Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt köztetek olyan aki...

Van itt köztetek olyan aki Miskolcon szült a megyeiben és még frissek az emlékek?

Figyelt kérdés
Megosztanátok velem a tapasztalataitokat? Mit kell vinni?Milyen a fogadtatás, ellátás? Tényleg levágják a körmüket tövig? Adnak beöntést? EDA? Mennyi ideig voltatok bent? Tényleg összepakolnak mindenféle emberkéket és 100an leszünk egy szobában?! Rengeteg rosszat hallani...Fura, hogy nem a szülésől félek, hanem a kórháztól. 31+1 hetes km vagyok és nagyon meg vagyok rémülve attól, amit ott láttam a szülészetből... Nagy szükségem van a bátorításra, mert addig halálra izgulom magam! Igaz, jó orvosom van (Dr. Dienes József), de én már semmiben sem merek hinni. Minnél több és részletesbb infót szeretnék!Előre is köszönöm!
2010. jan. 4. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Úristen!!!

Hát kitől hallassz te ilyen rémhíreket? Méghogy a körmünket levágják tövig, jesszus... Meg se halld az ilyeneket!


A dokid nagyon jó! :) Igaz, nekem nem volt fogadott orvosom, de majd ha a második babát tervezzük, mindenképp őt fogom megkérni. Csupa jót hallottam csak róla!

De nem ez volt a kérdés. :)

Szóval, én 3 hónapja szültem a megyeiben. Nem tudom, hogy ez neked mennyire jelent friss élményt.

Pár mondatban megpróbálom összefoglalni az élményeimet, előre is bocsi, ha hosszúra sikeredik. :)

Tehát az én drága kisfiam végig farfekvéses volt, első baba lévén, és III. fokú lepény miatt befektettek a kiírt időpont előtt 2 nappal a pathológiára. Nekem szóba sem jött a sima szülés, csakis a császár, mert lábtartásos is lett a fiam. De azért voltam a szülőszobán is.

A kiírt nap reggelén 8tól feküdtem ott, ctg rám volt kötve, figyelték a baba szívhangját, a méhtevékenységeket. Erős alhasi görcseim voltak, meg nagyon keményedett a hasam, de a magzatvíz sem ment el, és a görcsökön kívül nem volt fájdalmam. Oda szénsavmentes ásványvizet, papucsot, köntöst, tisztálkodási szereket, wc papírt vittem, meg az iratokat.

A nővérek annyira nem foglalkoztak velem (időnként bejöttek, felírták a lapra a ctg eredményt és mentek), inkább a dokik jöttek mindig megkérdezni, hogy mi újság. Vizsgálgattak, de a ctg nem mutatott semmit, vagyis csak nagyon kis méhtevékenységet.

Ez eltartott este 6ig. Akkor már erősödtek a görcseim, a doki megvizsgált és azonnal telefonált a műtőbe.

Engem előkészített az egyik éjszakás nővér. Én kicsit sírtam, azért ideges voltam, mert mégiscsak az első babám és császár... Szóval amíg borotvált, addig nyugtatgatott, nagyon aranyos volt. Utána felrakta a katétert, nem is éreztem. Nekem beöntés nem volt, nem tudom, hogy ez azért volt-e, mert császáros voltam, a katéter azért volt. Jött a műtősfiú, aki felvitt a műtőbe, ő is rendes volt, majd az ott váró "stáb" is. Az altatóovros, aki beadta a spilális érzéstelenítőt, mindent elmagyarázott a szerről, a beadásról, majd az utána lévő dolgokról, mikor elmúlik a hatása, stb.

A nővérek is kedvesek voltak, meg a dokik is, érdeklődtek folyamatosan, mondták, hogy mikor veszik ki a babát, stb.

Utána lekerültem 24 órás megfigyelésre az őrzőbe. Egyedül voltam, egyébként 5ágyas. Az ottani éjszakás nővér egy idős asszonyka volt, hát olyan semmilyen volt. Csinálta a dolgát, ha kértem valamit, akkor jött, ha kérdeztem, válaszolt.

A másnapi nővér nagyon szuper volt, segített a baba körül, merthogy bababarát kórház lévén kihozták másnap reggel és egész nap velem volt. Segített az étkezéseknél is.

Este átkerültem a kórterembe, 6 ágyas szobák vannak. 2 részleg van, az egyikben a "kisebbség" volt, a másikban, ahol én is voltam, a magyarok. Durva ezt így kimondani, de ez van. Tehát nem raknak össze mindenféle embereket. Ahova én kerültem 1 anyuka volt még, aki másnap már ment haza a babájával, úgyhogy egyedül maradtam a fiammal.

Minden napra kapunk 3db pelust, nekem elég volt, sőt hoztam is haza, ami megmaradt. Popsitörlő, krém, köldökápolási cuccokat adnak, de akár vihetsz is, mert nem nagy mennyiség, amit adnak.

Babák és mamák is csak az ottani ruhákban lehetnek, minden reggel osztanak hálóinget. Hajnalban 5 óra körül viszik el a babákat fürdetni, 8 körül hozzák vissza őket. Addig le tudsz zuhanyozni, rendbe tudod magad tenni, és tudsz pihizni is egy kicsit.

Napjában többször jönnek a csecsemősök, megnézik a babát, megkérdezik, hogy van-e valami kérdésed, van-e tejed, tudsz-e szoptatni. Nyugodtan lehet tőlük kérdezni, nekem megmutatták, hogy tegyem mellre a kicsit.

Már nem emlékszem, hogy 2szer vagy 3szor osztanak hőmérőt, de reggel és este biztos, és adnak méhösszehúzót is. Ezt nem tudom, hogy mitől függ, hogy injekcióban kapod-e vagy cseppekben, én cseppet kaptam, a szobatársam injekciót.

A vizit nem volt semmi, megkérdezték, hogy van-e panaszom és kész.

Engem pénteken este császároztak, kedd reggel mehettünk haza. A természetes szülésnél meg méghamarabb hazaengednek, ha nincs panasz.

Huh, most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha még kíváncsi vagy valamire, akkor kérdezz nyugodtan.

És nyugi! Így, hogy nekem nem volt fogadott orvosom, így is normálisan bántak velem. Neked meg egy szuper dokid van, biztos nem lesz semmi gond.

2010. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia!Nagyon köszönöm a gyors válaszod, tényleg hasznos volt! Meg is nyugodtam, mert eddig mindenki csak riogatott. Mivel mindenki akit meg tudtam kérdezni legalább 3 éve szült ott, nem vettem halálosan komolyan, de akkor is megijesztettek. Tudom, hogy nagyon jó doki az orvosom, ajánlani tudom mindenkinek, viszont van hátránya is: Nagyon sok betege van és nem is nagyon emlékszik rád akárhogy is igyekszel benne nyomot hagyni...:)) Viszont meglepően keveset kér a rendelésen, ha kismama vagy és a szülésért sem kér egy vagyont, bár nekem ez is annak számít...manapság...Sőt, igazábol tőlem nem is kért pénzt a szülésért, azt mondta, hogy nem kella aszülésésrt fizetni, mert ettől függetlenül mindenkinek ugyanúgy jár a törődés és az ellátás is, de azért elmondta azt is, hogy ha adnak akkor mennyit:) Köszönöm mégegyszer!
2010. jan. 4. 21:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, a szobatársam nála szült, ő is csupa jó dolgokat mondott róla. Neki az első babája beültetéssel sikerült, azt is ő csinálta, és mondta, hogy nem minden vizsgálat után fogadott el pénzt, mondta, hogy inkább költsék a babára. A második babájával volt bent, 3 hónapja, aki spontán sikerült. :) Adott neki borítékban pénzt, de látszott a dokin, hogy kicsit zavarban volt. Megköszönte, eltette, de szerintem ő egy olyan doki, aki nem azért lett szülész-nőgyógyász, hogy ebből gazdagodjon meg, hanem tényleg ez a hivatása. :)
2010. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nem pénzéhes. Én az ultrahangos vizsgálatok alkalmával is mindig adok neki pénzt és már rám is ragadt a zavarábol, mert folyton zavarbajön amikor átadom a borítékot, pedig 3-4000-et adok neki és az nem a legnagyobb összeg, amit mostanában adnak a vizsgálatokért. (ő mondta hogy a magánrendelésen 3-at szoktak adni)
2010. jan. 4. 22:18
 5/12 anonim ***** válasza:
szia! December közepén szültem a megyeiben, volt fogadott orvosom. Mivel első baba összehasonlítási alapom nincs, a kórház olyan amilyen, de azt a pár napot ki lehet bírni (sima szüléssel 3 napot voltam). Én kifogtam egy kedves szülésznőt is éjszaka, illetve az osztályon is a nagytöbbség figyelmes (főleg a Zsuzsa néni, ő tényleg szuper kedves). A csecsemősök titka pedig szerintem az, hogy kérdezz és akkor válaszolnak, maguktól nem nagyon mondják el a dolgokat. Az mindenképp jó, ha van fogadott dokid, aki minden nap bemegy hozzád (főleg látogatási tilalom idején). Tényleg van 2 folyosó és ha csak nincs baba boom nem fognak a "hosszú" folyosóra tenni. Egyébként az első hozzászóló teljes részletességgel leírta a dolgokat. Szóval fel a fejjel, csak pozitívan!
2010. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Most már sokkal nyugodtabb vagyok!De bármilyen rossz is lehtene, én akkor is nagyon várom már, hiszen ott találkozhatok életem legszebb kis ajándékával...Ez a legfontosabb :)
2010. jan. 5. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én november végén szültem a megyeiben. Nekem nem volt fogadott dokim, se szülésznőm. De én teljesen meg voltam elégedve az ottani ellátással. Csak annyit kifogáslok, hogy a vajúdás alatt sajnos nem lehetett csak feküdni, mert a ctg rám volt kötve (pedig jó lett volna néha sétálni egy kicsit). 10 órát feküdtem ott mire meglett a babám. A szülésznők időnként benéztek hozzám, megmérték a pulzusom, ellenőrizték a ctg-t, kérdezték, hogy minden rendben van-e? Egy fiatal, csinos és nagyon aranyos szülésznőt fodtam ki.

Szülés után volt a varrás (az nekem fájt rendesen) utána 2 órával később kerültem az osztályra. És tényleg úgy van ahogy az első írta: a szobákban nem vegyesesn vannak. Én egy 3 ágyas szobában voltam ahol rajtam kívűl egy kismama volt. 2 napig voltunk kettesben aztán kaptunk egy császáros kismamát. Én csütörtökön délben szültem és hétfőn délelőtt jöhettem haza.

A kórházba vigyél popsitörlőt, popsikenőcsöt (ezt adnak de elég szűkös), pelenkát (nekem csak egyszer nem volt elég a napi 3). Meg sok folyadékot. Én nagyon szomjas voltam végig pedig nem vagyok egy nagy ivó.

A csecsemősökkel annyira nem voltam megelégedve, bár voltak köztük nagyon kedvesek. Ha nem kérdezel akkor nem is segíteneke semmiben. Nekem nem ment a szoptatás (a mai napig sem, mert szerintem a kislányom lusta). Szóltam az akkori csecsemősnek, hogy segítsena szoptatásban, vagy 10 percig szenvedett, hogy mellre tegye a babát, pedig már szegény úgy vergődött a cicimen és nagyon sírt mégsem hagyta abba. Arról nem is beszélve, hogy úgy ráncigálta a mellem, hogy majd leszakadt. De amúgy szerintem egész jó az a kórház.

Ügyes legyél!!! :)

2010. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző válasz írója! Nem tudod a nevét annak a fiatal, csinos és nagyon aranyos szülésznőnek?
2010. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az utolsónak írom:

Az a szülésznő az orvos volt. Ő vezette le a szülést. Lehet, hogy nem egyértelmű volt amit írtam előzőleg, ezért most helyesbítek.

Sajna már nem emlékszem a nevére. Csak annyira, hogy magyaros neve volt azt hiszem Kiss de ebben nem vagyok teljesen biztos esetleg Horváth. A keresztneve talán Barbara.

Esetleg megérdeklődheted a kórházban, hogy ki lehet ez a személy, leírom milyen volt.

Csinos, fiatal, kezdő, inkább alacsonyabb magasságú, szőke hajú (festett szőke, amikor láttam mindig be volt neki fonva a haja), nagyon csinos arcú, nagyon kedves fiatal nő. Hátha valaki meg tudja mondani, hogy hogy hívják.

Sok sikert hozzá!


Üdv

2010. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző válasz írójának!!!

A neve Dr. Kiss Barbara. Nagyon jól ismerem. Ott dolgozom szülésznőként:-)) Ő tényleg nagyon aranyos, kedves. Dolgozni is nagyon szeretünk vele.

2010. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!