Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy alszotok szoptatás közben?

Hogy alszotok szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Tippeket várok test helyzetekre. A babámat lehetetlen letenni. Ülök a kanapén, derekam mögött egy pléd, de így nem tudok aludni, mert csak dől a fejem jobbra-balra.

Nektek mi vált be?


ápr. 27. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Sosem tudtam elaludni a gyerek mellett, mert úgy érzem nekem észnél kell lennem, hogy tudjam minden pillanatban kontrollálni a helyzetet, vigyázni rá, emiatt sosem tudtam elengedni magam.

Egyébként az oldalt fekve szoptatást tudom elképzelni az egyetlen póznak amiben lehetséges.

ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Oldalt fekve. De nagyon-nagyon ritkán és akkor is inkább felalomban vagyok.
ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nálam most már ez az alap, mert különben nem aludnék.

Oldalt fekve. Karom kinyújtva, vállam és fülem között a párna. Térdem kicsit felhúzva, hogy megtámasszam magam, és ne guruljak még véletlenül se a picire. Vannak éjszakák, főleg amikor fogzik és nyugtalan, amikor olyannyira rám van cuppanva, hogy a másik oldalamra sem fordulhatok (az ágy bal oldalánál van a babaöböl, a gyerek alapvetően ott szokott aludni, én meg a normál ágy széléhez bújva).

Nyilván nem olyan pihentető, mint ha nem szopizik alvás közben. Főleg, hogy neki megnyugtató szopizás közben a másik bimbót morzsolgatni az ujjaival. Ettől én kb a bőrömből kibújnék, de ha nem ellenkezek, akkor nagyságrendekkel hamarabb elalszik, mintha lefognám a kezét. A kicsi már 1,5 éves, de a nagyobb gyerkőccel is így csináltuk, a kórházban is már, amikor megszületett.


Ha nem így aludnánk, akkor nem aludnék sehogy sem. Van a gyerekszobában egy babzsákfotel, egyébként, ebben néha bealszom, de hát ez még annyira sem kényelmes, bár legalább biztonságos, mert minden irányból körbeölel és megtámasztja a kezem is, ahogy tartom a picit.

ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán sikerült, oldalt fekve, de az is csak félálom szint volt. Legtöbbször sajnos ülve ment éjszaka is. Nekem nem ment az a hallucinációs kimerültségben sem, ami a 3-asnak pl. Elgémberedtem ugyanabban a pózban, zsibbadtam rövid idő alatt, nemhogy aludni, de még elpilledni sem sikerült úgy, csak alig vártam, hogy átfordulhassak kényelmes fekvésbe. :( Nálam maradt a félig ülve sajnos, de így sem pihentető.
ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam szoptatás közben sosem aludni. Persze van az a fáradtsági szint, de azért 95%-ban felkeltem rá, ha valaki bekapta a mellbimbómat. :D

Nekem egyébként az vált be, hogy én háton feküdtem, a kislányom pedig hason rajtam, az egyik mellemen. (Neki így jobban is ment a szopizás, mint oldaltfekve.) Amelyik mellemen volt éppen, azt a karomat alápárnáztam, hogyha elszenderedek és elernyed a kezem se tudjon legurulni. Nekem így volt a legpihentetőbb, félálomban is ment.

ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem mernék elaludni. Csak ülve szoptatok, fotelban.

Nem mondom, nem volt olyan, hogy a fáradtságtól bekómáltam kicsit, de fel is riadtam.

Itt olvastam, hogy valaki barátnőjének úgy halt meg a pár hónapos babája, hogy elaludt anyuka, a mellétől meg nem kapott levegőt a baba. Ez nálam is fennállhatott volna, mivel nagy mellem van, és mindig el kellett tartanom az orrától.

ápr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Oldalt fekve rendszeresen elbóbiskoltam, de ez olyan felületes alvás volt. A legkisebb neszre is felébredtem, főleg amíg kicsi volt. Amikor már nagyobb, akkor mélyebben is sikerült (3,5 évig szoptattam).
ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A kezdetektől fekve szoptatok éjjel. Pont úgy, ahogy a hármas válaszoló leírta
ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Oldalt fekve. Ejjel is igy siman aludtam max arra riadtam mikor elengedte. Aztan aludtam tovabb.
ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
1x sem aludtam szoptatás közben. Még a kórházban mutatta a nővér, hogy az ujjam oda kell tennem, ahol szopik,különben nem kap a baba levegőt. Egyszerűen a mellem rányomódott a kis orrára.
ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!