Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek ha a 6 éves fiam...

Mit tegyek ha a 6 éves fiam nem meri lehúzni a wécét?

Figyelt kérdés
Többször szóltak már emiatt az iskolában is. Itthon is mindig szól és nekem kell lehúzni mert ő valamiért nem meri. Mit csináljak ezzel?

2023. jan. 15. 09:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
43%

A három éves lanyomnál is volt ilyen korszak, ő annyit fogalmazott meg hogy fél hogy lefolyik ő is a lefolyón.

Sokat beszélgettem vele arról, hogy mi történik mikor lehúzzuk a wct. Lemegy a csatornába a pisi, kaki, ott jó nekik, egymással tudnak játszani. Meg a többivel akiket mások húznak le, ők így boldogok ha ott vannak a csatornában, stb. Megnéztük a csatornafedőket kint az utcán, hogy ott vannak lent. Le is rajzoltunk egy csatornahálózatot wc-kkel. És mindig elmondtam hogy nézze meg, ő nem fér bele, tuti nem fog lefolyni, senki nem folyik le oda, stb, stb. Minden nap átbeszéltük hogy biztonságban van, egy hónapig magyaráztam mire elhitte. Kapott egy biztonsági sprayt is (virágspriccelő vízzel megtöltve), amivel lefújkálta a wc környékét és a wc kagylót hogy be merjen menni. Használt.

Kezd el elhitetni vele te is hogy biztonságban van. Ha kell kapjon egy fülvédőt, ha hangos neki, azt viheti magával.

2023. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
35%
#21 vagyok. Abból amit leírtál simán lehet hogy a gyerekednél ez a félelem marad feldolgozatlan. Próbald meg, max kiröhög hogy ilyenekkel jössz.
2023. jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%

Lehet attòl fèl, hogy nem bìrja majd elzàrni, kifolyik a vìz, stb.

Nem egy egetverő problèma, majd kinövi. Bolhàból csinàlnak elefàntot.

Az iskolàban honnan tudjàk egyàltalàn, hogy ő nem hùzta le? Ha csak pisilt az nem tùl feltűnő, hogy èszre lehessen venni. Az meg ritka, hogy egy gyerek az iskolàban kakiljon.

2023. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Az iskolàban honnan tudjàk egyàltalàn, hogy ő nem hùzta le?"


Nálunk az elsosoknel még ott áll q tanító az ajtóban, ergo nem nehéz észrevenni, hogy Pisti kijott a wcbol, de nem húzta le....

2023. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Nem értelmi sérült. Jól teljesít a suliba jatszik a barátaival a korának megfelelően fejlődik minden más téren.
2023. jan. 15. 19:15
 26/31 anonim ***** válasza:
90%
Mi lenne, ha egyszerűen, minden szöveg nélkül te lehúznád helyette, és lassan megszokná, hogy ez természetes dolog. De ne mondjál semmit a lehúzással kapcsolatban, legfeljebb azt, hogy mossál kezet.És gyertek ki a fürdőből.
2023. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

A kommentjeid alapján biztos, hogy mentális gondjai vannak.

Szönyegre kulázik,6 évesen bili, ez nem oké.

2023. jan. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Akkor vigyem pszichológushoz?
2023. jan. 20. 07:26
 29/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem ártana.
2023. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd el kivizsgáltatni, és mondd el a szőnyeges sztorit is.
2023. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!