Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Görcs vagy csomó a mellben...

Görcs vagy csomó a mellben szoptatás alatt, mennyi idő alatt múlt el?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám, 4 napja van ott a csomó és 1 napig lázas voltam, azóta esténként hőemelkedésem van.Meleg vizes ruházom, meg maszirozgatom, fejem is meg szoptatok is, de nem múlik el.Nagyon fáj és már a mellbimbóm is fáj.

Nektek mennyi idő alatt múlt el?

Vagy vannak még bevált ötletek??



2011. dec. 9. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mellgyulladásod van, sajna, de túl lehet élni.


MInden szoptatást úgy indíts, hogy melegvízzel borogatod előtte. (Én úgy szoktam, hogy ne kelljen vizezni, hogy egy henger alakú befőttes üvegbe teszem a meleg vizet (amennyire meleget elviselek), bezárom, és azt görgetem a mellen, így nem kell felvizezni a bőrt, de ugyanaz a hatás elérhető. Minden szopinál a csomós mellből szoptass először.

Attól függően, hogy a csomó hol helyezkedik el, úgy kell elhelyezni a babát, hogy a baba álla a csomó irányába legyen. Ha ez máshogy nem elérhető, akkor tedd a következőt:

Fektesd a babát a franciaágyon hanyatt, és térdelj fölé négykézláb, úgy fordulj, hogy az álla a csomó felé legyen, és így szoptasd, amíg csak lehet. Ha nem kér többet a baba, akkor a másik cicidet fejd ki, de mindig ebből a ciciből szoptass (először), amíg a csomó meg nem szűnik. Ha más pozíció is lehetséges, akkor szopi közben még gyengéden masszírozd a csomót olyan módon, hogy a bimbó irányába nyomkodod (kifelé terelve a tejet).

Ha van rá kapacitásod, akkor ismételheted két szopi közötti időben a melegítés-fejés+masszírozást.


Fent maradó időben pihenj, amennyit csak tudsz, és igyál sok folyadékot, egyél rendesen.

Ha van segítséged (párod) ő is segíthet a masszírozásban.


H a lázad feljebb megy 38 fölé, akkor a lázat csillapítani kell, egyébként nem.


Hajrá, kitartás, és egy-két napon belül sokkal jobb lesz, 4-5 napon belül az érzékenység is megszűnik.


A bimbóddal ne csinálj semmit, szopi után hagyd rászáradni a nyállal kevert anyatejet. Amennyiben nem csorog a tejed, ne viselje melltartót, hogy véletlenül se szorítsa semmi.


Jobbulást!

2011. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
JA, azt a magyarázatot lehagytam, hogy a baba álla fel szív a legerősebben, ezért kell azt a csomó irányába tenni.
2011. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs a mellbibmódon egy kis,fehér,hólyagszerű valami?Mert,ha igen,akkor az csatornaelzárodás és hiába borogatod attól nem lesz jobb,amíg ki nem lyukad.Már 4x volt ilyenem.Leggyorsabb megoldás,ha steril tűvel kicsit megszúrod a bimbón azt a hólyagszerű valamit és már ömlik is a tej,elmúlik a csomó,ha kiürül.Ha nem erről van szó,akkor borogass,masszírozz,szoptass kitartóan.
2011. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem elég gyakori probléma volt ez a szoptatás első hónapjaiban, folyton eltömődött valamelyik tejcsatorna és fájó csomók keletkeztek a mellemben. Az első válaszoló nagyon jó ötleteket adott, ezt én is így csináltam. Mindig a gyermek segít ilyenkor a legtöbbet. A szopizásnál nincs erősebb. A fejés nem szokott elegendő lenni. És tényleg váltogasd a szoptatási pozíciókat, az segít. Ha nagyon durva a helyzet a következő borogatás engem mindig rendbetett. Dunsztkötésnek hívják. Először körömvirágkrémmel alaposan bekened a melledet, az egészet, majd vattára svédcseppet öntesz óvatosan, amennyit csak felszív. Azzal körbe betakarod a fájó mellett, és végül folpackkal befeded az egészet. Jó így aludni egész éjjel, de ha a szoptatás miatt ez nem lehetséges, akkor a szoptatás idejére viszont vedd le a kötést, aztán tedd vissza, hogy puhulhasson még. Nekem ez mindig minden esetben 24 órán belül megoldotta a helyzetet. Persze, csak felpuhít, kell hozzá a baba is, aki kiszopizza belőle a másnap a csomót.
2011. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!