Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előbb beindulhat a szülés...

Előbb beindulhat a szülés mint kéne?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok és kb. 1-2 hete egyre sürübben fáj a derekam nagyon főleg esténként. nem erőltetem meg magam sokat pihenek és mégis fáj, egyre többször émelygek és sokszor van székelési ingerem. ápr. 28.-án voltam utóljára vizsgálaton akkor még zárva volt a méhszájam és ezek a dolgok utánna kezdődtek és egyre kevesebbet mozog a babóm és ha mozog is nagyon lent érzem!
2008. máj. 14. 12:43
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és annyira fáj az ágyékom is mintha izomlázam enne éjszaka forgolódáskor is nagyon nehéz fáj mindenem deréktól lefelé!
2008. máj. 14. 12:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre én is várnám a választ :) Én 35 hetes vagyok, és durván 3 napja elég elviselhetetlen a derékfájás. És én is émelygek, néha, és a székelés is megvan. Szóval lehet nem a szűlés előjele, csak a végső idők tünetei. Vagy ha a szűlés jele akkor én is megyek, veled. ::))

De szerintem a derékfájás az csak azért van, mert már nyomja a baba a csontokat. Vagy hallottál olyat, hogy ez szűlés előtti tünet? Vagy miért gondoltad?


Könnyű szűlést, és kitartás!

2008. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor én is megyek:-)))

36 hetes vagyok, ma voltam uhon és a doki szerint még nem szülök:-)

A derekam nem fáj, de egyre nehezebb felkelni, nyomja a bordámat.

2008. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs, ne ide akartam kattintani, az előző vagyok és folytatnám...

Szóval combközéptől felfele mindenem fáj nekem is, izomláz szerű az egész szeméremdombomban, és igen, éjjel alig tudok fordulni. Annyira húzódik, hogy mindig félek, leszakad a lepényem.

Egyre hígabb a székletem, van hogy kétszer is megyek egy nap, néha szédülök, és igen, néha émelygek is, de igen enyhén.

És igen, ezeket szokták emlegetni, mit szülés előtti tünet, de nekem már hetek óta megvannak, úgyhogy ne féljetek:-) még biztos van vissza:-)

2008. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudom biztosra hogy ez szülés előtti tünet lenne az émelygés és sűrű széklet utalhat arra de a többit sajnos nem tudom de már ott tartok hogy már szülnék már meg nagyon nehezen birom már! Köszi a válaszokat és nektek is kitartás!
2008. máj. 14. 13:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én tavaly 32 hetesen hétfőn úgy jöttem haza munkából, hogy eléggé feszül a hasam, pihennem kell. Éjjel többször is felébredtem arra, hogy be-behúz a derekam (mintha a szeméremcsont irányába húznák a derekam és piszkosul fájt akkor), és görcsöl a hasam. Másnap munka helyett orvoshoz mentem, szinte nem aludtam semmit éjjel. NMegvizsgáltak, mnden rendben, a dokim (azóta a következő babát várom új dokinál) SEMMIT nem írt fel, még egy nyamvadt magneb6-ot sem... Ez volt kedden. Szerdára virradó éjjel valamikor 3 felé teljesen felébredtem arra, hogy hiába próbálok aludni, rendszeresen be-behúz a derekam és görcsöl a hasam. Felkeltem, összeraktam a kórházi cuccom és közben mértem az időt, 5 perces fájásaim voltak, bár nem tudtam, hogy ez az lehet. A párom bevitt a szülőotthonba, ott el volt vékonyodva a méhszáj, kaptam egy löket magnéziumot injekcióban, meg valami nyugtatót és benn tartottak. Este 6 felé szóltam, hogy ugyan jelentősen enyhült a fájdalmam, viszont ismét renszeres, bár most "csak" 10 perces. CTG, ügyeletes doki, aki megkérdezte, reggel mennyire volt nyitva a méhszáj. Mondtam, hogy semennyire, csak el volt vékonyodva. Annyit mondott, most 1 ujjnyira nyitva, kiment és hallottam, ahogy telefonál és mentőt kér, mert abban a kórházban nem tudnak egy beindult koraszüléssel mit kezdeni. Fel sem kelhettem, jött a mentő, át a szabolcs utcába, odaérve bő két ujjnyi lettem, kaptam injekciót, hogy 24 órát még benntartsák a babát, hogy hasson a tüdőérlelő szuri. Kb két fájásom lett enyhébb, utána meg beturbózott és én is úgy voltam vele, hogy én most már megszülök, mert ezt még egyszer ki nem bírom, pláne, ha másnap kéne végigcsinálni. Aznap este fél 10-kor megszületett a fiam, gyönyörű baba. Igazából nem tudják a dokik sem, hogy miért indult be, de nem bánom. Most 15 hónapos és várjuk a kistesőt, aki 18 hetes pocakomban. :) Új dokim van, nagyon odafigyel, bár azt mondta, hogy talán a fiamat ő sem tudta volna megállítani.
2008. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na hogy vagytok? :)
2008. máj. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!