Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Debreceni klinika, szülés?...

Debreceni klinika, szülés? Ezek igazak?

Figyelt kérdés

Mivel lehet választani, hogy hol akar az anyuka szülni, klinika, vagy kenézy. Én a kenézyt választottam volna de csak mert azt hallottam a klinika nagyon rossz.

Viszont van egy nagyon jó ismerősöm aki a klinikán szült.


Nem fizettek külön szobáért meg semmiért.

De azt mondta, hogy mivel én is apás szülést szeretnék. Hogy vajúdás alatt, én és a párom lennék csak egy vajúdó szobába. Nem lennének ott más nők.

Mondta vigyem a saját labdám. Es hogy amúgy néha ránk néznek, hogy hol tart az egész de, hogy amúgy békén hagynak.

És, hogy ott a klinikán adnak ilyen valamit amibe szülhetek, és, hogy neki a párjának nem is kellett ilyen orvosi kék ruha.


És mondta, hogy majd mikor már eléggé a végén járok. Szüléshez egy másik szobába visznek. Ahol ilyen félig ülő helyzetbe kéne szülni, szóval nem is full vízszintbe amitől alapból is féltem.

És, hogy utána a páromnak adnák a babát kb 20 másodpercre, tudjátok póló nélkül, viszik megfürdetni stb. Majd utána ha pl reggel szülök akkor a párom egész estig bent lehet velem, ha éjszaka akkor meg reggelig.


Na nekem ezeket mondta mert náluk ez volt. Most ez mennyire van tényleg így? Mert ha ez ilyen akkor inkább még is a klinikát választanám.



máj. 8. 14:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Utana ha a párom nem lesz már ott és bent tartanak, arra a 2-3 napra. Én nagyon örülnék, ha más anyukákkal lennék egy szobaba. Legalább nem lennék magányos, ha esetleg wc-re kell mennem addig meg meg tudom kérni, hogy figyeljek a babámra, vagy ha nekik kell segítség, vagy valaki rosszul van egyik anyuka tud segíteni, vagy szólni ott dolgozónak:)
máj. 8. 14:33
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A kenézybe is adnak ruhát apának és neked is.Van külön szülőszoba ahol ketten lehettek bent.Szülés után egyből megkapta a férjem,ő vitte lemérni is aztán ő is hozta vissza.2 ágyas illetve 1 ágyas szobák vannak,nem kell fizetni érte.
máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Illetve ha valamit kihagytam nyugodtan kérdezz

#2

máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 babyboom567 ***** válasza:
35%

Nem lehet választani, ott fogsz szülni ahova tartozol.

Mondjuk én a klinikán szültem, egészen biztos nem lehet bevinni a saját labdádat.Hálóinget adnak,apának műtősruhát adnak.Osztályon más anyukákkal együtt leszel,ez nem olyan jó mint gondolod, mert mindenki a saját babájával van elfoglalva,aludni nagyon keveset lehet,mert valamelyik baba mindig sír(de szerintem ez máshol is így van).Dög meleg lesz,még annál is melegebb mint amit el tudsz képzelni.

máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
De lehet választani utolsó.Barátnőm a klinikához tartozna de a kenézybe szült☺️
máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 babyboom567 ***** válasza:
28%
Akkor volt fogadó-nyilatkozata.
máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem volt
máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan már 😄 A fele sem igaz. Én mindkét helyen szültem az elmúlt 3 évben, és a Kenézyre szavazok.


Ruhát mindkét helyen kap apuka.


A külön szobában vajúdás viszont nem igaz, az annak függvénye, hol jársz a vajúdásban és mennyi a szabad hely. Ha az elején vagy (mittudomén, elfolyt a magzazvíz, de csak 1 ujjnyira vagy kitágulva), akkor mész a közös vajúdóba és csak akkor mehetsz külön szobába, ahova apuka is bemehet, mikor már a végén jársz. Nem lehet végig veled a férjed, mert nincs annyi hely, közös vajúdóba meg nem mehet be nyilván.


A nagy különbség az, hogy a Kenézyben ott szülsz, ahol a végén vajúdsz, nem kell magad sehova átkínlódnod, mikor már amúgy sem tudsz magadról. És egyedül szülsz, míg a Klinikán valóban áttolnak egy másik helyiségbe, közös szülőszobába, ott csak függönyökkel vannak elválasztva az ágyak és többen is szültök egyszerre akár.


Nekem ez nagyon gáz volt a Klinikán.


Az egyebeknek nincs nagy eltérés, minden személyzet függ. Nekem a Klinikán azt se akarták engedni, hogy felüljek vajúdás közben csak egy percre is, mert leesik az NST. De nyilván attól függ, kivel vagy, volt kedves és bunkó szülésznő is.


Amúgy egyik helyen sem néznek rád túl sokszor, elhiheted. Se a vajúdáskor, sem később a gyerekszobán. Tisztelet a kivételnek, van kedves személyzet is, az a 10 %. A szülész orvos mindkét kórházban kedves volt velem, normális, nem cseszegettek semmivel. De nem engedik, hogy ülve szülj, egyik helyen sem.


A babát mindkét helyen odaadják az apukának és megtartják az aranyórát, de sehol nem maradhat ott apuka, max. 1-2 órát. Utána, ha van hely, amúgy is visznek a gyerekágyra.


Apropó, gyerekágy, ebben is ezerszer különb a Kenézy. Felújított, 1-2-3 szobás ágyak (vagy 3 nincs is??), míg a Klinikán négyen is lehettek egy szobában. Sokkal tisztább, igényesebb, van bent hűtő és rendes asztalnál ehetsz ebédlőben, ott a mikro is, nem kell frissen szülve elmenned a folyosó végéig, nint a Klinikán, hogy megmikrózd a kaját.


A Kenézyvel sokkal jobban jársz.

máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
A Kenézyben szültem, pedig a klinikahoz tartozok. Semmilyen nyilatkozatom nem volt :D lehet választani, már ez a szabály. És örülök, hogy a Kenezyt választottam 😊
máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ott szülsz, ahol akarsz, nem fognak elküldeni.
máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!