Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos babánál mivel...

4 hónapos babánál mivel kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcslével pl:alma, körte, aztán gyümölcspéppel alma banán , barack, körte, szilva stb .kivéve az apró magvasokat.

Utána lehet már főzeléket is.

2009. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Pár kanál reszelt alma levével kínáld meg elöször.

2009. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én így csináltam:

Lereszeltem az almát, kinyomkodtam a levét és mokkáskanállal 2 kanálnyit adtam neki. Következő nap már 4-gyel, utána már egy kicsit cumis üvegből.

Aztán ugyanígy a barackkal, majd a répával.

Utána jöttek a pürék, majd a főzelékek 5 hónaposan.

2009. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De csak azért kezdtétek a hozzátáplálást Ti is, ugye, mert "muszály" volt?Csak mert a védőnőm azt mondta nyugodtan várjak vele ha az anyatej kieléhíti akár 6 hós korig is...
2009. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kevés a tejed? Mert csak akkor kell elkezdeni ilyen korán a hozzátáplálást!
2009. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen és ha egész nap szoptatok amikor kéri akko este már nem elég neki.
2009. okt. 18. 10:24
 7/8 anonim ***** válasza:
A boltokban árulnak készen bébiitalokat, bébipüréket 4 hónapos kortól. Nekem is van egy 11 éves kislányom, aki anyatejes volt. A gyümölcsöknél a héját mindig le kell pucolni, az apró magúakat nem adhatod neki. A gyümölcsöket le lehet almareszelővel, reszelni és kis daráltkeksszel vagy mézzel dúsítani. Uzsonnára célszerű ezt adni a gyereknek. A húslevesből kiszedett zöldségeket turmixgéppel egy kis leveslével tökéletes bébiétellé lehet alakítani. Csak húst nem szabad beletenni. A gyógyszertárakban és a hipermárketekben árulnak a bébiknek dobozos NESTLÉ, MILUPA tejpépet, ezt egy kis forralt vízzel kell elkészíteni. A gyümölcsöket lehet gyümölcscentrifugán átengedni és finom tápláló italt kap a baba. A sütőtököt meg lehet főzni, s turmixgéppel ebből is finom pépet lehet készíteni. Jó étvágyat a babádnak!
2009. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok,


Állandóan az almával jönnek, holott az a legallergizálóbb gyümölcs, a legtovább erjed a gyomorban. Mindent egyenlőre csak főzve, sütve: alma, repa, sütőtök, banán. Ezeknek a babáknak még nincs meg az az enzim a gyomrában, ami a nyers gyümit lebontja, ezért a belekben bontják le a bacik és az nagggyon fájdalmas. Legelőször a SINLAC pépet add neki, amiben sem tej, sem glutén nincs. Nagyon finom és később sűríteni is jó. Ez keverd főtt répával, almával.

2009. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!