Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki csinálja úgy, hogy nem...

Valaki csinálja úgy, hogy nem szoptatja a gyermekét hanem mindig lefeji és úgy adja neki cumis üvegből? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csináltam!!!Mert eléggé nagy a cicim és nem tudtam szoptatni!!!A gyerkőc meg türelmetlen volt és hát így oldottuk meg!!!Semmi kivetnivalót nem lehet rá mondani!!!
2010. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem miért jó ez hiszen a tejet lefejni macereás, de a lényeg hogy a baba kapjon anyatejet
2010. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Szülésnél az ágyszomszédom csinálta így.

A csecsemős mondta, hogy az a veszélye ennek, hogy a gyermek később nem fog szopni, mert az lassabban jön a tej, és dolgozni kell vele.

2010. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Én több ilyen anyukát is ismerek. Az egyiknél azért kellett, mert nem tudott a gyerkőc rendesen szopni (mint utóbb kiderült, azért, mert le volt tapadva a nyelve), a gyereket meg etetni kellett. Amikor aztán rájöttek, hogy mi a gond és orvosolták addigra már nem kellett neki a cici. A másiknál inkább lelki oka volt, ott anya nem bírta feldolgozni a szoptatást, teljesen depressziós lett, párosult hozzá egy jó kis önértékelési defekt is. Inkább úgy döntött, hogy cumisüvegből fogja etetni. A véleményem erről annyi, hogy tisztelem benne, hogy így döntött és nem utálattal szoptatta az egyébként imádott gyermekét.
2010. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szia!


Nálam is ez van amit irsz! Igaz még nincs meg a babám de nagyon félek már évek óta hogy mi lesz ha szoptatnom kell. Annyira furcsa dolog nekem az. Imádattal várom a gyerekem de ez a dolog nekem valahogy nagyon rossz. Tudom sokan el fognak itélni emiatt de már lassan szinte "depressziós vagyok ettől" A párom javasolta ezt. Mert minden képpen szeretnék neki anya tejet adni.

2010. ápr. 8. 15:51
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Ne pánikolj! A szülés sok mindent megváltoztat az emberben. Amíg nem volt gyerekem, én sem tudtam elképzelni sem a szoptatást. Valahogy nekem nem jött össze a gyerekem táplálása azzal, hogy elég a férjemnek hozzáérnie a mellemhez és már elélvezek. Aztán ez megváltozott. A testem és az agyam tudja, hogy ez most más, erre nem kell izgulni.

Az elsőt 9,5 hónapig, a másodikat még mindig (6 hónapos) szoptatom.

Nekem a csemeték szülésével helyrerázódott ez az érzés, de (mint írtam) valakinek nem. Inkább add neki cumisüvegből összebújva, szépen, mint utálattal ciciből. Az szerintem sokkal rosszabb, hiszen ezek a kis manók édesanyjuk minden lelki rezdülésére reagálnak.

Egyébként pedig senkinek nincs joga senkit, pláne egy másik édesanyát elítélni. Nem ettől leszel jó vagy rossz anya.

2010. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos, hogy szülés után is ózkodni fogsz tőle. Én is így voltam, el nem tudtam képzelni a szoptatást. Mi is a fejős módszert helyeztük kilátásba. A szülőszobán is mikor megkérdezték tegyük e mellre, egyszerűen bele sem tudtam gondolni.

De reggel mikor hozták a lányomat szopizni és ő éhes volt és sírt, az volt a legtermészetesebb hogy neki jó legyen. Onnantól normális nekem a szoptatás.

3 gyermekem csak anyatejes volt fél éves koráig (cumisüveg nélkül)

De ha te úgy érzed, hogy akkor sem megy, akkor sem vagy rossz anya. Nem a szoptatástól leszel jó, hanemhogy nagyon szereted :-)

2010. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Egész más, amikor megszületik a baba. Én sem tudtam elképzelni, mert nagyon érzékeny volt a mellem, hozzáérni sem lehetett.

Most meg 5. éve szopiznak a gyerekek. márminthogy a kettő.

2010. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedvességet! Remélem ez is menni fog nekem is! Már évek óta nagyon várom a kicsikét örülök hogy végre sikerült!
2010. ápr. 8. 16:41
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Nekem nem tud szopni a kicsim, egyszerűen nem tudja bekapni a bimbót. Úgyhogy fejem neki és pohárból adom. Nem lesz tápszeres a babám!
2010. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!