Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Margit Kórházról várok...

Szent Margit Kórházról várok szülőszobás tapasztalatokat az alábbi kérdésekre. Anyukák, akik ott szültetek?

Figyelt kérdés

Először is azt kérdezném, kinél szültetek (doki, szülésznő)? Hogy működik a szülőszoba, mi van benn, hány fős, lehet-e állva vajúdni, vannak esetleg extra eszközök vagy ezekért fizetni kell?

Mit kell bevinni, mit adnak ők a babának és nekem?

Mi történik a szülés után, megkapod a babát rögtön, mikor vágják el a köldökzsinórt?

Apa mit tehet és mit nem?

Elveszik a babát vagy maradhat, mellre teszik-e rögtön?

Rooming szoba van-e, vagy ha nincs, mennyi időnként láthatom a babát?

Hogyan működik a látogatás, hol lehet a rokonokkal találkozni?


Köszönöm!


2010. dec. 8. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A budapesti Margit kórházról van szó, ugye?

Én kétszer szültem ott, nagyon meg voltam elégedve.

Annyi mindnet kérdeztél :)

Amit először is tudok tanácsolni: tartanak szülésfelkészítő tanfolyamot, ez teljesen ingyenes, kéthetente hétfőn van, itt minden kérdésedre kimerítő választ kapsz, és bevisznek megmutatni a szülőszobákat is. 2 előadásból áll egy "kurzus", az elsőn a szülésről beszélnek, elmondják a kórházi protokollt, mire kell számítani, hogyan zajlik a szülés, mik a kórházi szokások, milyen érzéstelenítési lehetőség van, stb A szülőszobán is megmutatnak mindent. A második előadást a gyerekorvos tartja, itt a babák első napjairól van szó, milyen vizsgálatok vannak, mire kell odafigyelni, ellátás, stb.

Én mindkét szülésem előtt elmentem, jó volt másodjára is kicsit feleleveníteni a tudást.

És pl. ezen az elóadáson adnak listát is, hogy mit vigyél magaddal. (Ez egyébként semmi extra, csak a szokásos kórházi kelengye. Babaruha nem kell, mert bent angolpólyában vannak a babák.)

Azért próbálok válaszolni a kérdéseidre:

Apuka bent lehet a szülőszobán. (Császárnál nem, akkor csak egy kis ablakon át nézhet be a műtőbe)

Szülés után egyből odaadják a picit, mellre lehet tenni, de 1-2 perc után elviszik megtisztogatni, lemérni, megvizsgálni. Ekkor apuka mehet vele. (Közben az anyát elkezdi rendbetenni a doki, méhlepény, gátvarrás, stb)

Vizsgálat után (kb. 10-15 perc) felöltöztetve visszahozzák a babát, ilyenkor együtt lehet a család, mivel szülés után még van egy 2 órás megfigyelési periódus. A 2 óra elteltével a babát elviszik a csecsemőszobába, általában minden újszülöttet betesznek pár órára az inkubátorba, csak melegedni. Az anyukát pedig elviszik a kórterembe. Rooming in van, tehát veled lehet a baba 24 órában, de van egy olyan szabály, hogy az újszülött az első éjszakáját a csecsemőszobán kell töltse. (Azért, hogy anyuka tudjon pihenni, és a babát is inkább megfigyelés alatt tartják.) (Hidd el, ez tényleg jól jön) Ezt elszámítva 2-szer kell kötelezően bevinni a csecsemőszobába a bébiket, a reggeli vizitre, és az esti fürdetésre (ekkor mérlegelik is őket) Ezt leszámítva végig veled lehet a baba, de magár nem szabad hagyni, tehát ha pl. zuhanyozni mész, vagy büfébe, vagy látogatókat fogadsz, be kell vinni a csecsemőszobára (Vagy vigyázhat rá a szobatárs is, a lényeg, hogy ne legyen egyedül a baba)

Látogatás:

Az osztályra nem mehetnek be látogatók, csak kint az előtérben lehet velük találkozni. A babákat sem lehet kivinni az osztályról, egy üvegajtón keresztül lehet megmutatni a látogatóknak. (Ez régen nem így volt, de mióta jóval kisebb lett a szülészet, megszűnt a látogató helyiség)

Ha minden rendben van, a 3. napon hazaengednek ( a szülés napja a 0. napnak számít)


Mindezek 1 évvel ezelőtti információk, tapasztalatok. Lehet, hogy pár dolog változott, de nem hiszem, mert évvel ezelőtt is nagyjából ez volt a rendszer.

2010. dec. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hosszú választ!

Kinél szültél, megkérdezhetem? Választott orvosod volt? Szülésznőt is választottál?

2010. dec. 8. 09:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak jo tapasztalatom van.

Nekem inditott szulesem volt, mivel nyitva volt a mehszaj, de a fajasok nem akartak maguktol jonni.

Volt ures szuloszoba, igy vajudoba nem kellett menni, bekisert a szuleszno (Balint Viki volt a szulesznom, nagyon szuper volt). Johetett velem a ferjem is. Atoltoztem (sajat haloinget vittem, nem tudom, hogy adtak volna-e, nem is akartam kerni), megkaptam az elso adag antibiotikumot (streptococcus miatt volt ra szukseg) es vartunk, bo ket orat kellett varni, hogy beadhassak az ujabb adagot, csak utana lehetett szulest inditani.

A szuleszno sokat bent volt, beszelgettunk, a ferjem vegig bent volt, beszelgettunk, filmet neztunk, jo volt a hangulat.

A 2. adag antibiotikum utan mentem at a szulesznovel az elokeszitobe, kaptam beontest (ez nem tetszett), majd visszamehettem a szuloszobaba. A ferjem tovabbra is velem volt.

Utana visszamentem a dokival es a szulesznovel az elokeszitobe, burkot repesztettek, es ismet a szuloszobaban landoltunk, vartuk az erosebb fajasokat, valamint kaptam oxytocint. Az oxy infuzioban ment, emiatt jarkalni nem igazan tudtam, wc-re elmehettem, ultem az agy szelen, fekhettem volna. Jarkalni en szerettem volna, mert az elso szulesnel vegig talpon voltam vajudas kozben es jobb volt, mint fekve-ulve, de nem engedtek addig, amig a babam feje be nem ekelodott. Utana meg mar annyira hozzaszoktam az uleshez, illetve olyan erosek voltak a fajasok, hogy nem volt kedvem felallni es menni. En nem vajudtam sokaig, osszesen volt ket ora a szules a burokrepesztestol, a szuleszno szinte vegig bent volt, a doki is gyakran benezett (Ruzsvanszky volt az orvosom, o is nagyon jol vegezte a dolgat). A babam nagyon gyorsan erkezett, egy fajas hirtelen atcsapott kitolassa es mar jott is a feje, volt nagy riadalom, az volt a szerencse, hogy a szuleszno akkor is epp bent volt, kiabalva riadoztatta a tobbieket (doki, csecsemosnover, illetve meg egy szuleszno jott a kitolashoz).

A babat egybol odaadtak nekem, a ferjem vagta el a koldokzsinort, addig neki mas dolga nem volt a kezem szorongatasan kivul). A zsinor elvagasa utan elvettek a babat, megmertek, bebugyolaltak, odaadtak a ferjemnek, sajnos a mehlepeny nem jott ki konnyen, sokat szenvedtunk vele, addig a ferjemnel volt a babank, mellettem alltak.

Miutan vegeztunk mindennel elmentem zuhanyzoni, harman maradhattunk a szuloszoban. Este 9 elott szultem, 11 elott elvittek a babat a csecsemosokhoz, mert a delutan, este, ejszaka szuletett babak az elso ejszakat ott nem az anyuka mellett toltik, hanem megfigyelesen vannak.

A ferjem 11ig maradhatott. Hivatalosan ekkor en is at lettem volna rakva az osztalyra, de en egy agyas szobaba akartam menni, ami masnap szabadult csak fel, ujabb szules eppen nem volt, igy azt beszeltuk meg, hogy alszom a szuloszoban es masnap csak addig megyek korterembe, amig fel nem szabadul az egy agyas szoba. Mondjuk sajnos epp ugy alakult, hogy nem volt szabad agy az ujszulott osztalyon, igy fel kellett mennem hajnalban a sebeszetre (ott volt nehany szoba, ami meg a nogyogyaszathoz tartozik) es ott voltam addig, amig nem koltozhettem be a sajat szobamba. Ez azert vort rossz, mert oda nem lehetett a picit felvinni, igy en voltam lent vele a csecsemoosztalyon, csak vizitre mentem fel a szobaba.

En azert kertem magam egy agyasba, mert nem az elso babam volt, segitsegre nem volt szuksegem sem a szobatarsaktol, sem a csecsemosoktol, tudtam, hogy az elso nehany napban szinte vegig aludni fog a pici, szoval ugy gondoltam, hogy en is jobban tudok pihenni, ha csak a sajat (szinte mindig alvo) babammal vagyok egy szobaban. Az is jelentos szempont volt, hogy a ferjem es a nagyobbik gyermekem igy be tudtak jonni latogatni engem, bejohettek a szobaba, hiszen csak mi voltunk ott, a kozos korterembe nem mehetnek latogatok (jogosan szerintem).

2010. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok: annyi kimaradt, hogy a doki es a szuleszno is valasztott volt, valamint a szules napja csak akkor szamit 1. napnak, ha delelott, de nagyon max delutan 2 oraig teljesen vege van. En ugy tudom, hogy ilyenkor van az is, hogy napkozben van megfigyelesen a pici, de ejszaka mar melletted alhat es akkor ezutan csak 2 napot kell meg a korhazban lenni.

De ha kesodelutan-este szulsz, mint en, akkor ejszakara elviszik a babat es az a 0. nap lesz, azon kivul meg 3 egesz napot kell a korhazban tolteni, ha minden rendben van, akkor viszont mehettek haza. En csutortok este szultem, vasarnap az egyik orvos (a sajatom nem ugyelt) azt mondta, hogy szerinte mehetunk haza aznap. Csodalkoztam is, de nem igy tortent, szerencsere nem eltem bele magam.

Csak hetfon mehettunk, kb del volt, mire sikerult elhagyni a korhazat, mert a baba zarojelenteset a reggeli csecsemovizit utan adtak ki, az anyukak vizitelese 10 ora korul volt, utana nyomtattak a zarojelentest, illetve meg kellett varni, amig a sajat dokim befejezte a vizitelest, utana vizsgalt meg es akkor indulhattunk tenylegesen.

2010. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is jók a tapasztalataim, de az előzők már mindent leírtak.

2x szültem ott: 2000-ben és 2009-ben.

2010. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Máris nyugisabban vágok majd neki az utolsó két hónapnak :)

sajna még nem jutottam el a szülésfelkészítőre és félek, hogy a januárban a szilveszter miatt megint nem fog sikerülni...

2010. dec. 8. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!