsz szülni?

2010. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

sziasztok! képzeljétek, vasárnap hajnalban megszületett a kislányom! spontán kirúgta a burkot szombat délután, amikor moziban voltunk :)

nem volt egyszerű szülésem, mert a fájások csak maximum adag oxitocinra lettek rendezettek és nagyon fáradt voltam a végére, de a lényeg, hogy minden rendben már! itthon vagyunk a kis szuszogómmal.

ajánlom mindenkinek a Sherlock Holmes c. filmet :) nekem ez volt a szülésindító!

2010. jan. 15. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!