Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van értelme gátmasszázsolajat...

Van értelme gátmasszázsolajat használni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2 barátnőm is 4 kiló körüli babát szült simán gátvédelemben úgy hogy használták az olajat még terhesség alatt, meg szülés közben a szülésznőjük.Első szülésük volt.


Én nem használtam, mert nem értek egyet a gátvédelemmel első baba esetén (de nem ez volt ugye a kérdés:))

2009. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első baba volt 4200 gramm, gátvédelemmel simán megszültem. 35. héttől masszíroztam otthon az olajjal (weleda, amugy bármiylen olíva is jó). Csak jókat tudok mondani róla!
2009. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a Weleda van. És mennyi ideig kell masszírozni vele egy-egy alkalommal? És mindennap használtad? Én most 34 hetes vagyok.
2009. jan. 5. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:

6 hete szültem, és aterhesség utolsó 2 hónapjában minden nap végeztem gátmasszázst. Sajnos nekem semmit nem használt. Vágtak is, és repedtem is...

De lehet hogy neked szerencséd lesz.

Viszont pchihésen biztosan számított..


Sok sikert!

2009. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használtam és mégsem kellett gátmetszést csinálni.Ez alkati dolog IS.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is használtam (nem azt a fajtát, amit te említettél). 36. héttől csináltam a gátmasszázst vele, kb napi öt-tíz percet, de volt, hogy kimaradt. Pontosabban a férjem harci feladata volt, mert nem értem el rendesen a pocak miatt, meg ha el is értem, kényelmetlen volt, szóval átruháztam-e nemes munkát.

A szülésznő is használta a sajátjukat, illetve elég nagy tapasztalata volt a gátvédelemben. Hogy az otthoni masszázs segített-e, vagy csakis a szülészen múlott, nem tudom, de első szülésem volt, a fiam közel négy kiló és vágás, repedés nélkül megszültem, szóval sikerült a gátvédelem. A hüvelyemnek sem lett semmi baja, hat hete szültem és most már minden olyan, mint régen. A záróizmok is normálisan működnek és nem is tágabb, vagy ha igen, akkor azt nem lehet észre venni (ezek a férjem szavai).

2009. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!