Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki Eda-val szült milyen volt?

Aki Eda-val szült milyen volt?

Figyelt kérdés

Első szülésem nagyon nehéz volt,oxitocinnal,18 óra,több órás egybe függő fájások...szeretnénk majd idővel második babát,és érdekelne aki eda-val szült milyen volt.Mekkora fájdalmaitok voltak,mikor beadták milyen volt utána, egyszóval milyen volt az egész szülésetek?

Sok választ várok!:)


2009. dec. 14. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

En 5hete szültem EDAval, hat mit mondjak, nekem nagyon fajt(1.baba).Igaz 7 ora alatt megvolt,nem tudom, hogy ez az EDA miatt vagy sem, de nem szeretnem tudni hogy milyen EDA nelkül.Bar szerintem nem lehet sokkal rosszabb.Mindent ereztem ugyan ugy, a kitolasi szakaszban mar abszolut semmi hatasa nem volt.Az egyetlen,hogy amikor beadtak kb.10percig elviselhetöek voltak a fajasok, de utanna ugyan ugy fajt mint EDA elött.Ja, meg amikor beadjak nem szabad mozognod.Hat az megint nem kellemes amikor jönnek a fajasok es neked nem szabad megmozdulni kb.5percig.Legalabb is nekem nem szabadott.1x reflexböl mozdultam 1 fajasnal, elkezdtek velem kiabalni, hogy ne mozogjak, mert a tü bennt van a gerincembe(gondolom mm-ek kerdese es lebenulhatsz, ha a tü elmozdul).Pedig nagyon biztam az EDAban, masra szamitottam.Könnyebbre, fajdalommentesebbre...De ez csak az en esetem.Biztos vannak akik esküdnek az EDAra.Szerintem mindenki maskepp reagal ra.De szerintem rosszabb nem lehet mint az elsö szülesed volt, ugyhogy en beadatnam a 2.babanal.Artani nem art, ha segit,akkor meg csak jo...

Szep estet!Egy 5 hetes kislurko edesanyja

2009. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nem nagyon tolongnak a válaszadók. :-(


Én elmondhatom, nekem milyen volt, de én kb. az az 1% vagyok, akinek nem jött be az EDA. Két alkalommal se.


Maga a kanül behelyezés egyáltalán nem fáj, én attól féltem nagyon. Viszont mozdulatlannak kell lenni, amíg berakják, a második szülésnél ez nagyon nehezen mert, mert sűrű fájásaim voltak, és pont fájás alatt csinálták.


Aztán elkezdik adagolni, úgy érzed, mintha jégjideg izet csorgatnának a hátad közepén.

És ezután kellene érezni a zsibbadást, vagy legalábbis fájásgyengülést, de ez nálam nem jött össze.

Az első szülésnél féloldalasan hatott, a jobb lábam és a hasam jobb oldala szépen lezsibbadt, de bal oldalon tökéletesen éreztem minden fájást.


Reméltem, hogy a második szülésnél szerencsésebb leszek. De akkor még ennyire se hatott. A jobb talpamon éreztem egy kis bizsergést, meg amikor szülés után fel kellett állni, WC-re menni, akkor picit nehezebben álltam rá a jobb lábamra, mintha egy kicsit elültem volna, de ennyi. Nem hittem, hogy ilyen van, ennél sokkal jobbakat meséltek az EDA-ról, hogy milyen megváltás volt, hát én ugyanúgy éreztem az összes fájást.


Sajnálom, hogy nem tudtam jobb történettel szolgálni, neked hátha nagyobb szerencséd lesz!!!


Amúgy a dokim azt mondta,a második szülés kb. fele annyi idő alatt szokott zajlani, mint az első.

Az első nekem is 13 óra volt, oxitocinnal, a második oxitocin nélkül 5 óra hossza.

2009. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én júniusban szültem EDÁval, így utólag átgondolva már nem kérnék, belefutottam három csúnya mellékhatásba: hamar kitágultam, de rettentően meghosszabbította azt a részt, amikor a baba feje lejjebb jön a kinyomáshoz. Majdnem két órát tartott. Tolófájásaim nem voltak, a zárójelentésen ezt másodlagos fájásgyengeségnek vagy mi a csudának nevezték, de ez nem azt jelentette h nem fájt, hanem egyetlen egybefüggő nagy fájdalmat éreztem sokáig. Nem tudtam, mikor kell nyomni, azt mondták, amikor fáj, nyomjak. Én nyomtam, mert fájt, erre elkezdtek kiabálni, hogy ne,ne!!! Mondtam hogy de hát miért hiszen fáj. És így a doki fogta a hasam és szólt hogy mikor nyomjak. A harmadik meg az, hogy elszakadt vagy berepedt v nem tudom mi a szakszerű kifejezés, a méhszájam. Ebből nem érzékeltem semmit, szintén csak a zárójelentésen olvastam. De mivel külön meg volt említve, gondoltam, hogy nem szokványos dolog, aztán utánaolvastam, és így tudtam meg, hogy EDÁnál sokszor előfordul.

Bár előnyökről is beszámolhatok: a gátseb összevarrását meg se éreztem, és ki is tudott kaparni simán, mert a méhlepény nem jött ki egyben.

Hát így ezt a kettőt leírva már nem is tudom, hogy kérném-e megint. Igazából mire beértünk a kórházba, már bő két ujjnyira nyitva voltam, a vajúdóban volt két db olyan fájásom, amire azt mondtam hogy hűdefáj, addig csak fájogatott. Azzal a két durva fájással tágultam egy ujjnyit! Szerintem hamar meglettem volna, de mivel első szülés, berezeltem, és már a felvételnél mondtam a dokimnak, hogy EDÁt kérek. Lehet, hogy másodjára majd úgy fogom, hogy megnézem, mennyire tágulok lassan, mert ha olyan gyorsan, mint az elsőnél, akkor kár a gőzért.

Ja a lényeget nem mondtam: fájásaim voltak EDÁval is, de sokkal gyengébbek, mint nélküle. Szóval ha ilyen nehéz, 18órás szenvedés volt a tiéd, jó lett volna neked. Nekem felesleges volt, tényleg csak akkor érdemes, ha sokáig tart. És lassan tágul az ember. Vagy olyan nyúlbéla mint én :))

2009. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én 3 hete szültem edaval, épp csak annyit kaptam hogy ne "őrüljek meg" a fájdalomtól, de éreztem a fájásokat csak nem olyan erősen. Hála az edanak nagyon gyorsan tudtam tágulni, így másfél óra alatt meglett a kisfiam. Nem bántam meg, sőt, ha még egyet szülnék is kérném, mert így a szülésre tudtam figyelni és nem "csak a fájdalomtól fetrengtem". De a dokinak nagyon értenie kell a dolgát, ahhoz hogy az edás szülés "élmény" legyen, kérdezősködj a dokidnál szült-szülő kismamák közt!
2009. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem az EDA megváltás volt. 3 napot vajúdtam, az oxitocintól sem gyorsult fel. A 3. napon étlen szomjan a szülésznő beszélt rá, hát kértem. 10. szúrásra talált be a kanül, ami nem annyira fáj, de nyikorog mintha hungarocellbe szúrnák a tűt. Elkezdték csöpögtetni, 10 perc múlva visszatért arcomba a szín, és kisimultak a fájdalmas ráncok az arcomon(ezt a párom mondta).

Éreztem a tolófájást, de max. egy székelési inger erősségével. Nyomtam, és sikerült :-) Nekem pláne mákom volt hogy be volt kötve, mert a hosszú vajúdás miatt ömleni kezdett a vér a szülés után 3 órával, és frissiben kikapartak :-( Na nem akarom tudni mi lett volna ha nincs EDA.

2009. dec. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tittiritty ***** válasza:

Nekem 36 órás vajúdás után kezdték az oxitocint és az EDA-t adagolni, mert nem nyílt a méhszáj. A fájásokat mintha elvágták volna, el sem hittem, hogy ez lehetséges. 2 óra után elkezdett a pici szívverése leesni minden fájás után, egyre sűrűbben. Vittek a műtőbe, azonnali császár. Lehet, hogy ha még akkor kellett volna szúrni és várni, hogy hasson az EDA vagy altatni, akkor a babának komoly baja lett volna, vagy esetleg végzetesen is alakulhatott volna.

Ha újra szülnék kérnék EDA-t.

2009. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek ajánlom a kéjgázt, aki nem tud, vagy nem akar eda-t kérni!
2009. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem szuper volt, egy megváltás! Véleményem szerint, ha jól adják be, akkor nem lehetnek olyan mellékhatások, amilyeneket itt olvastam. Elsőre nekem is csak a fél oldalamon hatott, namost ez olyan, mintha két fogad fájna rohadtul, és attól még, hogy egyet kihúznak, ugyanúgy villog a másik...szóval visszahívattam a dokit, hogy kérek repetát, mert nem sikerült, és el fogok patkolni a fájdalomtól így egy éjszaka és délelőtt után...beadta, hatott. Onnantól kezdve csúcs volt. Kakilási ingernek éreztem a fájást csupán, de világosan tudtam, mikor kell nyomni, s mikor van szünet, a remegésem is megszűnt. Utóhatás semmi nem volt. Neked is ezt kívánom. Én nem terveztem edás szülést, de kellett, hogy kibírjam.
2009. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én tavaly december végén szültem EDÁ-val. délután 1/2 5-től reggel 1/2 5-ig itthon vajúdtam, 7-15 perces fájásokkal. 9-kor kaptam meg az infúziót, ami kell az EDA előtt és 12-kor az EDA-t, mert nagyon sok dolga volt az aneszteziológusnak. Nekem mindent szépen elmondtak, mi fog történni, az egészből csak annyit éreztem, amikor megjelölte a "doki" a körmével hova fog szúrni. Megkaptam az érzéstelenítőt és negyed óra múlva nem éreztem semmit a fájásokból, ami addigra már besűrűsödött 3 percesekre. Nagyon jó érzés volt, tudtam egy kicsit aludni is. Az EDA kitartott a kitolási szakaszban is, így én nem is éreztem a baba hol jár. Sokat vaciláltam rajta, hogy kérjem-e, de végülis nem bántam meg, hogy kértem.
2009. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

én kéjgázzal szültem...hát a fájdalom megmaradt,annyit ért hogy egész szülés alatt tiszta kóma voltam,mint aki be van rúgva...de szerintem kéjgáz nélkül nem bírtam volna!


Miért egyébként milyen a toló fájás?:)

Bocs a buta kérdésért,de írta az egyik hozzá szóló hogy csak kakilási ingert érzett nem fájt.Nekem is ilyen volt,annak fájnia kellene?:)

Nekem nagyon erős egybefüggő fájásaim voltak,(kb 4-5 órán keresztül voltak egybefüggőek),de mikor jött a kitolási szakasz,csak székelési ingert éreztem,de az már nem fájt 'csak' feszített.Ennek ilyennek kell lennie,vagy csak szerencsém volt és számíthatok arra a következő szülésemnél,hogy a kitolás is nagyon fáj?

2009. dec. 17. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!