Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 34. hétre született babák...

A 34. hétre született babák mennyire életképesek? Úgy értem, minden esetben inkubátorba teszik őket? Tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés
Nagyon izgulok, mert 2 napja elég erős jóslóim vannak. Az orvosok közül az egyik azt mondja, 34 hetes vagyok, a másik, meg azt, hogy a baba nagy és a 36-nak felel meg. (ciklusom nagyon rendszertelen volt). Félek, mert, ha még csak 34 hetes, akkor korai lenne még a szülés. A picike egyébként élénken mocorog.
2008. nov. 16. 12:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy betöltött 34. hétről lenne szó.
2008. nov. 16. 13:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én úgy tudom, hogy koraszülöttnek a 36-ik hét előtt, ill. 2.5 kiló alatt számítanak a babák. Ilyenkor inkubátorba kerül, és kap tüdőérlelőt, de ha már tud önállóan levegőt venni, akkor csak rövid ideig kerül inkubátorba. Egy 34 hetes babának nagyon jó esélyei vannak az egészséges életre, hiszen ma már egy 24 hetes babát is meg tudnak menteni, a Te babád meg úgy szólván teljesen kifejlődött, csak még híznia kellene, és a tüdejének van szüksége egy kis érésre. De azért szedj szerintem magnéziumot, jó lenne egy pár hétig bent tartani. Minden jót! 38 hetes kismama.
2008. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szedem a MagneB6-ot, nem is keveset, napi 3x2-t, de sajna nem segít. Meg mostmár tényleg teljesen összezavarodtam, hogy akkor most hány hetes is lehetek. Az UH méret alapján már tényleg 36, de azt is tudom, hogy lehet, hogy csak nagy a babám és tényleg csak 34 hetes.

2008. nov. 16. 15:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ilyenkor már nem számít az uh szerinti méret, tehát 34 hetes vagy. Csak azt jelenti, hogy a pici az átlagnál nagyobb. Nekem is két héttel volt nagyobb a 29. héten.

34 hetesen pedig, főleg, ha nagy a súlya már jó esélyei vannak, hogy teljesen egészséges legyen!

Ne izgulj volt már aki túl is hordta a picit, pedig azt mondták neki, lehet korábban fog jönni.

Boldog babavárást!

2008. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm 34.hétre szülte meg a babáját, de már akkor 2300g volt. Három napra tették inkubátorba.

Most már 2 év körüli a kisgyerek, semmi baja, és nem is volt soha semmi baja!!

Ne izgulj, nem lesz nálatok se semmi baj!

2008. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. nov. 16. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nyáron 34. hétre szültem meg a kisfiamat. Az előtte lévő héten már bent voltam a kórházban mert elment a nyákdugóm és megkaptam a tüdőérlelőt is. A fiam 2470 g-mal született. 2 napig volt az intenzíven, megfigyelték, mert azt hitték valamilyen fertőzés miatt szültem meg, aztán kiderült, hogy mégsem, a doki szerint előfordul ilyesmi inkubátorban sem volt 9-es értéket kapott.

Nagyon gyorsan behozta a lemaradást, semmi baja decemberben lesz 6 hónapos és már 7 és fél kilo.

Úgyhogy ne aggódj nem hiszem, hogy lesz bármiféle gond. 34. hétre már mindenük megvan, életképesek már csak szinte a súlyukat szedik magukra. Legalább könnyebb lesz a szölés:) Én kb 3 óra alatt megszültem - bár ez egyénfüggő. Sok sikert.

2008. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én májusban szültem,és a szobánkban volt egy anyuka,aki betöltött 34.hétre szült.Makk egészséges volt a baba,csak pici,ezért neki2 óránként kellett ciciztetnie,és pár nappal többet voltak bent.De végig vele volt,nem vitték el,csak amikor vizsgálták(1-2 vizsgálattal többet csináltak neki)de anyuka akkor is mehetett vele.Ennyi.6 hós baba anyukája
2008. nov. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is!

Mindenkinek gratula a Babákhoz, sok boldogságot!

2008. nov. 17. 07:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!