Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes bimbóvédőt venni még...

Érdemes bimbóvédőt venni még szülés előtt, vagy ráérek venni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen. ez az amit a korházba nem vittem, de a korház aodtt, szerencsére. nekem iszonyat picic bimbóm van. (elötte azt hittem normál, vagy nagy), de szoptatás elején jöttem rá hogy túl pici. kiemelövel szuperül szopott a babám nélküle szinte meg sem találta mit kellett szívnia. korházban meg meg is mutatják hogy használd, milyen trükkök vannak hogy elkezdje rendesen szívni. amit még mindenképpen vegyél az bimbóvédö krém. amit lenyalhat a baba is. a szoptatás nagy bukkanója szokott lenni a kiszáradt kiszívott bimbó, ami felreped és vámpir lesz a gyerek. te meg a kínok kínját éled át.


ha meg nem kell a bimbóvédö olyan aprócska kiadás, hogy ez legyen a legfelesgesebb dolgod.

2012. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én szerintem van, aki azt fogja írni, hogy mindenképpen, van, aki azt, hogy nem kell. EZ olyan, valaki használta, nélkülözhetetlen volt, van aki nem. Nem tudhatod előre.

Nekem annyira érzékeny a bimbóm, hogy már a páradik szoptatás után elkezdett vörösödni, sebesedni. ÍGy nekem létszükséglet volt.

2012. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Befelé forduló mellbimbónak jó használni. Ezt már tudhatod előre, védőnő segít.
2012. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe sem jutott venni, de a kórházban kiderült szükség van rá, így utólag vett a párom, míg én a kórházban voltam (addig meg kórházit kaptam). Párom eléggé izgult, hogy mint férfi jót fog-e választani, de sikerült neki. :)

Szóval ez tényleg olyan, hogy vagy kell vagy nem. Előre nem lehet tudni.

2012. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja, és nincs befelé forduló mellbimbóm, csak babám nem volt ügyes nagyon, és a mellbimbómat nem találta meg, de a bimbóvédő elég nagy volt, így jól stimulálta a szájpadlását, és így könnyebben "rákapott".

Én nem gondoltam, hogy szükség lesz rá, azt hittem a mellbimbóm normális méretű, de ezek szerint vagy túl kicsi a babámnak, vagy a kislányomnak nem volt túl jó szopireflexe.

Na, de ezt tényleg nem tudni előre.

Ha befelé forduló a mellbimbód, akkor azt persze lehet tudni, de még egyéb gondok is lehetnek.

Viszont ha nincs gond (márpedig sokaknak nincs), akkor meg felesleges előre megvenni a bimbóvédőt.

2012. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a mellbimbód miatt valószínűsíthető, hogy szükség lesz rá, akkor érdemes előre megvenni, de szerintem tök felesleges.

Én sosem használtam, sőt nálunk azt mondták a kórházban, hogy ha nem befelé forduló a bimbó, akkor inkább ne használjunk, mert nem éri annyi inger a bimbót, így nem termelődik annyi tej.

Fájni fajt ugyan pár szoptatás után, de kb. 2 hetes volt a lányom, amikor hozzászokott a mellem az igénybevételhez és utána már nem fájt.

2012. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

NEm, lehetőség szerint érdemes elkerülni a használatát. Mondom úgy, hogy 16 hónapja azzal szoptatok. A kórházban tuti tudsz venni, ha muszáj, de a legjobb, ha a babád rendesen kap rá a szopira. ÉRdemes az első pillanatban segítséget kérni a helyes mellretétellel kapcsolatban, mert eleinte a legkevesebb cumisüveg vagy bimbóvédő használat cumizavart okoz és aztán szenvedhettek a leszokással :(


mi nagyon keményen megdolgoztunk, hogy védővel is elég impulzus érje a mellem a tejadó reflex beindulásához, de egy gyengébb, pl besárgult csecsemőnél a bimbóvédő használata könnyen a szoptatás hamari befejezését jelentheti sajnos, már én is másképp csinálnám.


Befelé forduló vagy lapos bimbóval is lehet szoptatni, csak kicsit nehezebb elkezdeni.


A szopi eleinte védővel és védő nélkül is fáj... szóval inkább próbáld meg anélkül!

2012. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
S még az jutott eszembe, hogy van bimbókiemelő is, amivel "kicuppantod" a bimbót és a baba jobban rá tud kapni, és így mégis csak természetesebb a dolog, tehát lehet nem is szükséges egyből a bimbóvédő.
2012. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, a bimbókiemelő egy jobb dolog


na meg az avent niplette, ha még nem léptél az ugtolós hónapba! azt hiszem, az a tuti a lapos mellbimbókra!

2012. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem a kórházban ajánlottáka bimbóvédőt, azzal könnyebb volt szoptatni. scak aztán 3 hónap után folyamatos mellgyulladás, sebesedés miatt el kezdtem utánajárni a dolgonak és kiderült hogy mnden baj a bimbóvédő miatt volt. keserves 1 hónap után sikerült leszoktatni róla a lányom, és akkortól tudtam nyugodtan, boldogan szoptatni. a következő gyerekemmel elő nem veszem a védőt.


szóval én nem vennék a helyedben.

2012. febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!