Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szúr, ég, fáj, viszket,...

Szúr, ég, fáj, viszket, csiklandoz. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
A jobb mellemből való szoptatás után rendre ezeket érzem, rettenetesen kellemetlen, már csak azért is, mert képtelenség ettől az ingerlő érzéstől elaludni, ráadásul olyan, mintha folyton pisilnem kéne. Tapasztaltatok ti is ilyet? Mitől lehet és mitől múlt el? (Nem látom sebesnek, vagy kirepedezettnek a mellbimbóm, gondolom azért az feltűnne.)
2011. máj. 16. 10:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és vagy másfél-két óráig is eltart ez az érzés, mert ha csak tíz perc volna, kibírnám, de így nagyon bosszantó, s adott esetben (éjjeli/hajnali szoptatás után) pedig fárasztó is...
2011. máj. 16. 10:58
 2/4 TKI Ibolya ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen érzésem lenni akkor amikor kevés a tejem a fiamnak és nagyon megszívja.Olyan mintha teljesen üresre szívná és utána még egy kicsit szívja.Na akkor vannak nekem ugyan ilyen érzéseim mint neked.
2011. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két tippem van.

1. gomba (szájpenész)

2. Nem esik jól "szájra" a babádnak az említett oldal, jobban rászorít, és "elzsibbad" a melled a szopi alatt. Mint amikor a lábad zsibbad, hogy kiszáll belőle a vér és kegyetlenül furi érzés.

Bár mivel elég sokáig is eltart lehet, hogy mégiscsak gomba.

Javaslom szoptatási tanácsadóval történő konzultációt és hozzáértő orvosnak/védőnőnek megmutatni.

2011. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ugyanezek a tüneteim voltak. Szoptatás után 30 perccel kb. másfél órán keresztül folyamatosan volt ez az égő, nyilaló érzés a mellemben. Ekkor a lányom 7 hós volt és még napi 8-szor szopizott. Beszéltem a védőnővel, a gyerekorvossal, végül a nőgyógyászommal. A diagnózis: hormonálisan érzékeny a tejcsatorna. Épp ezért akkor fájt, amikor a tej termelődött. 10 napig kellett szednem az E vitamint (napi 1). De mivel ezután sem lett jobb sajnos 8 hónaposan szép lassan leválasztottam a kislányom az anyatejről. Sajnáltam, de az a sok fájdalom ami heteken át volt és a rettegés, amit minden szoptatás közben éreztem,hogy "jaj, csak ne fájjon utána sokáig"... hááát, ez a szoptatás "gyönyörének" (vagy hogy nevezzem) a hátrányára vált. Így 8 hós korában gond nélkül átállt a kislányom a normál táplálékra és napi 2-szeri tápszerre. Azóta semmi gond nincs, a fájdalom teljesen megszűnt. Szerintem beszélj a nőgyógyászoddal!

2011. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!