Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem értem miért teszik a...

Nem értem miért teszik a lányomnak egy vele egy főiskolára járó lány?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves és a kereskedelmi főiskolára jár Budapestre. Eddig csak tagadta, de most már végre bevallotta, hogy együtt jár egy másik lánnyal. (Úgy értsétek, ahogy írtam!) Hát majdnem a mentő vitt el idegembe, egyszerűen nem tudom felfogni miért kell már leszbikusnak lenni? Divatbó? Mert ez folyik a tévéből is?

Annyi becsülete azért van, hogy most merte felvállalni, hogy az azonos neműekhez vonzódik. Régebben volt barátja, de valahogy eltávolodott a fiúktól, s folyton a lányok társaságát kereste. Én akkor sem tudom elfogadni, ha ez neki így jó. Mit szólnak a rokonság? Mit szólnak a faluban? Ez kész kudarc számomra is. Én nem tudom elég diszkréten kezelni. Mi lesz ha az apjának elmondom? Azon nyomba felpofozná, legalább is ahogy ismerem. Padhelyzetben vagyok. Mi jó van ebben?


2010. jún. 16. 19:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%
ő tudja, hogy neki jó, és ez elég is
2010. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen egyet értek Veled, szomorú, hogy ilyen szemét, liberális világban élünk. Remélem, sikerül majd valahogy a lelkére hatni. Talán egyszer meglát egy neki való fiút, és rendbe jön minden.. Vagyis nagyon remélem!
2010. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
10%
Mélyen gyökerező lelki problémákra vezethető vissza a másik nemhez való vonzódás. Ez manapság sajnos divat lett (úgy tűnik a hippi korszak kezd újra erősödni). Másrészt, tolerálni is kezdték, mint pl. a tanulási zavrral küzdőket, a csonka embereket, a drogosokat, és még sorolhatnám. Szomorú, de nem tudsz mit tenni, mert a lányod nem fogja fel, hogy ez lelki probléma kivetülése. Ha esetleg tudsz hatni rá, talán talán... jó pszichológus szakember segíthet.
2010. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%

Ha neked elég sokáig magyarázna valaki, akkor átszoknál a saját nemedre??? Ugye nem?

Na ezért ostobaság azt gondolni, hogy valaki azért válik leszbikussá/homoszexuálissá/biszexuálissá, mert látta a TV-ben. Ez hajlam, ami már születéskor az emberben van. Van, aki felvállalja, van, aki egész életében küzd ellene (hogy nehogy megszólják a faluban)

2010. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
91%

Regebben is voltak leszbikusok es homoszexualisok csak nem volt szabad rola beszelni. Te magad irod hogy mindig a lanyok tarsasagat kereste ugy hogy valoszinuleg ez nem egy hobort.Akarmilyen balhet csaptok otthon attol nem fogja megszeretni a fiukat legfeljebb eltavolitjatok magatoktol.Hogy mit szol a falu meg a rokonsag?

Amit akar,ez az o elete es ugy kell elje ahogy neki jo nem pedig a rokonok es a falu kedve szerint.Az en gyermekeim meg kicsik de ha esetleg ilyesmi adodna kesobb remelem sikerul civilizaltan kezelnem.En kulfoldon elek es itt sokkal elfogadobbak az emberek es szerintem ez igy van jol.Boldog a gyermeked?Ha igen akkor elegedj meg azzal.Gondolj bele lehetne drogos ,alkoholista,vagy gyogyithatatlan beteg es akkor a jelenlegi helyzet nem tunik olyan borzalmasnak.

2010. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
93%
Ha a lányod tényleg így érez, akkor szerintem ne állj az útjába, mert csak magadra haragítod. És kit érdekel, hogy ki mit gondol? Ha meg ezért bántják akkor az a ti ostobaságotok miatt történik.
2010. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Ti nem szeretnétek unokát? Én nagyon szeretnék.
2010. jún. 16. 20:28
 8/41 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj, az én anyámnak tudod hány ismerőse panaszkodik, hogy hiába vágynak unokára 30-40 éves gyerekeiktől? Van, aki nem bír párra lelni, boldogtalan, magányos, pedig normális szexuális beállítottságú. Van, aki karrierista, van, aki meddő... Örülj, hogy boldog a gyermeked, ha pasija lenne, az sem garancia arra, hogy születne unokád.
2010. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
98%

Konszenzusos, összefoglaló és nagy magyarázó erejű biológiai elmélete jelenleg nincs, a téma élő kutatási terület.

Dr. Czeizel Endrén kívül ma már minden modern pszichológus azt hirdeti, hogy a homoszexualitást 10%-ban határozza csak meg a hajlam, 90%-ban a neuronháló "beidegződése". Ez a neuro-pszichológiai magyarázat pár olyan kérdést is megválaszolt, hogy egyesek miért későn (50 évesen például) döbbennek rá a "másságukra".

Hormonális elmélet

Magnus Hirschfeld német orvosprofesszor 1920-ban felvetette, hogy a férfi és női nemi hormonok arányának felbomlása okozza a homoszexualitást. Férfiak esetében elsősorban a tesztoszteron alacsony szintjére gyanakodtak és a férfi nemi hormon pótlásával próbálták gyógyítani a "betegeket". A kezelés sikertelen volt, ugyanis a páciensek nemi vágya fokozódott ugyan, de annak tárgya változatlanul az azonos neműek maradtak. Ennek az lehet a magyarázata, hogy a tesztoszteronra a magzati fejlődés egy adott szakaszában van szükség ahhoz, hogy a nemi identitást meghatározó agyi struktúrákat befolyásolni tudja.

2010. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
96%

Az 1970-es években Günther Dörner német orvoskutató a homoszexualitást a „központi idegrendszer pszeudohermafroditizmusa”-ként fogalmazta meg.[1]

Dörner és munkatársai szerint, ha az anya nagyon stresszes, akkor a gyerek nagyobb valószínűséggel lesz homoszexuális. Ezt a tényt igazolják azok az adatok, melyek szerint a második világháború alatt és közvetlenül utána sokkal több homoszexuális személy született.

Egy későbbi vizsgálat lényegében igazolta ezeket a következtetéseket: a homoszexuális személyek anyáinak 75%-a élt át valamilyen stresszt a terhessége alatt, míg ez az arány a heteroszexuálisok anyáinál csak 10%-nak bizonyult.

2010. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!