Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik féltek a...

Kismamák, akik féltek a szüléstől, elolvasnátok az én törénetemet?

Figyelt kérdés

Ez ugyan nem "kérdés", csak szeretném veltek megosztani, hogy milyen szép szülésem volt.

először is, egyáltalán nem féltem, pedig a 2.babát vártam és ugymond már tudtam mire készüljek - a fájdalom nagyságára gondolok. Én végig kismamajógára jártam - nem reklámozni akarom, csak én ott találtam meg azt a heti 2órás kikapcsolódást, ahol a pici babámmal és magammal tudtam foglalkozni. A 20.héttől már mindennap azt vártam, mikor mehetek szülni. Pedig voltak problémák végig, a terhességgel is, a családban is, építkeztünk is, van egy 2.5éves másik kisgyerekem - szóval nem mondanám nyugis időszaknak a terhességet. De mégis végig nyugodtan, kiegyensúlyozottan éltem meg. A jógán megtanultam relaxálni, figyelni a testem. A szülést fejben döntöttem el, hogy könnyű és gyors lesz, és ügyes leszek én is a baba is, nem fog sokáig tartani, nem fog fájni. A 18. héttől így készültem lelkileg. Mosolyogva mentem szülni, csodálatos volt, szóról szóra úgy történt, ahogy az előbb leírtam - bár azért kicsit fájt. :-) Du. 2kor még úgy mentem be a kórhába, hogy hát talán kicsi szúrkál a hasam, nézzenek már meg. 3óra elteltével már a karomban volt a pici fiam, a szülőszobán konkrétan 35percet vajúdtam, és 12perc volt a kitolás. CSodálatos volt a szülés, szó szerint! A vajúds alatt a fájások alatt is csak arra gondoltam, hogy minden egyes fájással közelebb kerülök a gyermekemhez. (mivel a vajúdás nem tartott sokáig, erre végig tudtam koncentrálni)

Persze úgy gonolom, hogy nem jógára kell járni, csak meg kell találni a terhesség során az embernek azt az időt, amikor kicsit magába tud szállni, és felkészülni a szülésre lelkileg.

Remélem sokan vagyunk még, akik ilyen csodálatosnak élték meg a szülésüket, mint én.

Mindenkinek könnyű szülést kivánok, és jó babázást.


2010. szept. 26. 22:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem szültem sőt babát sem várok!De néztem róla videót elszörnyülködtem és rettegni kezdtem a szüléstől!

De hogy így leírtad igaz hogy a fejben dől el minden!

2010. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szép tőled,hogy ezt megosztottad.:)

Gratulálok a picihez.

2010. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
jajj de jó neked :) Én olyan szinten be vagyok parázva jelenleg 20hetesen,hogy igazából csak tippelek,hogy félek,mert ahányszor szóba kerül a szülés téma,akár tv-ben is pánikroham kap el,sirógörcs,nem tehetek róla. Leblokkol az agyam is,aztán az van bennem,hogy "áááá nekem ilyet nem kell majd csinálnom" Természetesen tudom,hogy igen :) Járok jógára én is,az valamennyit segít,de mondták,hogy menjek kineziológushoz. Nekem az tett jót,mikor (tudom,hülyén hangzik) egy hétre befektettek mert sokat hánytam és ott rengeteget beszélgettem hasonló cipőben járó anyukákkal. De jó hallani ilyen történeteket, köszi!
2010. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
egyébként én főleg azért is félek,mert elég nagynak néz ki eddig a baba én meg igencsak pici vagyok (162 cm, 45 kg keskeny csípő)... hajajjj :)
2010. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia.Én 11hónapja lesz,hogy szültem.Én is hihetetlen szép élménnyel lettem gazdagabb...

Igaz,én nem jártam jógára előtte,de én is próbáltam magam ráhangolni és a kicsit segíteni.Csak ez járt a fejemben végig,hogy ő is szenved.Nekem hosszabb volt a vajúdásom,de én is mosolyogva mentem be szülni,amikor elfolyt a magzatviz,mert 15évet vártam a kislányomra,és vártam,hogy találkozzunk.Bármit kibírtam volna érte.Ez a legszebb dolog az életben,ezért örülök,hogy nőnek születtem.A férfiak csak sajnálhatják,hogy ezt sosem érezhetik....igazán.

2010. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én nem a fájdalomtól, hanem a gátmetszéstől rettegek. Azt hallottam, minden első szülőnél elvégzik, de végig reménykedek, rajtam hátha nem, mert nagyon hajlékony, és széles csípőjű vagyok. A császár sem ijeszt meg annyira, de ez...láttam a videókon, és borzalmas :S
2010. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A noverem sose felt a szulestol, sot biztos volt benne, h konnyu szulese lesz, mert nagyon birja a fajdalmat. Sajnos nagyon nehezen szuletett meg a babaja tobb mint 21 orat vajudott. Pedig o is fejben eldontotte, h nem lesz semmi.

Szerncses vagy!

2010. szept. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Attól félj a legkevésbé! Sok helyen csinálják a gátvédelmet, de valóban első szülőknél legtöbbször sor kerül rá. Viszont amikor oda kerül a sor, nem ezzel fogsz foglalkozni. Én észre sem vettem, sőt előtte a szurit sem. Ne félj!! Minden könnyen rendben fog menni!!! Azt nem mondom, hogy utána nem fáj a felépülés, de addigra már a karodban lesz a kisbabád, aki kárpótol mindenért!
2010. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocs, a kommentet a 23:04-es válaszolónak szántam.
2010. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy leírtad ezt a szép történetet. Én most 19 hetes vagyok, a védőnőm a múlt héten mosolygott rajtam, amikor kb. hasonlóképpen álltam hozzá a szüléshez, mint te. De megnyugtattál, hogy igenis van értelme. :)
2010. szept. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!