Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehezebb szoptatás alatt...

Nehezebb szoptatás alatt teherbe esni?

Figyelt kérdés
A babám 11 hónapos és még reggel ill. este szopizik. Szeret szopizni és nekem sincsen vele semmi bajom, de szeretnénk kistestvért minél előbb most már. Lehet a szoptatás a "ludas" abban, hogy nem sikerül megfogannom? Olyat is olvastam már, hogy valaki elvetélt, elvileg a szoptatás miatt. Mit gondoltok válasszam el?
2009. szept. 29. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

én azt olvastam,hogy szoptatás alatt is ugyan úgy teherbe lehet esni,sőt könnyebb is,bár nem tudom ebben mi az igazság,én már egyik gyerekemet sem szoptattam mikor terhes lettem.

szerintem nem kell elválasztani ha mindkettötöknek jó így. :)

2009. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem 9hónaposan szokott le róla.most 11hónapos és 6hetes terhes vagyok.pedig a védőnőm szerint nem elég egy hónap arra,hogy visszaálljon a hormonszintem...de ezek szerint elég volt.

mióta próbálkozol?van rendszeresen menzid?

úgy tudom,ha a doki másképp nem rendeli,nyugodtan lehet szoptatni.

2009. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm március 1.-én szült, és augusztus végén terhes is lett közben végig szoptatott, még terhessége elején is
2009. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A szoptatás amolyan természetes fogamzásgátlás, tehát lehetséges, hogy azért nem sikerül teherbe esned. Bár elvileg csak kb. az elsõ hat hónapban müködik, amíg úgymond teljes gõzerõvel szoptatsz :) És akkor sem teljesen biztonságos, mivel nem lehet elõre tudni, mikor lesz megint peteérésed szülés után. Hogy elválaszd e, azt neked kell eldöntened, de szerintem amíg téged nem zavar és a babád is szereti, addig ne tedd :)

2009. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha van ciklusod, akkor ugyanolyan könnyen vagy nehezen eshetsz teherbe, mint szoptatás nélkül. (És persze ez mindenkinél más és más). Én hat és fél hónapos terhes voltam a másodikkal, amikor abbahagyta a nagylányom a szopizást, szóval nem akadály! (Ugyanúgy volt, mint nálad: reggel és este kapott) :o)
2009. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elválasztanod. A természet megmondja, mikor kész a szervezeted újabb babára.

Lányom csak szopott fél évig, 5 hós kora óta nem védekeztünk, 6 hós volt, mikor megjött az első mensesem-után rendszeresen, 40 napos ciklusokban. 1. szülinapján estem teherbe, kérzdeztem a dokit, leválasszem-e, féltem énis a vetéléstől, de azt mondta felesleges. A szoptatás nem okoz önmagában vetélést,csak ha a természet amúgy is megszakítaná a terhességet. De én 14 hós korában leszoktattam, nem volt kedvem kettőt egyszerre ciicztetni, meg amúgy is egyre többet kérte és már kényelmetlen volt.

2009. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 14 hónapig szoptattam a fiamat, így lettem terhes a lányommal. Mikor rájöttem, h baba lesz, utána már nem esett jól szoptatni, zavart, vagymi... így elválasztottam.

2009. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az éjjeli szoptatás véd a legjobban, de én éjjel-nappali szoptatás mellett estem teherbe, mikor a babám 16 hónapos volt.
2009. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, nagyon kedvemre való válaszok jöttek! : )
2009. szept. 30. 12:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.5 hónapos a fiam,és 7 hetes babás vagyok.Szoptattam éjjel nappal,és szoptatok is.Ma megyek dokihoz,kíváncsi vagyok mit mond majd.
2009. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!