Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » TSMT torna segìtett valakinek...

TSMT torna segìtett valakinek tanulasi nehezsegben? Koncentralasban?

Figyelt kérdés
Lànyom 9 eves..tanulasi zavara nincs..tanulasi nehezsege van..ajanlották a TSMT tornat..valakinek van tapasztalata ilyen iranyban?

#TSMT #tanulasi nehèzség #koncentràlàs
2019. ápr. 2. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

TSMT torna segìtett valakinek tanulasi nehezsegben? Koncentralasban?

Lànyom 9 eves..tanulasi zavara nincs..tanulasi nehezsege van..ajanlották a TSMT tornat..valakinek van tapasztalata ilyen iranyban?


AKI CSAK A FENTI HELYESÍRÁSSAL KÉPES ÍRNI, KÉRDEZNI AZ SEMMI JÓRA NE SZÁMÍTSON. OLYAN LESZ A LÁNYA IS, MINT A LEÍRT KÉRDÉSE.

2019. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezt nem lehet mérni. MIvel nem tudod, hogy milyen lenne a gyerek, ha nem járt volna. Én hordtam a fiamat 3 évig, őszintén, szerintem semmit sem ért. De hogy nélküle milyen lenne, nem tudom.
2019. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondtàk ez nagyon jòl nyomon követhető. Aki jàrt mindenki dicsérte.A TSMT terepeuta mindig visszahivja kontrollra a gyereket ..ti nem jàrtatok vissza hozzà. ?
2019. ápr. 11. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk ez nagyon hosszú történet volt.

3 évesen először elvittem egy csoportos órára. A terapeuta viselkedése egyszerűen kritikán aluli volt. A gyerek csinálta 10 percig, aztán megunta. Szerintem 3 évesen ez még elmegy. Azt mondta, hogy próbáljuk meg a csoportot, és előre egy hónapot ki kellett fizetni. Következő alkalommal vittem a 2 évvel idősebb lányomat. Imádják egymást, a kicsi mindenben utánozza. A lányom nagyon ügyes, végigcsinálta, a fiam is. A terapeuta meg volt döbbenve. Mondtam, hogy a lányomnak is kifizetem az órát. Azt mondta nem kell. Amúgy ez olyan óra volt, hogy kitette a pályát, aztán mondta, hogy mit kell csinálni, és a szülők vezetik végig a gyereket. Nem ő. Sőt, ha a gyerek ellenáll, akkor sem avatkozik be. Szerinte az a szülő dolga. A következő alkalommal kizavarta a lányomat, mondván túl sokan vagyunk. Nem voltunk többen, mint előtte, viszont gondolom nem akarta, hogy "potyázzon". Ahogy a lányom kiment, a fiam is. Visszavittem a terembe, erre elfeküdt a földön, hogy ő nem csinál semmit, ellenben a lányomat akarja. Mondtam a pasinak, hogy segítsen már, ő a gyógypedagógus. Erre annyi volt a válasza, hogy én vagyok az anyja, nekem illene tudni meggyőzni a saját gyerekemet. Óra végén aztán ott mindenki előtt letolt, hogy én milyen alkalmatlan szülő vagyok, hogy nálunk a gyerek a főnök, és ha nem kapom össze magam, egy drogos iskolakerülőt nevelek. Ismétlem 3 éves volt a gyerek. Természetesen a pénzemet nem adta vissza. Én felháborodottan eljöttem. Könyveket is ír a pasi, amúgy be is perelték emiatt, mert a TSMT nem az ő találmánya. Nem javaslom senkinek, Székesfehérvár, Sófalvi Sándor.

Ezek után elmondtam a védőnőnek az esetet. Neki sajnos egy középsúlyos fogyatékos kisfia van. Azt mondta, hogyha őt megkérdezem, akkor nem javasolta volna ezt a pasit, mert hogy ő mindenkivel ezt csinálja. Csak a teljesen normális, egészséges gyerekek foglalkoztatására alkalmas, aki problémás, ott a szülőt okolja egyből. És nem is tud, nem is akar velük kezdeni semmit. Neki valami hasonlót mondott annak idején a fiára, mint nekem.

A védőnő tanulta az egyéni TSMT-tornát, úgyhogy ingyen kiírt nekem egy feladatsort. Aki csinált ilyet, tudja, heti 5-ször kell csinálni, 45 perc. Na, minden esténk pokol volt, a gyerek ellenállt, ordított, hisztizett, utálta. A lányom meg ott toporzékolt mellettünk, hogy a fiammal miért játsszunk, és vele meg miért nem.

Csináltuk fél évig, a 4. feladatsorig jutottunk, aztán feladtam. Mondtam, hogy én ebbe bele fogok bolondulni, nem vagyok rá képes. Kb. egy évig nem csináltunk semmit, vártuk, hátha kinövi. Akkor ajánlottak nekem a szomszéd faluban egy másik gyógypedagógust, aki csinál csoportos TSMT-t, gondoltam próbáljuk meg.

Addigra a gyerek is megérett rá, mert aztán 2 évig hordtuk heti 2-szer. Általában csinálta is szépen. De az a csaj nagyon kedves volt, nagyon értett a gyerekek nyelvén. Szülő kint maradt, ha a gyerek elakadt a pályán ő segített, és nem a szülőkre hárította. Nagycsoportban az oviban is kijárt hozzá valami gyógypedagógus, akivel állítólag tornásztak, de hogy mit, azt nem tudom.

A mozgása még mindig darabos, kb. 6 éves koráig ceruzát nem volt hajlandó e kezébe venni. 3 évig hordtam magánúton logopédushoz is, szerintem az többet segített, mint a torna. Most 9 éves, kb 3 hónapra rajzol mindent, de mindent. Pár hónap alatt több éves lemaradást behozott. Most már almát rajzol árnyékolással. Iskolában 4,5 tanuló. Még mindig pösze.

Mi igyekeztünk mindent megtenni a gyerekért, de szerintem az egyéni fejlesztés meg a logopédus sokkal többet ért, mint a torna. De nálunk nem mérték, meg nem is tudom, hogy nélküle milyen lenne.

2019. máj. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!